(VIDEO) USPEŠAN DEBI DŽIKIĆA: Partizan posle drame srušio Cibonu u košarkaškom klasiku!

Derbi ABA lige

Košarkaši Partizana savladali su u dramatičnoj završnici ekipu Cibone rezultatom 85:82 (26:23, 22:19, 25:17, 12:23) u derbiju 19. kola regionalne ABA lige i tako prekinuli niz od četiri poraza

Partizan je sredinom treće deonice imao čak 17 poena prednosti, ali usledio je neshvatljiv pad u igri izabranika trenera Aleksandra Džikića i neverovatna serija borbene Cibone, koja je u finišu stigla do preokreta. Crno-beli su uz dosta sreće u penal završnici uspeli da dođu do važnog trijumfa.

Najefikasniji u Partizanu bio je Čedomir Vitkovac sa 15 poena i 12 skokova, Kevin Džons postigao je 14, uz 11 skokova, dok su po 11 poena dodali Vanja Marinković i Edo Murić.

Crno-beli su dobro igrali u skoku, imali su 44 skoka, od kojih 21 u napadu.

U ekipi Cibone Marin Rozić bio je najefikasniji sa 20 poena, Ante Žižić dodao je 12, uz devet skokova, a Andrija Žižić 11 poena.

Partizan je sa klupe predvodio novi trener Aleksandar Džikić koji je zamenio Petra Božića.

U prvom delu sezone Partizan je izgubio u Zagrebu sa šest poena razlike. Partizan je ostvario sedmu pobedu u Jadranskoj ligi, a ima i 12 poraza, dok je Cibona prekinula niz od dve pobede i pretrpela 11 poraza.

U 20. kolu Partizan će naredne subote igrati na gostujućem terenu protiv Krke, a Cibona u Zagrebu protiv MZT Skoplja.

Tok meča:

KRAJ UTAKMICE, POBEDA PARTIZANA 85:82

40. minut - Siriščević uspeva da uputi otvoren šut za tri, ali na sreću crno-belih nije bio precizan.

40. minut - Hukić promašuje za tri, lopta je i dalje za goste, tajm-aut.

40. minut - Penal završnica 85:82 u korist Partizana. Cibona ima napad na 9 sekundi do kraja.

40. minut - Vitkovac prekida neverovatnu seriju gostiju 82:81!

39. minut - Florens pogađa! Preokret Cibone 80:81.

38. minut - Žižić pogađa za novu dramu u Pioniru!

38. minut - Ređaju se promašaji Partizana.

37. minut - Topi se prednost Partizana

36. minut - Trojka Siriščevića za 80:71, gosti se ne predaju.

35. minut - Velika Borba u Pioniru! Partizan čuva prednost.

34. minut - Slavica pogađa za dva i vraća Cibose u igru 78:68

31. minut - Trojka Aranitovića! 76:61.

31. minut - Slavica smanuje zaostatak Cibone 73:61

Kraj treće četvrtine, Partizan vodi 73:59

3/4

30. minut - Partizan čuva dvocifrenu prednost 73:59

28. minut - Vrabac Zakucava, Partizan razbija Cibonu u ovim momentima! 69:53

27. minut - Trojka Vilsona! Raste prednost Partizana! 67:53

27. minut - Tehnička greška za trenera Cibone zbog prigovora!

27. minut - Posle poena Vrabca Partizan ima najveću prednost na meču 62:51.

26. minut - Nastavlja se serija crno-belih, Cvetković za 60:51.

26. minut - Trojka Vanje Marinkovića! 58:51!

25. minut - Posle poena Džonsa sa linije za slobodna bacanja, Mulaomerović je zatražio tajm-aut 55:49.

24. minut - Vitkovac sa linije penala oba puta uspešan, njegov sedmi poen na meču 53:47.

23. minut - Murić prekida seriju gostiju 51:47.

22. minut - Florenc sa linije penala smanjuje prednost crno-belih 49:47.

21. minut - Siriščević pogađa trojku za Cibonu 49:45

2/4

Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi 48:42.

20. minut - Sjajni Kevin Džons postiže nove poene 48:42!

20. minut - Nova trojka za Cibonu 46:42.

19. minut - Sjajno navijanje u Pioniru!

18. minut - Florens pogađa trojku 46:39!

18. minut - Mini serija Partizana! Partizan ima dvocifrenu prednost 46:36.

18. minut - Trojka Mrinković, odmah uzvraća Joksimović istom merom 42:36.

17. minut - Oba tima imaju dosta problema sa izgubljenim loptama, po 9.

16. minut - Kruslin prekida seriju Partizana 37:31.

15. minut - Marinković pogađa sa za 37:29.

15. minut - Mulaomerović je zatražio tajm-aut.

14. minut - Vitkovac pogađa trojku za Partizan 35:29

13. minut - Nekoliko promašaja na obe strane

13. minut - Vrabac pravi seriju, šest njegovih vezanih poena i Partizan ponovo vodi 32:29

11. minut - Rozić pogađa trojku za izjednačenje 26:26

1/4

Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 26:23

10. minut - Posle promašenih bacanja Rozića, Žižić je uspeo da postigne koš za goste i tako smanji zaostatak na -3

9. minut - Hukić je najpre postigao trojku za Cibose, a odmah zatim uzvratio je raspoloženi Edo Murić 24:17.

8. minut - Raste prednost crno-belih, novi poeni Murića za 19:12.

7. minut - Vilson pogađa trojku za najveću prednost Partizana na meču 17:12.

6. minut - Posle poena Cvetkovića crno-beli su imali +4, ali je kapiten Cibosa Rozić smanjio prednost 14:12.

5. minut - Prvi tajm-aut na meču zatražio je trener Cibone Damir Mulaomerović.

5. minut - Sjajna asistencija Cvetkovića za Đumića 12:9

4. minut - Posle sjajnog prodora Rozić postiže koš za goste, ali Edo Murić u narednom napadu pogađa trojku za 10:8.

3. minut - Posle ofanzivnog skoka Džons postiže koš i donosi prednost crno-belima 7:6.

2. minut - Vanja Marinković ubacuje prvu trojku za Partizan 5:6.

2. minut - Rozić pogađa trojku za hrvatski tim, Cibona vodi 6:2.

1. minut - Džons je doneo prvu prednost crno-belima na meču, ali odmah je trojkom uzvratio Joksimović za 2:3.