ZVEZDA TROJKAMA SRUŠILA MEGU: Crveno-beli teškom mukom poveli na startu plej-ofa (VIDEO)

borba za titulu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu (83:72) i poveli sa 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije, koja se igra do dve pobede.

Ekipu trenera Milana Tomića do pobede su "vukli" Amerikanci Bili Beron sa 24 i Kej Si Rivers sa 17 poena, a goste su dotukli Dobrić (13 poena) i Filip Čović (14) sa dve trojke u finišu, koje su lišile utakmicu neizvesnosti.

Zvezda je povela prvi put tek u 24. minutu, a rezultatski se tek "odlepila" u poslednjoj četvrtini i zbog činjenice da su gostiušli u problem sa ličnim greškama (Mokoka, Bitadze igrali sa po četiri, fundić izašao u trećoj zbog pet ličnih).

Ašćerić je na drugoj strani bio odličan sa 17 poena, Bitadze još bolji: 12 poena, 8 skokova, 6 asistencija.

Pred akraj meča kapiten Crvene zvezde Branko Lazić se prilikom blokade povredio. Izašao je sa terena uz ovacije gledalaca. za sada nema informacija, o kakvoj povredi je reč.

Naredni meč na programu je u utorak, a domaćin je Mega.

U drugom meču polufinala sastaju se Partizan i FMP.