PLEJ-OF ŽENSKE NBA: Maestralna Ana Dabović odvela Los Anđeles do majstorice

Spektakularna igra srpske reprezentativke

Košarkašice Los Anđeles Sparksa izjednačile su rezultat u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije ženske NBA lige pošto su kao domaćin savladale Minesotu rezultatom 81:71 (24:23, 29:12, 10:20, 18:16). Rezultat u seriji je 1-1, a majstorica će biti odigrana u Mineapolisu u noći između utorka i srede.

Minesota je u prvoj utakmici slavila rezultatom 67:65.

Srpska reprezentativka Ana Dabović postigla je 19 poena u pobedi svoje ekipe. Provela je na parketu 24 minuta, za dva poena šutirala 2-6, za tri poena 3-4, a sa linije slobodnih bacanja 6-9. Dabovićeva je upisala dva skoka i sedam asistencija.

Posebno važne bile su dve trojke koje je Ana Dabović postigla sredinom poslednje četvrtine, kada je odbila poslednji pokušaj Minesote da uhvati priključak.