DVE POBEDE: Juniori Zvezde grabe ka finalu turnira u Beogradu

maksimalni prvog dana

Juniori košarkašog kluba Crvena zvezda pobedili su ekipu Venecije sa 100:69 (30:24, 29:13, 17:14, 24:18) i tako načinili veliki korak ka plasmanu u finale ovogodišnjeg turnira ANGT "Marko Ivković 2019".

Crveno-beli su odigrali još jednu dobru utakmicu sa mnogo energije, u kojoj su vrlo brzo ponovo, kao i utakmici sa Olimpijakosom, stigli do dvocifrene prednosti. Agresivan presing po celom terenu u odbrani doneo je mnogo lakih poena Crvenoj zvezdi, pa je već u 7. minutu na semaforu stajalo 30:18 za domaćina. Ipak, oslanjajući se na šut gosti iz Venecije smanjili su do kraja prve četvrtine na 30:24.

Međutim, prva četiri minuta druge deonice donela su seriju od 11-0 za crveno-bele, nekoliko pogodaka Pavićevića, Živanovića i Popovića. Ekipu Venecije stao je šut, pa je prednost rasla iz minuta u minut do konačnih 59:37 koliko je glasio rezultat posle prvih 20 minuta igre.

U drugom poluvremenu viđen je sličan scenario na terenu, crveno-beli nisu spuštali nivo igre, trener Bojan Đerić koristio je priliku da ukaže šansu svim igračima. Krajem treće četvrtine prednost je iznosila skoro 30 poena, a "stotku" je ubacio Dimitrijević nekoliko sekundi pre kraja za konačnih 100:69 i krupan korak Zvezde ka finalu.

U prvom meču dana juniori Crvene zvezde pobedili su Olimpijakos sa 99:87 ( 27:20,26:17,25:22, 21:28). Pred 500 gledalaca u FMP Areni crveno-bele su predvodili sjajni Mašić sa 29 poena i 6 asisstencija (bez promašaja), Lazar Živanović sa 21.poenom i Popović sa 18 poena i 7 skokova.