PIROVA POBEDA CRNO-BELIH: Partizanova stotka nedovoljna za prvo mesto

SUPERLIGA SRBIJE

Košarkaši Partizana pobedili su Metalac u Valjevu u utakmici poslednjeg desetog kola Grupe B Superlige Srbije - 101:78 (28:27, 26:19, 20:13, 27:19).

Crno-belima je to deveta pobeda, uz jedan poraz, što im nije dovoljno za prvo mesto u grupi, zbog lošijeg međusobnog skora sa FMP-om.

To znači da će izabranici Nenada Čanka u četvrtfinalu plej-ofa na trećeplasirani tim Grupe A, Megu, a u projektovanom polufinalu na Crvenu zvezdu.

Partizan nije imao težak posao u Valjevu, gde je domaćin uspeo da bude ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini, posle čega je "parni valjak" dodao gas.

Na poluvremenu su crno-beli imali osam poena prednosti, a u nastavku su serijom 8:0 otklonili sve dileme.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Vanja Marinković sa 26 poena i Najdžel Vilijams-Gos sa 19, dok se kod domaćina istakao Josip Mikulić sa 17 poena.

Metalac je na petom mestu sa skorom 2/8.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: ABA liga)