DRAMA PRIPALA ZVEZDI: Crveno-beli pobedili Partizan i plasirali se u sedmo uzastopno finale (KURIR TV)

2:0 U SERIJI ZA ŠAMPIONA

Košarkaši Crvene zvezde kao gosti su savladali Partizan 81:73 u dvorani "Aleksandar Nikolić" i sa 2:0 u polufinalnoj seriji domogli se finala plej-ofa Superlige Srbije.

Zvezda će igrati u sedmom uzastopnom finalu, dok crno-beli propuštaju završnu borbu drugu godinu zaredom.

Aktuelni šampion će titulu braniti protiv boljeg iz duela FMP-a i Borca, u kome ekipa iz Železnika vodi 1:0 u seriji.

Partizan je večerašnjem meču u većem delu bio u vođstvu, ali je tim Milenka Topića u poslednjoj četvrtini dodao gas i napravio preokret.

Pobednički tim je predvodio Tejlor Ročesti sa 23 poena, dok je Stefan Janković dodao 16, od čega 13 u poslednjoj deonici.

Kod domaćina je najefikasniji bio Najdžel Vilijams-Gos sa 20 poena, ali je imao i pet izgubljenih lopti. Đorđe Gagić je ubacio 13 poena, a po jedan manje Novica Veličković i Kvame Von.

Presudna kategorija večeras bio je ofanzivni skok - crveno-beli su u napadu uhvatili čak 18 loptu, deset više od rivala.

Takođe, crno-bele su skupo koštale brojne greške...

Rivali su se smenjivali u vođstvu dok sredinom druge deonice crno-beli nisu poveli 32:26. Zvezda je stizala, Partizan je bežao... Ekipa Nenada Čanka imala je i "plus osam" (62:54) u finišu treće četvrtine.

Međutim, u poslednjoj deonici raspucao se Janković, koji je, između ostalog, pogodio sva tri slobodna bacanja kada je fauliran pri šutu za tri za prednost Zvezde - 73:70. Odmah zatim trojku je pogodio i Ročesti, što je bio početak Partizanovog kraja u ovom polufinalu.

Crveno-beli su u finišu bez problema održali tu prednost i zasluženo se plasirali u finale.

Dodajmo da su crno-beli danas bili lišeni pomoći povređenih Bandže Sija i Vanje Marinkovića.

Četvrta četvrtina - 81:73:

40. minut - 73:78 - Koškanje igrača na terenu, počelo je gurkanjem Jankovića i Andrića.

40. minut - 73:78 - Ročesti pogađa oba bacanja.

37. minut - 73:76 - Veličković daje "dva plus jedan".

37. minut - 70:76 - Ročesti pogađa trojku, a pritom ga je Vilijams-Gos faulirao! Istina, Ročesti je promašio dodatno slobodno bacanje.

37. minut - 70:73 - Čakarević je faulirao Jankovića pri šutu za tri, a Zvezdin košarkaš imao stroprocentan učinak s penala.

37. minut - 70:70 - Gagić dva puta pogađa sa linije slobodnih bacanja za novo izjednačenje.

36. minut - 68:70 - Janković je u seriji.

35. minut - 68:68 - Veličković je fauliran pri šutu za tri poena, a pogodio je dva slobodna bacanja.

35. minut - 66:68 - Novi poeni Jankovića.

35. minut - 66:66 - Gagić donosi izjednačenje, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

35. minut - 64:66 - Posle dugo vremena Zvezda vodi. Janković je poentirao posle ofanzivnog skoka, Zvezdinog 17. večeras.

34. minut - 64:64 - Sad je Ročesti nezaustavljiv - 16 poena.

33. minut - 64:62 - Veličković je izblokiran, lopta mu se vratila u ruke, a on je u padu iz teške pozicije šutirao i pogodio.

32. minut - 62:62 - Prodor i poeni Jankovića za izjednačenje.

31. minut - 62:60 - Druga trojka Ročestija.

Treća četvrtina - 62:57:

30. minut - 62:57 - Dva napada zaredom Davidovac hvata loptu u napadu i daje ukupno tri poena. Davidovac je imao pet ofanzvinih skokova.

29. minut - 62:54 - Gagić vezuje četiri poena.

27. minut - 58:52 - Von je najbolji kod Partizana večeras posle Vilijams-Gosa, njegovih 12 poena.

27. minut - 56:52 - Trojka Ročestija. Prva trojka crveno-belih posle deset uzastopnih promašaja.

27. minut - 56:49 - Opet raste prednost domaćina, Vilijams-Gos dva puta precizan sa penala.

26. minut - 54:49 - Trojka Vona preko ruke Ročestija.

26. minut - 51:49 - Još jedna greška crno-belih, ovaj put Čakarevića, što na drugoj strani kažnjava Omić zakucavanjem. Serija Zvezde 7:0. To je nateralo Čanka da traži tajm-aut.

26. minut - 51:47 - Dobrić koristi grešku Vilijams-Gosa i lako poentira.

25. minut - 51:45 - Omić daje koš pod faulom, a zatim realizuje slobodno bacanje.

25. minut - 51:42 - Najveće vođstvo Partizana posle trojke Veličkovića. Topić traži minut odmora.

24. minut - 48:42 - Flouter o tablu Vilijams-Gosa, njegovih 18 poena.

23. minut - 45:41 - Dobrić se vraća u igru! Srećom, povreda nije teže prirode.

23. minut - 45:39 - Prvi poeni Veličkovića.

22. minut - 43:39 - Trojka Vona.

Druga četvrtina:

20. minut - 38:37 - Poluvreme poenima zaključuje Davidovac.

