UČITELJ NADMAŠIO UČENIKA: Ivkovićev Efes slavio protiv Obradovićevog Fenerbahčea

Derbi pripao iskusnijem

Košarkaši Efesa trenera Dušana Ivkovića savladali su u velikom derbiju turske lige Fenerbahče Željka Obradovića rezultatom 85:67 (19:12, 24:29, 19:10, 22:15). Bio je ovo prvi istanbulski derbi dvojice vrhunskih trenera, nekadašnjih saradnika iz reprezentacije naše zemlje i kumova.

Ivković je u svemu nadmašio svog učenika. Efes je sjajno otvorio utakmicu (19:2) i sem u jednom trenutku kada su gosti izjednačili na 44:44 početkom treće četvrtine, uglavnom držao vođstvo.

Na kraju je ta pobeda bila izražena ubedljivom razlikom.

Obe ekipe sada imaju skor 10-3 i dele vrh tabele turskog šampionata. U pobedničkom timu Perperoglu sa 17 i Osman sa 14 poena bili su najbolji. Jan Veseli sa 20 i Nemanja Bjelica sa 16 poena bili su najefikasniji u timu Obradovića, dok je Bogdan Bogdanović postigao 10 poena.