RUSI SLOMILI UMORNU ZVEZDU: Crveno-beli bez daha u Moskvi! Poklekli pred Himkijem (VIDEO)

14. PORAZ U EVROLIGI

Košarkaši Crvene zvezda izgubili su od Himkija u Moskovskoj oblasti utakmicu 24. kola Evrolige - 78:72.

Zvezdi je to 14. poraz u elitnom takmičenju, a Himki se sada izjednačio s njom po učinku: 10-14.

Ako je ekipi trenera Dragana Šakote za utehu, bolja je u međusobnim duelim sa sastavom Rimasa Kurtinaitisa, jer su crveno-beli istog rivala u Beogradu pobedili 90:78.

Crveno-beli su bili bez daha na današnjem meču, što je i normalno, jer im je ovo bio treći težak ispit u pet dana (prethodno pobedili Partizan i Panatinaikos), a u ponedeljak ih u Baru očekuje još jedan važan test, protiv Mornara u ABA ligi.

Osim bolesnog Ognjena Kuzmića, u rosteru Zvezde nije bilo ni Bilija Berona. Američki šuter je iscrpljen, pa ga je trener Šakota poštedeo.

Ni Himki se ne može pohvaliti igrom, što posebno može da boli crveno-bele, jer je domaćin bio "zreo" za poraz. Ipak, Zvezda nije zasijala iznad Rusije...

Domaćin je od startnih 5:0, pa do kraja imao prednost. U većem delu meča je ona bila dvocifrena, a gosti su uspeli da se približe tek na 40 sekundi pre kraja (76:72), kada je već bilo prekasno.

Ovo je Zvezdin veliki korak unazad na putu ka željenom plasmanu u TOP 8.

Šved sa 20, Jerebko sa 19 i Buker sa 13 poena predvodili su Himki, dok su kod Zvezde bolji od ostalih bili Punter sa 15 i Štimac sa 10.

Naredni rival Zvezde u Evroligi je CSKA u Beogradu, ali tek 21. februara, posle Kupa Radivoja Koraća.

Himki u 25. kolu gostuje Olimpiji u Milanu.

Četvrta četvrtina:

40. minut - 78:72 - Šved sa penala stavlja tačku na meč.

40. minut - 76:72 - Panter pogađa sva tri slobodna bacanja! Do kraja je 20 sekundi.

40. minut - 76:69 - Do kraja je ostalo 44 sekunde.

39. minut - 75:65 - Zakucavanje Gista.

37. minut - 75:63 - Šved održava razliku.

37. minut - 73:63 - Poeni Jagodić Kuridže.

37. minut - 73:61 - Jerebko daje koš uz prekršaj, ali promašuje dodatno bacanje.

37. minut - 71:61 - Bukeru se ukazuje pomoć pošto ga je Davidovac slučajno zakačio laktom po glavi.

36. minut - 71:61 - Poeni Pantera pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

34. minut - 71:59 - Duga pauza, trajala je nekoliko minuta, koliko su sudije pregledavale snimak da bi na kraju potvrdile da Šved nije zgazio liniju i da je postigao tri poena.

34. minut - 71:59 - Seriju promašaja prekida Šved još jednom trojkom preko ruke. Zvezda je prethodno mogla da se dodatno približi, ali je promašila nekoliko šuteva.

33. minut - 68:59 - Serija realizovanih napada, a onda serija promašaja na obe strane.

31. minut - 66:55 - Laki poeni Jerebka na jednoj, pa Davidovca na drugoj strani.

31. minut - 64:53 - Gist daje dva poena sa linije penala.

Treća četvrtina - 64:51:

30. minut - 64:51 - Štimac stoprocentan sa penala.

30. minut - 64:49 - Dva zicera i dva pogotka Jerebka.

28. minut - 59:46 - Trojka Time.

28. minut - 56:46 - Domaćin ponovo ima dvocifrenu prednost posle pogotka Jerebka.

26. minut - 54:46 - Neverovatni Šved! Trojka preko Odža!

25. minut - 51:46 - Još jedna majstorija Lazića, vezao je pet poena.

