ZVEZDA ODLIČNA U PORAZU NA OPROŠTAJU OD EVROLIGE: Crveno-beli hrabri protiv Armejaca! Neka se spremi Budućnost

BJELICA POGODIO SA VIŠE OD POLA TERENA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od CSKA u Moskvi u svojoj poslednjoj utakmici ove sezone u Evroligi - 81:92.

"Armejcima" je ovo 24. pobeda u 30 utakmica, a od ranije je poznato da će u plej-of ući sa "pol-pozicije".

Crvena zvezda se časno oprostila od elitnog takmičenja 19. porazom, ali protiv trenutno najboljeg u Evropi nosila se hrabro.

Zvuči smešno, ali timu Dušana Alimpijevića je duel sa "armejcima" predstavljao generalnu proveru pred početak finalne serije plej-ofa ABA lige protiv ekipe Budućnosti sledeće nedelje.

Zvezda je bolje otvorila meč i već sredinom prve deonice stekla dvocifrenu prednost (17:6). CSKA je brzo odgovorio, ali su gosti tokom celog prvog poluvremena održavali kakvo-takvo vođstvo.

Na kraju druge deonice Milko Bjelica je sa zvukom sirene pogodio šut sa svoje polovine! Zvezda je na odmor otišla sa "plus sedam" - 44:37.

"Armejci" su u nastavku dodali gas, u 26. minutu poveli 53:51 i od tada prednost nisu ispuštali. Zvezda je dugo uspevala da održi priključak, ali je u finišu posustala, pa je domaćin zabeležio pobedu 92:81 (23:24, 14:20, 27:19, 28:18).

Fridzon je bio najefikasniji sa 20 poena, a pratili su ga Higins sa 18, Rodrigez i Hanter sa po 12...

Kod Zvezde su se istakli Dobrić sa 14 poena, Ročesti sa 13, Davidovac, Janković i Bjelica sa po deset.

CSKA je igrao bez Nanda de Koloa, a Zvezda bez odavno povređenog Nemanje Dangubića i Pere Antića.

Četvrta četvrtina - 92:81:

38. minut - 83:72 - Poenima Otela Hantera, CSKA prvi put večeras ima dvocifrenu prednost.

37. minut - 81:72 - Prednost domaćina raste.

36. minut - 75:70 - Dobrić je trojkom naterao Itudisa da traži minut odmora.

33. minut - 73:65 - "Armejci" bolje otvaraju poslednju deonicu. Razigrao se bivši košarkaš Partizana Leo Vesterman, a Alimpijević je tražio tajm-aut.

Treća četvrtina:

30. minut - 64:63 - Fešta trojki se nastavlja: Lazić, pa Voroncevič.

28. minut - 61:58 - Higins i Feldin "razmenili" trojke.

27. minut - 58:55 - Fridzon nastavlja da rešeta iz daljine, još jedna njegova trojka.

26. minut - 53:51 - Posle nesportske Ročestija, CSKA dolazi do prednosti.

25. minut - 51:51 - Vesterman donosi izjednačenje.

23. minut - 45:47 - CSKA prilazi na "minus dva" sa osam vezanih poena.

21. minut - 37:47 - Trojka Dobrića, Zvezda opet "dvocifrena".

Druga četvrtina:

20. minut - 37:44 - Milko Bjelica pogađa u poslednjom sekundi sa POLA TERENA

20. minut - 37:41 - Bjelica pogađa za dva poena

20. minut - 37:39 - Rodigrez postiže lak poen

20. minut - 35:39 - Feldin je siguran

19. minut - 35:37 - Rad pogađa za dva poena

18. minut - 33:37 - Rad je siguran sa linije za slobonda bacanja - pogađa oba

17. minut - 31:37 - Druga trojka Stefana Jankovića, Moskovljani promašuju zicere

16. minut - 31:34 - Omić pogađa slobodno bacanje

16. minut - 31:33 - Alen Omić lako postiže koš

16. minut - 31:31 - Lagano zakucavanje Hantera

15. minut - 29:31 - Omić zakucava za novo vođstvo Zvezde.

13. minut - 29:26 - Janković prekida niz domaćina.

12. minut - 29:24 - Fridzon veruje šest poena, ovaj put tri sa slobodnih bacanja.

12. minut - 26:24 - Još jedna trojka Fridzona za prvo vođstvo "armejaca".

Prva četvrtina - 23:24:

10. minut - 23:24 - CSKA ponovo u seriji 6:0.

10. minut - 20:24 - Fridzon vraća trojku.

9. minut - 17:24 - Ročesti pogađa trojku.

8. minut - 15:19 - Poenima Higinsa "armejci" prilaze na četiri poena zaostatka (9:2 serija).

7. minut - 13:19 - Serija domaćina 7:2 posle trojke Voronceviča.

6. minut - 6:17 - Zvezdin start iz snova.

4. minut - 2:12 - Trojka Davidovca!

3. minut - 2:9 - Higins je siguran sa linije za slobodna bacanja - pogađa oba

3. minut - 0:9 - Ročesti pogađa posle velike greške CSKA

3 minut - 0:7 - Zvezda povećava vođstvo

2. minut - Trener CSKA promenio celu petorku!

2. minut - Trener CSKA nije zadovoljan kako su igrači počeli duel protiv Zvezde, traži tajm-aut

2. minut - 0:5 - Bjelica pogađa trojku

1. minut: 0:2 - Lep pas Branka Lazića za zakucavanje Lesora

"Armejci" su još ranije obezbedili "pol-poziciju" pred plej-of (23-6), dok crveno-beli u meč ulaze sa skorom 11-18.

Zvezdi ovaj duel praktično predstavlja zagrevanje za finale plej-ofa ABA lige, u kome se sledeće nedelje sastaja sa ekipom Budućnosti.

"Nama ova utakmica dolazi pred najvažnije mečeve u sezoni, finale ABA lige, i pokušaćemo da je iskoristimo na najbolji način. Da odigramo jaku dobru čvrtsu utakmicu, da održimo ovaj tonus protiv izuzetno snažnog protivnika koji igra sa puno kontakta. Imamo mogućnost i da probamo neke stvari koje će nam biti potrebne za finale ABA lige, ali ne zanemarujući rezultat i želju da se pokažemo na pravi način u Moskvi. Želimo da održimo kontinuitet dobrih patija iz ovog perioda zbog onoga što sledi", rekao je trenet Zvezde Dušan Alimpijević.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: euroleague.net)

KURIR SPORT: Bruka sa Stolicom, Bruka sa Mažićem i budalaština sa podelom bodova