(VIDEO) ZVEZDA POKORILA ZAGREB: Crveno-beli srušili Cedevitu za srpsko finale regionalne lige!

Šampion brani trofej

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale regionalne ABA lige, pošto su i u drugom meču polufinalne serije savladali Cedevitu u Zagrebu 73:65.

Izabranici trenera Dejana Radonjića igraće u velikom finalu protiv ekipe Mega Leksa, koja je u polufinalu bila bolja od Budućnosti iz Podgorice. Termin finala još nije poznat i zavisi od plasmana Zvezde u Evropi, tako da bi finalna serija mogla da počne ili sredinom ili krajem aprila.

Najzaslužniji za veliki trijumf crveno-belih bio je sjajni Vladimir Štimac, koji je meč završio sa 17 postignutih poena. Odlično su ga pratili Kvinsi Miler sa 14 i Stefan Jović sa 10 poena i 6 asistencija.U poraženom timu istakao se Dzejkob Pulen sa 17 poena, dok je Nemanja Gordić postigao 13.

Zvezda je odlično otvorila utkamicu, serijom 10:0 crveno-beli su ekspresno stigli do prednosti 12:5. Međutim, u nastavku prve deonice Cedevita pravi veliku seriju (12:0) i dolazi do preokreta 19:12. Nalet domaćina, u finišu četvrtine, prekida trojkom Marko Gudurić. Do kraja prve ovog perioda igre Zvezda je uspela da smanji zaostatak (19:16).Velika borba vodila se i u drugoj četvrtini. Kinzi je sredinom ovog perioda igre doneo posle dužeg vremena izjednačenje svom timu, međutim, odmah je usledio novi nalet domaćina, koji do kraja prvog poluvremena uspeva da zadrži prednost (39:34).

Sjajnu odbranu odigrala je Zvezda u trećoj četvrtini. Cedevita je uspela da ubaci svega 10 poena. Sa odličnom igrom u oba pravca nastavio je Vladimir Štimac, proradio je Kvinsi Miler, a Stefan Jović je sjajno razigravao saigrače, pa Zvezda stiže do preokreta 55:49.

Crveno-beli su uspešto čuvali prednost u poslednjoj deonici. Cedevita je u samom finišu nakon serije 5:0 uspela da priđe na samo poen zaostatka 63:62, ali onda je na "scenu" stupio sjajni Kvinsi Miler. Vratio je svoj tim na +3. Posle penal završnice izabranici trenera Radonjića dolaze do zasluženo do velikog finala.

Tok meča:

Kraj utakmice! Zvezda je u finalu ABA lige!

&feature=youtu.be

40. minut - Penal završnica

39. minut - 65:62 - Gordić smanjuje zaostatak, ali Miler vraća +3 Zvezdi.

39. minut - 63:60 - Kvinsi pogađa jedno bacanje!

38. minut - 62:60 - Mini-serija Cedevite, za dramatičnu završnicu.

36. minut - 62:55 - Zvezda čuva prednost, Gudurić postiže poene posle skoka u napadu.

34. minut - 59:54 - Tehnička greška Zvezdinoj klupi! Bilan pogađa jedno bacanje, Vajt promašuje dodatno.

33. minut - 59:53 - Štimac je nezaustavljiv na ovom meču!

32. minut - 57:53 - Trojka Pulena.

31. minut - 57:50 - 14. poen Štimca na meču, sjajna asistencija Milera.

31. minut - Počela je poslednja četvrtina.

Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 55:49.

30. minut - 55:49 - Jović koristi slobodna bacanja, a Žorić u kontri maši čist zicer.

29. minut- 53:49 - Strašan alej-up za Kinzija! Tajm-aut je zatražio Mršić.

29. minut - 51:49 - Sjajna asistencija Jovića za raspoloženog Štimca!

28. minut - 48:48 - Pilepić ubacuje trojku za izjednačenje.

27. minut - 48:45 - Sjajni poeni Štimca posle asistencije Milera.

