ZVEZDINA SERIJA POBEDA PREKINUTA U MALAGI: Crveno-beli od minus 18 stigli do dramatične završnice, ali ipak izgubili od Unikahe (VIDEO)

PRVI PORAZ U TOP 16

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Unikahe u Malagi utakmicu drugog kola Grupe G TOP 16 faze Evrokupa - 79:74 (26:13, 25:24, 14:18, 14:19).

Tim Milana Tomića je očajno počeo meč, gubio i sa 18 poena razlike, ali je na kraju uspeo da priđe na samo poen zaostatka. Ipak, posle drame u završnici domaćin je zabeležio trijumf.

Sada i Zvezda i Unikaha imaju polovičan učinak: 1-1.

Crveno-beli su mnogo loše ušli u utakmicu u dvorani "Martin Karpena" pred 5.000 gledalaca.

U prvoj četvrtini pogodili su samo jedan šut za dva poena iz osam pokušaja, doduše i tri trojke iz sedam šuteva, a na sve to i odbrana im je bila mekana. Takav trend crveno-belih se nastavio i u drugoj deonici kada ih je u životu održavao Stratos Perperoglu, koji je u tom periodu dao 14 poena (3/3 za tri)!

Unikaha je u finišu prve deonice došla do dvocifrene prednosti, a u 14. minutu posle trojke Dragana Milosavljevića i do "plus 18" - 35:17.

Zahvaljujući sjajnom Perperogluu, ali i Ognjenu Dobriću u trećem kvartalu, Zvezda je uspevala da priđe na 11 poena zaostatka, ali tu granicu dugo nije uspela da probije.

Odbrana joj je u drugom poluvremenu postala granitna, a na jednocifreni "minus" stigla je tek u 32. minutu - 67:59.

Tomićeva ekipa je propustila dosta prilika da još više priđe Unikahi, ali je uprkos tim promašajima uspela da malo po malo, pogocima Perperoglua, Filipa Čovića i na kraju Dobrića u 39. minutu stigne na samo korak - 73:72, zatim i 75:74!

Domaći su u poslednjem minutu promašili šut, ali su napravili ofanzivni skok, posle čega je Džejmi Fernandez ponovo došao na liniju penala i po ko zna koji put večeras oba puta bio precizan za 77:74 na 13 sekundi do kraja.

Poslednju priliku gosti su imali sedam, osam sekundi pre kraja kada je Džo Reglend imao otvoreni šut za tri poena za izjednačenje, ali je promašio, pa je na kraju Brajan Roberts, takođe iz penala, stavio tačku na meč - 79:74.

Tako je prekinuta serija od devet uzastopnih pobeda Zvezde (tri u Evrokupu i šest u ABA ligi) i ponovo je poraz doživela u Španiji, jer je pre početka tog sjajnog niza izgubila na gostovanju Andori.

Srpski tim je i večeras igrao bez Mohameda Fajea, a tokom druge četvrtine povredio se i Maik Cirbes, koji se više nije vraćao u igru.

Perperoglu je sa 23 poena bio najefikasniji na meču, a u Zvezdi su ga najbolje pratili Dobrić sa 13 i Čović sa devet poena.

Kod domaćina bivši igrač crveno-belih Matijas Lesor dao je 16 poena, Giorgi Šermadini je dodao 13, Brajan Roberts 11, a po deset Džejmi Fernandez, Sasu Salin i Kajl Vildžer, dok je Milosavljević ubacio sedam.

U trećem kolu sledeće nedelje Unikaha dočekuje Limož, dok Zvezda ponovo ide u Španiju, ali tada Valensiji.

Četvrta četvrtina - 79:77:

40. minut - 77:74 - Reglend promašuje šut za tri poena!

40. minut - 77:74 - Domaći su promašili šut, ali su napravili ofanzivni skok, posle čega je Fernandez ponovo došao na liniju penala i opet pogodio oba. Na 13 sekundi do kraja Tomić je tražio tajm-aut.

40. minut - 75:74 - Ristić poentira posle ofanzivnog skoka.

40. minut - 75:72 - Fernandez daje oba slobodna bacanja na 51 sekund do kraja.

39. minut - 73:72 - TROJKA DOBRIĆA!

39. minut - 73:69 - Čović iz penala za četiri razlike. Serija Zvezde 10:2.

38. minut - 73:67 - Odžo daje koš, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

38. minut - 73:65 - Fernandez precizan sa linije penala.

37. minut - 71:65 - Au, kakvu priliku je propustila Zvezda da dodatno smanji zaostatak! Reglend je promašio zicer, a onda Čović dobio blokadu.

37. minut - 71:65 - Druga vezana trojka gostiju, sada je precizan Čović za samo "minus šest".

36. minut - 71:62 - Još jedna trojka Perperoglua, ponovo je razlika jednocifrena.

34. minut - 69:59 - Posle dužeg vremena rezultat je promenjen, Milosavljević pogađa oba slobodna bacanja.

32. minut - 67:59 - Perperoglu spušta Zvezdu na jednocifrani "minus".

