(VIDEO) CRNO-BELI NASTAVILI TRIJUMFALNI NIZ Veličković slomio MZT, Partizan se učvrstio na 2. mestu

6. uzastopna, a ukupno 12. pobeda Džikićevog tima u ABA ligi

Košarkaši Partizana savladali su MZT Skoplje u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić" u utakmici 15. kola ABA lige - 91:76 (24:24, 23:18, 16:14, 28:20).

Crno-beli su se učvrstili na drugom mestu na tabeli. Ovo im je bila šesta uzastopna, a ukupno 12 pobeda (uz tri poraza) u dosadašnjem toku regionalne lige, dok je MZT ostao poslednji sa skorom 4-11.

MZT je bio "fenjeraš" i pre današnjeg gostovanja u Beogradu, ali je pružio snažan otpor favorizovanom domaćinu. Gosti su se držali tri četvrtine. Partizan je u tih 30 minuta igre više puta imao prednost od sedam poena, ali nikako nije uspevao da probije tu barijeru. A onda je tu "magičnu granicu" u prvom napadu u poslednjoj deonici pobio Novica Veličković. To je bio početak kraja nadanja Makedonaca da mogu do senzacije.

Veličković je krajem treće i početkom četvrte deonice vezao 11 poena i time slomio otpor MZT-a. Meč je završio kao najefikasniji sa 21 poenom.

Stefan Birčević je u pobedi tima Aleksandra Džikića učestvovao sa 13 poena, Vilijam Hečer sa 12, a Adin Vrabac sa deset poena, ali i devet skokova i šest asistencija, dok je deset poena ubacio je i Branislav Ratkovica.

Stefan Sinovec sa 20 poena i Džoš Skot sa 15 poena i 11 skokova bili su najbolji u ekipi iz Skoplja.

Partizan u derbiju 16. kola ABA lige 30. decembra gostuje Ciboni u Zagrebu, dok tri dana kasnije MZT dočekuje Cedevitu.

Četvrta četvrtina - 91:76:

38. minut - 82:71 - Vrabac vraća na "plus 11".

37. minut - 80:71 - Gosti su razliku spustili na devet...

35. minut - 78:62 - I još jedna trojka Veličkovića... Ode Partizan na 16 razlike.

35. minut - 75:62 -I Vrabac je precizan van linije 6,75 za maksimalnih "plus 13".

34. minut - 72:62 - Trojka Veličkovića.

33. minut - 67:59 - Sinovec trojkom vraća nadu gostima.

31. minut - 67:56 - Birčević pogađa za prvo dvocifreno vođstvo crno-belih.

31. minut - 65:56 - Partizan je probio granicu od sedam poena razlike! Veličković je u seriji.

Treća četvrtina - 63:56:

29. minut - 62:56 - Kapiten crno-belih je precizan s linije slobodnih bacanja, vezao je pet poena.

29. minut - 60:56 - Veličković vraća trojku!

28. minut - 57:56 - Trojka Dijabatea!

26. minut - 57:50 - Posle ukradene lopte crno-belih, Vrabac je ostao sam pod košem i zakucao. Partizan je ponovo na maksimalnih "plus sedam".

25. minut - 52:48 - MZT je prišao na samo poen, a onda je Hečer pogodio trojku.

21. minut - 49:42 - Pogotkom Hečera Partizan ponovo stiže do najveće prednosti.

Druga četvrtina - 47:42:

20. minut - 47:42 - Hečer pogađa jedno bacanje.

20. minut - 46:42 - Skot realizuje "dva plus jedan".

19. minut - 46:39 - Dve blokade Karahodžića u istom napadu MZT-a!

18. minut - 46:39 - Ponovo je maksimalnih "plus sedam" za domaćina.

15. minut - 41:35 - Veličković daje tri poena (koš i faul).

15. minut - 38:35 - MZT se izborio s Partizanovim presingom i ne dozvoljava mu da mu "pobegne".

13. minut - 32:26 - Partizanov presing daje rezultat. Crno-beli vode 8:2 u drugoj četvrtini.

11. minut - 28:24 - Kapiten Partizana je vezao četiri poena.

11. minut - 26:24 - Veličković poentira, jer je blokada Skota zalasnela. Lopta je bila u silaznoj putanji.

Prva četvrtina - 24:24:

9. minut - 21:24 - Koprivica već ima tri lične greške, pa ga je zamenio Karahodžić.

8. minut - 21:22 - Marinković trojkom ne da Skopljancima da se odlepe.

8. minut - 18:22 - 15:4 je serija gostiju.

8. minut - 18:20 - Prvo vođstvo gostiju, posle pogođenih slobodnih bacanja Klofa.

7. minut - Veličković je prvi put na parketu posle oporavka od povrede.

7. minut - 16:16 - MZT je u seriji 6:0.

4. minut - 14:7 - Trojka Robinsona.

3. minut - 9:4 - Posle nesportske lične Sinoveca, Luković je dao četiri poena, dva s penala, dva iz igre.

2. minut - 5:4 - Sve poene za domaćina postigao je Birčević. Sinovec daje prvu trojku za goste.

1. minut - 3:0 - Počelo je trojkom Birčevića.

1. minut - Meč je počeo.

Na tribinama hale "Aleksandar Nikolić" ima oko 4.000 gledalaca.

Partizan je, za razliku od meča protiv Stelmeta u Poljskoj minule nedelje, večeras kompletan. U sastavu su i Veličković i Andrić i Robinskon, a na klupi je Džikić, koji se oporavio od bolesti. MZT je bez najboljeg šutera Simonovskog.

Ekipa trenera Aleksandra Džikića je u seriji od pet uzastopnih pobeda u ABA ligi. Takođe, u i FIBA Ligi šampiona je vezala tri trijumfa.

MZT i Partizan su se u uvodu ove sezone, u drugom kolu, sastali u Skoplju, a crno-beli su bili ubedljivi - 93:62.