26. minut - 46:45 - Zvezda vodi! Trojka Kvinsija Milera!

26. minut - 43:43 - Miler iz kontre poentira.

25. minut - 41:43 - Bilan za novu prednost domaćina.

24. minut - 41:41 - Pulen postiže prve poene u ovoj deonici za Cedevitu, uzvraća Kvinsi Miler na drugoj strani.

23. minut - 39:39 - Cirbes donosi izjednačenje Zvezdi, posle skoka u napadu Dangubića.

22. minut - 37:39 - Sjajan prodor Stefana Jovića.

22. minut - 35:39 - Jović je imao polovičan učinak sa linije penala.

21. minut - Počela je treće četvrtina.

Kraj prvog poluvremena, Cedevita vodi 39:34.

20. minut - 34:39 - Pulen u poslednjim sekundama prvog poluvremena postiže koš za +5

20. minut - 34:37 - Odličan prodor Arapovića, Štimac uzvraća na drugoj strani.

20. minut - 32:35 - Trojka Dangubića!

18. minut - Tajm-aut Cedevita.

18. minut - 29:33 - Sjajan prodor Jovića, Pulen uzvraća na isti način.

18. minut - 27:31 - Gordić i Arapović vraćaju prednost svom timu, Radonjić je zatražio tajm-aut.

16. minut - 27:27 - Kinzi donosi izjednačenje Zvezdi.

15. minut - 27:25 - Štimac pogađa uz faul i koristi dodatno bacanje.

14. minut - 27:22 - Zvezda ima velikih problema sa ličnim greškama, posle Gudurića i Micić je zaradio treći faul.

14. minut - 26:22 - Štimac je lako okrenuo svog čuvara, prvi poeni srpskog košarkaša na meču.

12. minut - 24:20 - Poeni Simonovića.

12. minut - 24:18 - Pulen je ubacio trojku za domaćina.

11. minut - 21:18 - Žorić postiže poene za Cedevitu, a sa druge strane uzvraća Gudurić.

11. minut - Počela je druga deonica

Kraj prve četvrtine

10. minut - 16:19 - Micić pogađa jedno slobodno bacanje.

9. minut - 15:19 - Žorić je najpre iskoristio propust u odbrani gostiju, a onda Gudurić trojkom prekida neugodnu seriju Cedevite.

9. minut - 12:17 - Novi penali za Cedevitu, Vajt je siguran, njegov 11 poen na meču.

8. minut - Posle serije Zvezde 10:0, Cedevita odgovara serijom 9:0 i Radonjić je zatražio tajm-aut.

8. minut - 12:14 - Cedevita ponovo vodi. Vajt je pogodio uz faul.

8. minut - 12:11 - Nova bacanja za domaćina. Vajt je oba puta bio precizan.

7. minut - 12:9 - Bilan pogađa oba slobodna bacanja.

7. minut - 12:7 - Bilan prekida seriju gostiju iz Beograda.

6. minut - 12:5 - Cirbes je precizan sa linije penala, Zvezda ima +7.

5. minut - 10:5 - Jović nastavlja seriju crveno-belih.

4. minut - 8:5 - Dangubić donosi prednost Zvezdi, četiri vezana poena!

3. minut - 4:5 - Posle poena Gordića sa linije penala, Cirbes postiže prve poene.

2. minut - 2:3 - Posle poena Kinzija, Vajt postiže prvu trojku za Cedevitu.

1. minut - Utakmica je počela

20:00 - Startne petorke

CEDEVITA: Gordić, Vajt, Babić, Arapović, BilanZVEZDA: Jović, Dangubić, Kinzi, Miler, Cirbes

19:55 - Zvezda ima podršku i u Zagrebu! Stigle Delije!

19:53 - Kinzi spreman za meč!

19:50 - Dom sportova ispunjen do poslednjeg mestaZagrepčani su poslušali trenera Mršića, koji je u najavi utakmice pozivao navijače da ispune halu.