(VIDEO) LOKOMOTIVA PREGAZILA ZVEZDU: Umorni crveno-beli ubedljivo poraženi u Krasnodaru

Još dve šanse za Top 8

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz na gostovanju u Krasnodaru od ekipe Lokomotive (86:62) u 12. kolu grupe E Top 16 faze Evrolige.

Ruski tim je rutinski savladao umornu Zvezdu i tako overio plasman u Top 8, dok će crveno-beli šansu sa siguran plasman među osam najboljih ekipa na starom kontinentu tražiti u preostala dva kola, protiv Darušafake u Beogradu i Cedevite u Zagrebu.

Samo dva košarkaša u timu trenera Dejana Radonjića imala su dvocifren učinak. Marko Gudurić je meč završio sa 13 postignutih poena, dok je Tarens Kinzi ubacio 10.

Trener Lokomotive Bracokas imao je dosta raspoloženih igrača na ovom meču. Singlton i Rendolf su ubacili po 17 poena, Dilejni 12 i Brokhof 11 poena.

Zvezda je dobro otvorila utakmicu. Nakon poena Dangubića, Jovića i Kinzija crveno-beli su imali 6:2 i nekoliko prilika da povećaju prednost. Međutim, izabranici trenera Radonjića u tom periodu prave nekoliko vezanih grešaka u napadu, a Lokomotiva preko Rendolfa i Klavera dolazi do preokreta (8:6).Lokomotiva je u nastavku prve deonice sigruno čuvala prednost (19:15).

Crveno-beli su odlično ušli u drugu četvrtinu, prave seriju 5:0 zahvaljujući Guduriću i Štimcu i dolaze do prednosti 20:19.Usledio je odgovor domaćina. Serijom trojki Lokomotiva dolazi do najveće prednosti u dotadašnjem delu meča 45:33. Zvezda je u samom finišu poenima Cirbesa sa linije za slobodna bacanja uspela da smanji prednost 45:35.

Nastavili su košarkaši Lokomotive da igraju u istom ritmu i na startu treće deonice. Posle trojke Dženinga došli su do +15 (50:35). Kinzi i Miler smanjuju zaostatak svog tima na -11, ali samo na kratko. Lokomotiva pravi seriju 9:2 i dolazi na +18 (59:41).Ruski tim je u nastavku rutinski čuvao visoku prednost 67:51.Sa četiri vezana poena Voronova Lokomotiva na startu 4/4 dolazi do ogromnih 20 poena prednosti. Popularni Lokosi su do kraja meča poigravali na terenu sa košarkašima Zvezde. Razgoropadio se Singlton i prednost domaćina je rasla iz minuta u minut. U samom finišu ruski tim je imao i 27 poena prednosti (86:59). Simonović je u poslednjoj sekundi uspeo da pogodi trojku za konačnih 86:62.

Tok meča:

Kraj utakmice, ubedljiv poraz Zvezde 86:62.

40. minut - 86:62 - Marko Simonović postiže trojku u poslednjoj sekundi.

40. minut - 86:59 - Košarkaši Lokomotive se poigravaju sa crveno-belima.

38. minut - 79:59 - Poeni Kinzija pa efektno zakucavanje Singltona.

36. minut - 77:57 - Novi poeni raspoloženog Singltona.

36. minut - 75:57 - Lokomotiva čuva visoku prednost.

34. minut - 73:53 - Štimac postiže koš, ali ekspresno uzvraća Singlton.

33. minut - 71:51 - Voronov seče loptu i lagano završava kontru za maksimalnih +20, Radonjić traži tajm-aut.

33. minut - 69:51 - Voronov uspeva da postigne koš preko Štimca.

32. minut - 67:51 - Lazić postiže prve poene za svoj tim u poslednjoj deonici.

31. minut - Počela je četvrta četvrtina.

Kraj treće četvrtine, Lokomotiva vodi 66:49.

30. minut - Singlton pogađa jedno slobodno bacanje, a Lazić u poslednim sekundama treće četvrtine promašuje ceo koš.

