(VIDEO) POBEDA ZA SREĆAN PUT U KAUNAS: Crvena zvezda napravila preokret u Ljubljani, tek da se zna ko je šampion

Lepa uvertira pred start u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde kao gosti u Ljubljani su pobedili Olimpiju u utakmici trećeg kola ABA lige - 82:73.

Šampion je zadržao maksimalni učinak (3-0), dok Olimpija sada ima skor 1-2.

Crveno-beli su tako napravili lepu uvertiru pred start u Evroligi, koji ih očekuje u petak u Kaunasu protiv Žalgirisa.

Tim Dušana Alimpijevića je veći deo prvog poluvremena odigrala loše, ali je u finišu tog dela dodala gas, napravila preokret, u trećoj deonici stekla prednost, koju je u poslednjoj četvrtini rutinski zadržala.

Posle Zvezdinog vođstva 7:2 u uvodu, Olimpija je zaigrala mnogo bolje i do kraja prve deonice imala čak 29:18. Kad je počela druga, domaćin je stigao i do maksimalnih "plus 13" - 31:18.

Međutim, tada je srpski i regionalni šampion stegao odbranu i počeo da topi minuts. U tom periodu domaćin je dobio tri tehničke i jednu nesportsku grešku, a pritom je isključen i kapiten Hrovat.

Najviše zahvaljujući raspoloženom Jankoviću u tim trenucima, koji je dao 11 poena, kao i Ročestiju sa devet, Zvezda je napravila preokret do kraja prvog poluvremena (43:42).

Domaćin je bolje počeo drugo poluvreme, ali se Zvezda brzo trgla i stigla do 56:49 u 26. minutu. Od tada gosti nisu ispuštali vođstvo.

Olimpija je u četvrtoj četvrtini uspela da priđe na šest poena zaostatka, imala i više prilika da dodano smanji minus i završnicu učini zanimljivom, ali ih nije iskoristila.

Kada je nepuna dva minuta pre kraja Dobrić dao trojku za 67:76, pobednik je bio odličen.

Upravo je Dobrić sa 17 poena bio najefikasniji kod Zvezde, dok je Ročesti uz 16 poena imao i sedam skokova i šest asistencija. Janković je utakmicu završio sa 13 poena, Lesor sa 12...

Poput Dobrića, i Betl je na drugoj strani ubacio 17 poena, Badžim je dodao 12, Oliver 11, Morgan deset...

Zvezda je ovaj meč igrala bez lakše povređenog Džejmsa Feldina, ali je oporavljeni kapiten Branko Lazić prvi put bio na parketu ove sezone.

Četvrta četvrtina:

39. minut - 67:78 - Ročesti sa linije penala donosi crveno-belima prvi put dvocifrenu prednost.

38. minut - 67:76 - Trojka Dobrića!

38. minut - 65:73 - U "Tivoliju" grme navijači Zvezde.

36. minut - 63:69 - Ročesti ne dozvoljava Olimpiji da se približi.

34. minut - 61:67 - Trojka Badžima.

33. minut - 58:67- Prvi poeni u poslednjoj deonici posle više od dva minuta igre - Ročesti daje koš pod faulom, a onda ubacuje i dodatno slobodno bacanje.

Treća četvrtina - 58:64:

29. minut - 56:62 - Badžim trojkom prekida seriju gostiju.

29. minut - 53:62 - Poentira Kešelj za "plus devet".

26. minut - 49:56 - Lesor za najveće vođstvo Zvezde.

25. minut - 49:52 - Kontra Zvezde, poeni Radičevića, pa tajm-aut za domaćina.

25. minut - 49:50 - Još jedno strašno zakucavanje Lesora.

24. minut - 47:48 - Radićević za Zvezdinu seriju 6:0 i novo vođstvo.

24. minut - 47:46 - Bjelica od četiri uzastopnih bacanja pogađa tri.

22. minut - 47:43 - Betl daje "dva plus jedan".

21. minut - 44:43 - Oliver prvi poentira u drugom poluvremenu.

Druga četvrtina - 42:43:

20. minut - 42:43 - Zakucavanje Lesora! Preokret!

20. minut - 42:41 - Sada i trojka Jankovića!

19. minut - 40:38 - Janković igra odlično, ima već osam poena.

18. minut - 40:36 - Janković poentira iz kontre. Sada je Zvezda na samo "minus četiri".

18. minut - 40:34 - Još jedna tehnička za Olimpiju. Domaćin je do sada dobio tri tehničke i jednu nesportsku.

17. minut - 38:33 - Sjajan potez i poeni Jankovića.

15. minut - 38:29 - Trojka Bubnića.

15. minut - 35:29 - Igra se koš za koš.

13. minut - 31:25 - Radičević je sve spremio, a Lesor zakucao. Serija Zvezde 7:0.

12. minut - 31:23 - Kapiten Olimpije Hrovat je isključen! U roku od 30 sekundi dobio je i nesportsku i tehničku grešku. Zvezda daje samo dva poena (iz dva slobodna bacanja).

12. minut - 31:21 - Druga trojka Dobrića.

11. minut - 31:18 - Raste prednost domaćina posle koša Radulovića.

Prva četvrtina - 29:18:

10. minut - 29:18 - Ode Olimpija na dvocifrenu prednost.

8. minut - 20:12 - Raste plus u korist domaćina - zakucavanje Morgana.

7. minut - 18:12 - Kastrati opet precizan. Najveća prednost OIimpije.

6. minut - 14:12 - Druga trojka za oba ekipe - Hrovat i Dobrić.

4. minut - 9:7 - Preokret Olimpije posle koša Kastratija.

3. minut - 5:7 - I domaćin prvi put precizan van linije 6,75 - Špan.

3. minut - 2:7 - Zvezda održava pet poena prednosti. Poeni Dobrića.

1. minut - 0:5 - Evo i prve trojke - Dangubić.

1. minut - 0:2 - Bjelica je prvi strelac na meču.

Crvena zvezda igra bez Džejmsa Feldina, a prvi put u sezoni u sastavu je oporavljeni kapiten Branko Lazić.

Poklon za 80. rođendan legendarnog Iva Daneua.