RUSIJA BOLJA OD SRBIJE: Juniorke stale u osmini finala Evrobasketa (VIDEO)

evropako prvenstvo

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Rusije sa 63:54 u osmini finala Evropskog prvenstva koje se održava u Udinama (Italija).

Izabranice selektora Bogdana Bulja poražene su u meču 1/8 finala u Udinama posle velike borbe od snažne selekcije Rusije. Srpske juniorke su većim delom prvog poluvremena bile u minimalnom zaostatku, ali su do prvog vođstva stigle u 26. minutu. Na startu poslednje četvrtine zahvaljujući velikoj borbenosti stekle su i sedam poena prednosti. Međutim, rival je u samoj završnici bio precizniji i koncentrisaniji i tako došao do trijumfa: Srbija U18 – Rusija U18 54:63 (13:13, 15:18, 17:9, 9:23).

U nastavku šampionata reprezentacija Srbije boriće se za plasman od 9. do 16. mesta i opstanak u „A“ diviziji. Sledeći rival srpskim juniorkama u četvrtak od 18:45 biće poražena ekipa iz duela Letonije i Švedske.

Nisu dobro srpske juniorke počele duel u Udinama. Šut ih nikako nije služio na startu meča, što je rival iskoristio da povede 9:2 u petom minutu. Ipak, borbenom igrom i brojnim ofanzivnim skokovima Srbija je preko Jelene Mitrović uspela da na kraju prve četvrtine dođe do izjednačenja- 13:13. Usledio je period apsolutno ravnopravne igre, sve do 17. minuta kad Ruskinje sa nekoliko preciznih šuteva dolaza do vođstva 31:24. Ipak, do kraja prvog poluvremena Katarina Jakovljević i Jelena Mitrović uspevaju da smanje zaostatak – 31:28.

Reprezentativke Srbije su zahvaljujući ogromnoj energiji i borbeneosti, ali i agresivnijoj odbrani došle su do prvog vođstva u 26. minutu – 36:35. Preko razigrane Nadežde Nedeljkov prednost je uvećana na 47:40 na početku poslednje četvrtine. Međutim, selekcija Rusije brzo pravi seriju 7:0 i dolazi do izjednačenja, a ubrzo i do vođstva 54:50. Srbija je smanjila na 55:53, a onda Repnikova u 38. minutu pogađa možda i ključnu trojku za 58:53. Bilo je do kraja susreta izvesnih prilika da se dođe bar do izjednačenja, ali nekoliko promašenih cizera i slobodnih bacanja koštali su poraza naš mladi tim – 63:54

SRBIJA U18: Jakovljević 7, Olić 2, Stefanović 2, Nedeljkov 16, Deurić, Radulović 5, Vulović 4, Mužević 2, Mitrović 15, Smailbegović, Selaković 1, Perić.

RUSIJA U18: Šušunova 5, Pirvis 8, Antošina 1, Repnikova 11, Mihailova 11, Ignjatova 6, Pavličenko 11, Rahimova, Kučina 8, Evdokimova, Veselova, Andruščenko 2.