GROBARI PONOVO VREĐALI GUROVIĆA: Partizan izlupao FMP

Crno-beli nastavili sa pobedama

Partizan je ostvario devetu pobedu u domaćem šampionatu, dok FMP ima skor od tri trijumfa i sedam poraza

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su ekipu FMP-a iz Železnika 81:67 (23:14, 19:24, 23:18, 16:11) u meču 10. kola Superlige Srbije.Partizan je ostvario devetu pobedu u domaćem šampionatu, dok FMP ima skor od tri trijumfa i sedam poraza.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Edo Murić sa 17 poena, dok je Nikola Milutinov dodao 15. Kod gostiju, najbolji je bio Filip Čović sa 17 poena.FMP je bolje otvorio meč, a gosti su poveli 7:2. Međutim, potom su se razigrali košarkaši Partizana, koji su prvi put poveli 11:9. Partizan je ipak prvu četvrtinu rešio u svoju korist 23:14.Crno-beli su se razigrali u drugoj četvrtini i poveli 34:20, ali je FMP trojkama uspeo da u finišu prvog poluvremena smanji prednost Partizana na 42:38.Partizan je početkom treće četvrtine poveo 50:40, ali je FMP uspeo da smanji na minus tri. Međutim, Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa plus 9 (65:56).Crno-beli su u poslednjoj četvrtini uvećali prednost i zasluženo su stigli do pobede. Navijači Partizana su nekoliko puta tokom utakmice vređali trenera FMP-a Milana Gurovića, a i trener crno-belih Duško Vujošević je tražio od Grobara da prestanu sa uvredama.