28. minut - 65:47 - Rendolf pogađa trojku uz faul!

27. minut - 60:47 - Trojka Gudurića.

27. minut - 59:44 - Cirbes pogađa uz faul.

26. minut - 59:41 - Nova trojka nezaustavljive Lokomotive. Domaćin na maksimalnih +18

26. minut - 56:41 - Sjajno zakucavanje Milera!

26. minut - 56:39 - Novi nalet domaćina. Džening postiže poene za najveću prednost na meču.

25. minut - 52:39 - Klaver sa linije penala vraća svom timu +13

24. minut - 50:39 - Miler je precizan za dva.

23. minut - 50:37 - Kinzi postiže prve poene za Zvezdu u trećoj četvrtini

22. minut - 50:35 - Raspucali su se košarkaši Lokomotive. Džening pogađa novu trojku!

21. minut - 47:35 - Posle faula Jovića, Rendolf pogađa oba slobodna bacanja.

21. minut - Počela je treća četvrtina.

Kraj prvog poluvremena. Zvezda ima 10 poena zaostatka posle prvih 20 minuta igre (45:35).

20. minut - 45:35 - Cirbes postiže prve poene na meču. Nemac je ubacio oba slobodna bacanja, posle faula Dilejnija.

20. minut - 45:33 - Kinzi je bio precizan sa linije bacanja, ali Dilejni pogađa treću trojku na meču!

20. minut - 42:31 - Nova trojka Lokomotive. Radonjić je zatražio tajm-aut.

19. minut - 39:30 - Dilejni pogađa trojku, najveća prednost Lokomotive u dosadašnjem delu meča.

17. minut - 36:30 - Gudurić je pogodio dva slobodna bacanja, ali je na drugoj strani Drejper ubacio trojku.

14. minut - 28:33 - Rendolf je bio precizan van linije 6,75, posle čega je Radonjić zatražio tajm-aut.

13. minut - 26:25 - Gudurić je u ovim momentima nezaustavljiv - vezao je osam poena za crveno-bele! Poslednje u nizu dao je "dva plus jedan".

12. minut - 24:22 - Dilejni sa penala prekinuo Zvezdinu seriju, Gudurić je nastavio gde je stao, dodavši svom timu još dva poena, a onda je Siglton pogodio trojku.

12. minut - 19:20 - Druga deonica počela je Zvezdinom serijom 5:0 - dvojka Štimca, pa trojka Gudurića.

Kraj prve četvrtine

10. minut - 19:15 - Broekhof je pogodio oba slobodna bacanja.

10. minut - 17:15 - Štimac se upisao u strelce posle asistencije Micića.

10. minut - Cirbes je dobio tehničku grešku. Centar zvezde je šutnuo nogom loptu.

10. minut - 17:13 - Uzvraća Dilejni!

10. minut - 14:13 - Trojka Micića!

9. minut - Dangubić je zbog treće lične greške izašao iz igre.

9. minut - 12:10 - Micić sa linije penala smanjuje prednost Lokomotive.

8. minut - 12:8 - Razigrao se domaćin. Džening se upisao u strelce.

7. minut - 10:8 - Klaver postiže četiri vezana poena za Lokomotivu.

6. minut - 6:6 - Zvezda ima problema u napadu... Rendolf postiže sve poene za svoj tim.

4. minut - 4:6 - Nekoliko grešaka na obe strane, pa poeni Rendolfa.

3. minut - 2:6 - Dobar početak za Zvezdu. Jović posle prodora postiže poene.

2. minut - 2:4 - Posle poena Rendolfa, Kinzi je postigao prve poene na meču.

1. minut - 0:2 - Odličan prodor Dangubića.

1. minut - Utakmica je počela.

18:00 - Startne petorke

17:53 - Predstavljanje timova

&feature=youtu.be

17:40 - Navijači Spartaka dolaze da bodre Zvezdu!

17:20 - Zvezda ubedljivo slavila u prvom mečuPogledajte najzanimljivije detalje sa prvog meča između Zvezde i Lokomotive u Pioniru (80:66)