(VIDEO) DA LI JE ZVEZDA OŠTEĆENA? Sporne sudijske odluke pogurale Real

Top 16 Evrolige

Duel prvog kola grupe E Evrolige između Crvene zvezde i Reala mogao je da ima potpuno drugačiji završetak da nije bilo nekoliko spornih sudijskih odluka u finišu treće četvrtine.

Prvu sumnjivu odluku videli smo u 27. minutu pri vođstvu Crvene zvezde 43:42. Duel Rejesa i Kalinića jedan od sudija je okarakterisao kao korake centra Reala, ali je sudija Hristos Hristodulu iz Grčke preinačio odluku u prekršaj Kalinića.

Samo nekoliko sekundi kasnije, pri rezultatu 44:43 za Real ponovo je Grk Hrostodulu bio u prvom planu. U buketu su se našli Lazić, Mitrović i Fernandez, a arbitar je pokazao da je Lazić napravio prekršaj u napadu.

Real je napravio posle toga seriju 14:0 za vođstvo 56:43 i praktično rešio meč u svoju korist.