31. minut - 67:57 - Posle nekoliko skokova u napadu, Ristić ubacuje loptu u koš.

31. minut - 67:55 - Lesor se prošetao do koša.

Treća četvrtina - 65:55:

29. minut - 65:55 - Dobrić daje koš pod faulom, a onda pogađa i dodatno slobodno bacanje. Crveno-beli su konačno ispod "minus 11".

28. minut - 65:52 - Zvezda je imala napad da spusti zaostatak ispod "magičnih 11", ali je Reglend izgubio lopti, a Vildžer u kontri lako poentirao.

28. minut - 63:52 - Trojka Dobića, crveno-beli se ponovo spuštaju na "minus 11".

23. minut - 57:45 - Serija Zvezde 6:0 poenima Simanića, Odža i Reglenda.

22. minut - 57:39 - Ponovo je 18 razlike posle trojke Robertsa.

21. minut - 54:39 - Trojka Salina.

21. minut - 51:39 - Počelo je zakucavanjem Simanića.

Druga četvrtina - 51:37:

19. minut - 47:37 - Perperoglu ne promašuje, sada je dao oba bacanja.

19. minut - 46:35 - Dobrić pogađa u kontri, pa domaćin uzima minut odmora.

19. minut - 46:33 - Perperoglu je nezaustavljiv, sada daje koš pod faulom, a onda pogađa i dodatno slobodno bacanje.

18. minut - 46:30 - Uzalud je Perperoglu pogađao trojke, kad Unikaha ponovo uvećava prednost.

17. minut - 41:30 - Sada se igra brzo, koševi pljušte na obe strane.

16. minut - 37:26 - Neverovatni Grk, treća njegova trojka u nizu!

15. minut - 37:23 - Perperoglu daje dve trojke!

14. minut - 35:17 - Milosavljević pogađa i trojku.

14. minut - 32:17 - Dva poena Regledna.

14. minut - 32:15 - I Milosavljević se upisuje u strelce.

12. minut - 30:15 - Cirbes se povredio pri doskoku i napustio je igru.

12. minut - 30:15 - Lesor ispravlja promašeni zicer saigrača. Francuz deluje veoma motivisano protiv bivšeg kluba.

11. minut - 28:15 - Čović uzvraća.

11. minut - 28:13 - Vildžer uvećava vođstvo Unikahe.

Prva četvrtina - 26:13:

10. minut - 24:11 - Trojka Salina, Zvezda u sve većim problemima, pa Tomić ponovo traži tajm-aut.

9. minut - 21:11 - Fernandez iz penala dovodi Unikahu do dvocifrene prednosti.

8. minut - 19:11 - Šermadini daje "dva plus jedan". Reprezentativac Gruzije već ima devet poena.

8. minut - 16:11 - Čović pogađa oba slobodna bacanja.

7. minut - 16:9 - Nova serija domaćina 4:0. Zvezda je loše počela meč, a njena sreća je da i košarkaši Unikahe dosta greše.

6. minut - 12:9 - I Beron ubacuje trojku. Crveno-beli pogađaju samo van linije 6,75.

6. minut - 12:6 - Lesor daje jedno bacanje, pa Šermadini vezuje četiri poena, posle čega Tomić traži tajm-aut.

5. minut - 7:6 - Druga vezana trojka za Zvezdu, sada je pogađa Simanić.

4. minut - 5:3 - Posle više od tri minuta igre gosti daju koš, Reglend pogađa trojku.

2. minut - 5:0 - I bivši igrač Zvezde Lesor daje koš za Unikahu.

2. minut - 3:0 - Počelo je trojkom Salina.

Crveno-beli su u prvom kolu kao domaćini pobedili Limož 83:71, dok je Unikaha poražena na gostovanju Valensiji 74:85.

U međuvremenu, Zvezda je nastavila nisku uspeha u ABA ligi, ubedljivo je savladala Krku u Novom Mestu (96:66), što joj je 14. pobeda u isto toliko mečeva regionalnog takmičenja.

Tim Milana Tomića sada u Malagi želi da napravi brejk protiv ekipe za koju igra bivši košarkaš Partizana Dragan Milosavljević.

Za Zvezdu ni večeras ne igra povređeni Mohamed Faje.

"Jedna od utakmica u kojoj nas očekuje veliki protivnik, jedan od favorita za osvajanje Evrokupa i to na njihovom terenu. Znamo kakva je atmosfera tamo, ono što moramo da uradimo je da iskontrolišemo utakmicu, njen ritam, da ne dozvoljavamo kontranapade, moramo da iskontrolišemo i skok u odbrani. Ako to budemo sproveli imamo velike šanse da pobedimo", rekao je Tomić i dodao:

"Unikaha je evroligaška ekipa sa iskusnim igračima, znaju da igraju te utakmice. Mi smo kao tim jaki, kao grupa košarkaša možemo da odgovorimo na to iskustvo".

Zvezda i Unikaha su odigrali četiri utakmice prethodnih godina u Evroligi. U sezoni 2015/16 crveno-beli su slavili oba puta, a 2017/18 rivala su dobili mečeve na domaćem terenu.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)