(VIDEO) DA LI ĆE PERA DOČEKATI BOŽIĆ: Partizan ponovo izgubio, trener pred smenom

Vuk Radivojević doneo pobedu Igokei

Košarkaši Partizana poraženi su na svom terenu od ekipe Igokee 73:66 (11:22, 17:12, 22:14, 23:18) u meču 17. kola regionalne ABA lige.

Crno-beli su doživeli treći uzastopni poraz posle kojeg bi trener Petar Božić mogao da dobije otkaz. Navijači su u finišu tražili ostavku trenera Partizana.Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džamar Vilson sa 20 poena. Kod gostiju, najbolji je bio Vuk Radivojević sa 26 poena.Partizan je trenutno na dnu tabele sa šest pobeda i čak 11 poraza, koliko ima i ekipa Igokee.Partizan će u narednom kolu, 4. januara gostovati ekipi Sutjeske u Nikšiću.Partizan je posle prve četvrtine vodio 22:11, a onda je usledio pad u igri crno-belih. Klub iz Humske je prvih 20 minuta rešio u svoju korist 34:28. U drugom poluvremenu crno-beli su napravili veliki broj grešaka, a Igokea je iskoristila poklon igrača domaćeg tima i zasluženo po drugi put u sezoni nadigrala Partizan.

TRENER IGOKEE BAJIĆ: Veoma važna pobeda protiv Partizana

Trener košarkaša Igokee Dragan Bajić rekao je danas da je njegova ekipa u teškoj situaciji zabeležila veoma važnu pobedu nad Partizanom u Jadranskoj ligi.

"Skoro sam preuzeo ekipu i nisam bio zadovoljan nekim stvarima, pre svega taktičkim i psihičkim stanjem igrača. Bilo je potrebno mnogo rada i razgovora da bismo napredovali jer ovo do sada nije ličilo ni na šta. Jasno sam stavio do znanja igračima da ćemo igrati po mojim principima i to je danas donelo rezultat", rekao je Bajić novinarima posle utakmice.

Igokea je sa 73:66 savladala Partizan u Beogradu i posle 17. kola regionalnog takmičenja ima skor 6/11, kao i crno-beli.

Košarkaš Igokee Nemanja Krstić kazao je da je tim iz Banjaluke zabeležio veliku pobedu posle serije loših rezultata.

"Da bi ova pobeda dobila na značaju, moraćemo da nastavimo u ovakvom ritmu i u narednim utakmicama. Bili smo agresivni svih 40 minuta, a posebno u drugom poluvremenu. Verovali smo da možemo da se vratimo i uspeli smo", kazao je Krstić.

Igokea će u sledećem kolu 3. januara u Aleksandrovcu dočekati MZT iz Skoplja.

TOK UTAKMICEIV četvrtina

Igokea je na startu poslednje četvrtine povela 52:48. Igokea je u 32. minutu povela 56:50, a Božić je morao da zatraži novi tajm-aut. Partizan je smanjio na 52:56, a usledila je trojka gostiju za 59:52. Usledio je period bez poena na obe strane, a Igokea je u 35. minutu prvi put stigla do dvocifrene prednosti, 62:52. Gosti su održavali 10 poena prednosti, a Partizan je na dva minuta pre kraja smanjio na 70:64. Na 80 sekundi pre kraja Partizan je smanjio na 70:66. Usledila je trojka Radivojevića za 73:66. Igokea je potom mirno meč privela kraju.

III četvrtinaPartizan je već u 22. minutu stigao do 38:28. Igokea je u 25. minutu smanjila na 38:34. Gosti su se u 26. minutu primakli 40:39 u 27. minutu. Igokea je imala i šut za vođstvo, ali su se crno-beli odbranili i poveli 43:39. Usledila je trojka Vuka Radivojevića za 43:42. Igokea je na tri minuta pre kraja treće četvrtine izjednačila na 43:43. Murić je trojkom obradovao Grobare, 46:43. Igokea je serijom od 5:0 povela 48:46. Partizan je uspeo da izjednači na 48:48. Gosti su u poslednji deo meča ušli s vođstvom od 50:48.

II četvrtina

Partizan je u 11. minutu poveo 24:13, a onda je usledila serija gostiju od 11:4. Trener Partizana Petar Božić morao je za kratko vreme da traži dva tajm-auta, pošto je Igokea u 15. minutu prišla na 28:24. Partizan je u 18. minutu poveo 32:26. Crno-beli su prvih 20 minuta dobili rezultatom 34:28.