19. minut - 38:35 - Trojka najboljeg igrača prvog poluvremena Vilijams-Gosa (15 poena).

19. minut - 35:35 - Ročesti vezuje četiri pogotka sa slobodnih bacanja, a u međuvremenu zakucava Čakarević.

18. minut - 33:31 - Posle dugo vremena poeni Zvezde iz igre - Ročesti.

18. minut - 33:29 - Utakmica je izgubila ritam u ovom periodu, ređaju se slobodna bacanja na obe strane.

17. minut - 32:27 - Davidovac jednom precizan sa linije penala i prekida seriju rivala.

17. minut - 32:26 - Von daje jedno bacanje, serija Partizana 11:0.

16. minut - 31:26 - Prva slobodna bacanja za goste - Omić promašuje oba.

16. minut - 31:26 - Pet vezana promašaja crveno-belih za tri poena. Pre ove serije imali su 6/10 u šutu za tri.

15. minut - 31:26 - Von poentira iz konte, Topić zove tajm-aut.

14. minut - 29:26 - Vilijams-Gos je tehničku Omića "naplatio" sa četiri poena, a ukupno 12 na meču.

14. minut - 25:26 - Faul je napravio Von, a onda je Omiću dosuđena tehnička zbog prigovora.

14. minut - 25:26 - Sudar kolenima Gagića i Dobrića, posle čega je košarkaš Zvezde ostao da leži. Dobrić je morao da napusti igru

12. minut - 24:26 - Serija trojki, posle Andrića, pogađaju Feldin i Aranitović.

12. minut - 21:23 - Prva trojka domaćih - Andrić.

11. minut - 18:23 - Lesor povećava vođstvo Zvezde na strartu druge četvrtine.

Prva četvrtina - 18:21:

10. minut - 18:21 - Deonica je završava jednim pogotkom Čakarevića sa linije penala.

10. minut - 17:21 - Peta trojka crveno-belih, druga Dobrića.

9. minut - 17:18 - Lesor promašio zicer, pa se ispravio.

9. minut - 17:16 - Ponovo vodi Partizan, na krilima Vilijams-Gosa, koji ima osam poena.

8. minut - 15:16 - Posle Šalićevog zakucavanja tajm-aut traži Topić.

8. minut - 13:16 - Vilijams-Gos održava Partizan.

7. minut - 11:16 - Sad i Antić pogađa van linije 6,75. Čanak traži tajm-aut.

7. minut - 11:13 - Treća trojka crveno-belih, prva Dobrićeva.

6. minut - 11:10 - Ročesti prekida seriju Zvezdinih promašaja.

6. minut - 11:8 - Serija crno-belih 7:0. Gagić daje "dva plus jedan".

5. minut - 8:8 - Posle nekoliko promašenih napada na obe strane, Vilijams-Gos pogađa za izjednačenje posle prodora.

4. minut - 6:8 - Na isti način uzvraća Vilijams-Gos.

3. minut - 4:8 - Davidovac precizan sa poludistance.

2. minut - 4:6 - I Janković pogađa trojku.

2. minut - 4:3 - Gagićev ofanzivni skok, posle kog je fauliran, a onda je pogodio oba slobodna bacanja.

DVE FRAKCIJE NAVIJAČA PARTIZANA NAVIJAJU SVAKA ZA SEBE!

2. minut - 2:3 - Aranitović prvi strelac kod Partizana.

1. minut - 0:3 - Počelo je trojkom Lazića iz teške pozicije.

1. minut - Utakmica je počela.

20:29 - Partizan bez povređenih Bandže Sija i Vanje Marinkovića

20:27 - Posle predstavljanja igrača - himna Srbije

20:25 - Vilijams-Gos dobija priznanje za individualni učinak u Superligi

20:22 - Sektor za Zvezdine navijače - prazan!

20:17 - Zagravju se i navijači Partizana

20:05 - Zagrevanje igrača

20:03 - Bogdan Bogdanović i Saša Pavlović ponovo bodre Partizan

19:40 - Navijači Partizana opsedaju "Pionir"

Crveno-beli vode 1:0 u seriji, jer su u ponedeljak kao domaćini pobedili 87:62.

U finale će se plasirati ekipa koja zabeleži dve pobede.

Drugi polufinalni par čine FMP i Borac, a sastav iz Železnika je dobio prvi duel - 71:69.

Trener Partizana Nenad Čanak rekao je da će njegovi košarkaši morati da daju više od maksimuma kako bi nadokandili veliki broj povređenih igrača ako žele da pobede Crvenu zvezdu.

"U situaciji smo iz koje nema nazad. Pobedi ili idi kući. Zdravstveni bilten nije dobar pa će oni koji su spremni morati da daju još više nego što mogu i da igraju i za svoje povredjene saigrače", rekao je Čanak.

"Očekujem da ekipa pokaže reakciju i da igramo borbeno od početka do kraja. Samo sa takvim pristupom imamo čemu da se nadamo", dodao je Čanak.

Zvezda juri sedmo uzastopno finale, odnosno ukoliko trijumfuje dobiće šansu da osvoji četvrtu titulu prvaka Srbije u nizu, ali trener Milenko Topić poziva na oprez.

"Odradili smo tek prvo poluvreme, na redu je novi duel i moramo da se osvezimo za njega. Svesni smo da će druga utakmica biti još teža. Dobićemo reakciju Partizana i ukoliko želimo da pobedimo, moramo da igramo na isti način, možda čak i jače", rekao je Topić.

Ulaznica nije bilo u slobodnoj prodaji niti je bilo razmene među rivalima.

Ovo će biti peti ovosezonski večiti derbi. Partizan je dobio samo jedanu finalu Kupa Radivoja Koraća u Nišu - 81:75.