(VIDEO) PAO I ŠAMPION: Zvezda doživela prvi poraz u ABA ligi, Budućnost šokirala crveno-bele pred dolazak Barse

NEMA NEPORAŽENIH NA JADRANU

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Železniku od Budućnost utakmicu četvrtog kola ABA lige - 75:79 (16:17, 18:13, 16:22, 25:27).

Posle velike drame Pogoričani su naneli prvi poraz aktuelnom šampionu, pa na Jadranu više nema neporaženih ekipa.

Sada Crvena zvezda i Budućnost dele prvo mesto na tabeli sa učinkom 3-1, a sutra bi mogla da im se pridruži i Igokea.

Velika i izjednačena borba vodila se u Železniku, gde je meč igran zbog zauzetosti hale "Aleksandar Nikolić", od početka do kraja.

Rezultat je mahom bio kao na klackalici dok se Budućnost serijom u trećoj četvrtini 20:4 nije odlepila na 50:40. Međutim, kako je brzo stekla, tako je brzo i izgubila tu prednost. U uvodu poslednje deonice bilo je 52:52.

Klackalica je nastavljena sve do kraja, a u finišu su gosti bili prisebniji i zasluženo pobedili.

Kajl Gibson je pogodio trojku kada je bilo najpotrebnije, na 30 sekundi pre kraja za vođstvo Budućnosti od 77:73, Džejms Feldin je brzo smanjio na 75:77, a isti igrač Zvezde imao je zatim i šut za pobedu. Međutim, kao i Tejlor Ročesti u petak u Kaunasu, i Feldin je večeras bio neprecizan tri sekunde pre kraja.

Na kraju, Ivanović je sa linije slobodnih bacanja samo potvrdio pobedu Budućnosti - 79:75.

Tejlor Ročesti je imao još jedno blistavo veče - 23 poena i sedam asistencija. Međutim, ni to nije bilo dovoljno za trijumf Zvezde. Džejms Feldin je dodao 14 poena, Branko Lazić i Matijas Lesor po deset...

Kod pobednika najbolji je bio Nemanja Gordić sa 17 poena, Danilo Nikolić i Kajl Gibson su dodali po 13, Filip Barović deset...

Zanimljivo je da je trener Budućnosti Aleksandar Džikić treću sezonu zaredom prvi naneo poraz Crvenoj zvezdi.

Četvrta četvrtina - 75:79:

40. minut - 75:77 - Trojka Gibsona, pa dvojka Feldina.

39. minut - 73:74 - Barović pravi nesportsku, pa je kao i Antić isključen, jer je prethodno dobio tehničku. Tri poena dao je Lesor, jedno sa bacanja "plus" zakucavanje.

39. minut - 70:74 - Ivanović krade loptu Ročestiju i poentira u kontri.

38. minut - 70:68 - Trojka Lazića!

38. minut - 67:68 - Ovo se pretvara u obračun Ročestija i Gordića.

37. minut - 63:68 - Gordić je neverovatan u ovim momentima.

36. minut - 62:65 - I Gordić je u naletu, uzvraća trojkom.

35. minut - 62:62 - Ročesti je nezaustavljiv - pet od pet za tri!

34. minut - 59:58 - Ročesti pogađa i sa distance.

32. minut - 55:56 - ISKLJUČEN JE PERO ANTIĆ! Napravio je nesportsku, a već je imao tehničku. Gosti daju samo dva poena.

32. minut - 55:54 - Lazić trojkom vraća Zvezdu u vođstvo.

31. minut - 52:52 - Bjelica izjednačuje sa penala.

Treća četvrtina - 50:52:

30. minut - 50:52 - Trojka Ročestija!

30. minut - 47:52 - Lendri prekida seriju Zvezde od 7:0.

29. minut - 47:50 - Posle mnogo vremena Zvezda daje pone iz igre, poentirao je Lazić, a Džikić tražio tajm-aut.

29. minut - 45:50 - Zvezda iz slobodnih bacanja topi minus.

27. minut - 40:50 - Nikolić vezuje osam poena, nadovezuje se Barović za 20:4.

26. minut - 40:46 - Dve vezane trojke Nikolića! Gosti prave 16:4, pa Alimpijević traži tajm-aut.

24. minut - 36:38 - Serija Budućnosti 8:0 posle trojke Budućnosti.

23. minut - 36:35 - I dalje se igra tvrdo, period bez poena prekida Gibson trojkom, a onda Barović sa penala vraća Budućnost na "minus jedan".

21. minut - 36:30 - Poenima Bjelice u uvodu treće deonice Zvezde stiže do najveće prednosti.

Druga četvrtina - 34:30:

20. minut - 33:30 - Feldin trojka...

17. minut - 28:28 - Gordić trojkom izjednačuje.

14. minut - 24:23 - Ne da Budućnost Zvezdi da se odlepi.

13. minut - 24:19 - Ročesti pogađa trojku iz daljine! Već ima 11 poena i tri asistencije.

12. minut - 21:19 - Posle tajm-auta Džikića, sjajna akcija gostiju, Starovlah uzvraća zakucavanje.

12. minut - 21:17 - Sada i asistencija Ročestija i brutalno zakucavanje Lesora.

12. minut - 19:17 - Ročesti ima dva od dva u šutu za tri poena.

Prva četvrtina - 16:17:

10. minut - 16:16 - FRKA! Posle koša Jankovića u reketu gostiju zakačili su se centri Antić i Barović. Kapiten Budućnosti Suad Šehović je odmah reagovao i razdvojio ih.

9. minut - 14:16 - Lendri pravi faul u napadu i dolazi u problem - ima tri lične greške.

9. minut - 14:16 - Preokret gostiju posle trojke Lendrija. To je treća trojka Budućnosti.

5. minut - 10:6 - I Feldin pogađa trojku.

3. minut - 7:4 - Au, odakle Ročesti dade trojku!

2. minut - 4:4 - Feldin je dao sva četiri poena za Zvezdu.

1. minut - 0:2 - Prvi se u strelce upisao Gordić, i to sa linije slobodnih bacanja.

Prošle sezone sastajali su se pet puta. Zvezda je dobila četiri meča, a izgubila samo jedan. Crveno-beli su bili bolji u polufinalu plej-ofa 2:1 u seriji.

U majstorici igranoj takođe u Železniku nije bilo dileme, Zvezda je pobedila čak sa 82:59.