VASA SLAVIO U SRPSKOM OKRŠAJU U ISTANBULU: Sjajni Micić vodio Efes do trijumfa nad Bajernom

EVROLIGA

Košarkaši Efesa ubedljivo su pobedili Bajern u Istanbulu u utakmici 16. kola Evrolige - 92:77 (27:18, 28:18, 15:18, 22:23).

Najbolji na terenu bio je srpski košarkaš Vasilije Micić, koji je dao 20 poena, a imao pet asistencija i četiri skoka.

Micić je najveću podršku imao u Džejmsu Andersonu i Brajantu Danstonu, koji su dali po 16 poena, kao i Adrijenu Moermanu, koji je dodao 14.

U poraženom timu Dejana Radonjića istakao se Vladimir Lučić sa 14 poena i sedam skokova, dok je Nihad Dedović ubacio 13. Nemanja Dangubić je meč završio sa sedam poena.

Efes je od starta dao gas i već tokom prvog poluvremena stekao ogromnu prednost. U nastavku je utakmica bila "egal", pa je domaćin, zahvaljujući kapitalu iz prvih 20 minuta, zabeležio ubedljiv trijumf.

Efes je četvrti na tabeli sa deset pobeda i šest poraza, dok je Bajern sedmi sa polovičnim učinkom (8-8).

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: euroleague.net)