DRAMA U VALJEVU PRIPALA CRVENO-BELIMA: Zvezda u finišu slomila otpor Metalca

Drugo kolo KLS

Tim Dejana Radonjića i treći put ove sezone savlada ekipu Vladimira Đokića

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Metalac u Valjevu u drugom kolu Košarkaške lige Srbije:

Metalac - Crvena zvezda 69:76 (17:22, 15:18, 20:15, 17:21)

Ovo je bio treći duel ove dve ekipe u sezoni. Crveno-beli su u ABA ligi oba puta bili bolji, u Valjevu je bilo 82:74, a u Beogradu 82:59.

Večerašnju utakmicu u Valjevu obeležila je velika borba, ali i rastrzana igra i mnogo grešaka na obe strane. Zvezda je konstantno bila u vođstvu, ali se domaćin nije predavao i svaki put kada bi se gosti odlepili, uporni Valjevci su ih stizali. Stizali, ali ne i prestizali.

Čak i kada se u 36. minutu posle simultanke Bobija Marjanovića, koji je odveo Zvezdu na "plus 11", učinilo da je pobednik rešen, ali nisu tako mislili izabranici Vladimira Đokića. Brzo su stigli na samo "minus dva" (68:70), ali više od toga nisu mogli. Crveno-beli su, kao i sve prethodne, odbili i taj napad Metalca i pobedili.

Marjanović je dao 15 poena, uz sedam skokova, po 11 poena su ubacili Dangubić, Mitrović i Dženkins.

Kod domaćina najefikasniji je bio Jeremić sa 12 poena, jedan manje su ubacili Malešević i Ljubičić. Slavko Vraneš je gostima "lupio" pet blokada.

Obe ekipe su startovale pobedom u nacionalnom šampionatu. Ekipa Vladimira Đokića u prvom kolu savladala je Vojvodinu u Novom Sadu 81:75, dok je Crvena zvezda deklasirala Mega Leks kao domaćin 107:83. Posle međusobnog duela u Valjevu, crveno-beli imaju maksimalni učinak, a Metalac 1-1.

U trećem kolu Zvezda dočekuje Tamiš, a Metalac gostuje Mega Leksu.

kraj - 69:76

40. minut - Dangubić sa linije slobodnih bacanja dva puta precizan - 68:72. Domaćin je izgubio loptu, onda napravio prekršaj, pa je na liniju penala otišao Dženkins i oba puta pogodio - 68:74. Na drugoj strani Ljubičić je promašio oba slobodna bacanja, a onda je na tu liniju došao i Malešević i samo jedno pogodio (69:74). Pošto je do kraja ostalo samo 20 sekundi, crveno-beli su rutinski priveli meč kraju za konačnih 69:76.

39. minut - Dve trojke Valjevaca (Josilo i Jeremić) i jedna Zvezde (Dženkins) - 66:70. Vilijams je zatim izgubio loptu, u kontri pogodio Malešević za 68:70 i neizvesnu završnicu.

38. minut - Jevtović promašio trojku, a Vilijams na drugoj strani pogodio oba slobodna bacanja - 60:67.

37. minut - Ne predaje se Metalac - serijom 6:0 prilazi na 60:65. Trener Radović tražio je tajm-aut.

36. minut - Ponovo Marjanović za maksimalnih "plus 11" - 65:54.

35. minut - Marjanović je vezao šest poena (četiri iz slobodnih bacanja) uz jednu blokadu za 63:54 za Zvezdu. Devet poena je najveća razlika na meču, koju su crveno-beli imali i tokom prvog poluvremena.

33. mknut - Posle dva minuta i 20 sekundi koš. Dao ga je Jović - 52:57.

32. minut - Ritam se ne menja, koša nema u poslednjoj deonici, greška grešku stiže.

kraj treće četvrtine: Vodila se rovovska borba sa dosta grešaka. Zvezda ne dozvoljava domaćinu da dođe u vođstvo, a Metalac ne da gostima da se previše odlepe.

30. minut - Blažič iz kontre pogađa za 50:55, ali na drugoj strani ponovo uzvraća Protić - 52:55.

29. minut - Posle skoro dva minuta bez koša, domaćin pogađa drugu trojku na meču, ovaj put Protić, a trener gostiju Dejan Radonjić zatražio je tajm-aut.

28. minut - Vodi se velika borba i mnogo se greši na obe strane - 47:53. Vraneš je "zalepio" još tri banane, ukupno pet na meču i digao publiku na noge.

25. minut - Zvezda je odbila i ovaj napad domaćina - 42:49.

23. minut - I treću deonicu bolje je otvorio domaćin i serijom 8:2 prišao na 40:42. U tom periodu Metalac je pogodio prvu trojku, učinio je to Josilo.

kraj prvog poluvremena: Metalac je uspeo da se vrati u igru na početku druge četvrtine, čak i izjednači, ali je Zvezda zatim ponovo stvorila značajnu prednost i na odmor otišla sa plus osam - 32:40. Igrači Metalca su deset puta šutirali trojke i nijednom nisu pogodili.

18. minut - Zvezda se ponovo "odlepljuje" na 29:36 posle Tejićevih pogodaka. Mitrović i Marjanović sa po sedam poena približili su se prvom strelcu ekipe Dangubiću (osam).

13. minut - domaćin je prišao na 23:25, a onda i izjednačio mna 25:25. Dotle je stigao serijom 12:3. Čak osmorica igrača Metalca su se upisala u strelce i nijedan nije dao više od četiri poena.

kraj prve četvrtine: Metalac je u finišu ove deonice uspeo da smanji "minus" sa devet na pet poena - 17:22.

9. minut - Zvezda ima najveću prednost - 20:11

7. minut - Dangubić razbija, dao je još jednu trojku, ukupno osam poena - 7:13.

6. minut - pri rezultatu 5:5 Dangubić je napravio seriju od 5:0, prvo trojkom, a onda i košem iz kontre za 5:10.

5. minut - Igra je na obe strane rastrzana, rezultat je posle četiri minuta bio 2:2, a onda je Vilijams pogodio trojku za 2:5

3. minut - U uvodna dva minuta nije bilo koševa, a tek onda je Metalac poveo 2:0. Istakao se div pod košem domaćina Slavko Vraneš sa dve blokade