25. minut - 51:44 - Sjajan potez Lazića. Crveno-beli na samo "minus sedam".

23. minut - 51:42 - Nesportska Time! On nastavlja davno započeti okršaj sa Lazićem, koji pogađa jedno slobodno bacanje. Zvezda je posle duže vremena na jednocifrenom zaostatku.

23. minut - 51:41 - Trojka Brauna! Kurtinaitis traži tajm-aut.

23. minut - 51:38 - Jagodić Kuridža sa penala "probija led" u trećoj deonici.

22. minut - 51:36 - Prve poene u drugom poluvremenu postiže Šved - trojku, posle minut i po igre.

Druga četvrtina - 48:36:

20. minut - 48:36 - Opet Hmki vraća trojku! Ovaj put Šved.

20. minut - 45:36 - Ponovo Panter pogađa trojku! Dao je 11 poena, jedini je raspoložen kod gostiju.

20. minut - 45:33 - Šved nepogrešiv s penala.

20. minut - 43:33 - Trojka preko ruke Pantera!

19. minut - 43:30 - Štimac daje "dva plus jedan", ali u međuvremenu je Šakota dobio tehničku, a Šved realizovao slobodno bacanje.

17. minut - 42:27 - Monja uzvraća trojkom.

17. minut - 39:27 - Trojka Davidovca!

17. minut - 39:24 - Težak šut i pogodak Pantera za dva poena.

17. minut - 39:22 - Trojka Jerebka!

16. minut - 36:22 - Opet Štimac, ovaj put posle ofanzivnog skoka.

16. minut - 36:20 - Snažno zakucavanje Bukera!

15. minut - 34:20 - Šved daje dva slobodna bacanja.

15. minut - 32:20 - Zvezda je prve poene u drugoj četvrtini dala tek posle četiri i po minuta igre! Učinio je to Štimac! Rezultat u ovoj deonici je 4:2 za domaćina!

12. minut - 32:18 - Jović je imao pet vezanih slobodnih bacanja, a dao je četiri.

Prva četvrtina - 28:18:

10. minut - 28:18 - Vjalcev iz kontre za dvocifrenu prednost Himkija.

10. minut - 26:18 - Prikucavanje Bukera.

10. minut - 24:18 - Posle Šakotinog tajm-auta Panter uzvraća trojkom!

9. minut - 24:15 - Trojka Vjalceva iz teške pozicije.

7. minut - 20:15 - Šved vraća trojku, pogađa sa osam metara.

7. minut - 17:15 - Trojka Simanića.

7. minut - 17:12 - Jerebko vezuje šest poena!

6. minut - 15:12 - Zvezda već ima ŠEST izgubljenih lopti!

6. minut - 15:12 - Jerebko dva puta zaredom ostaje sam ispod koša i te šanse ne propušta.

5. minut - 11:12 - Prva trojka Zvezde - Braun!

4. minut - 11:9 - Serija Himkija, zaključno sa trojkom Time za prvo vođstvo domaćina.

4. minut - 6:9 - Sada i Dobrić zakucava.

3. minut - 6:7 - Dve uzastopne kontre Himkija, poentiraju Buker, pa Zajcev zakucavanjem.

2. minut - 2:7 - Pametna igra crveno-belih, sada je strelac Odžo. Gosti su sve koševe dali iz reketa.

2. minut - 2:5 - Buker daje prve poene za Himki, sa linije slobodnih bacanja.

2. minut - 0:5 - Dobar početak Zvezde, Dobrić daje "dva plus jedan".

1. minut - 0:2 - Počelo je pogotkom Lazića na "drugi obruč".

Crveno-beli su u Rusiju stigli osokoljeni trijumfom na Panatinaikosom u utorak (78:73), čime su se ponovo vratili u igru za plasman u TOP 8, sada sa skorom 10-13. Ujedno, prekinuli su niz od četiri evroligaška poraza.

Zvezdi je ovo treći težak meč u pet dana, jer su pre Panatinaikosa, u ponedeljak, savladali i Partizan u ABA ligi.

Ognjen Kuzmić neće igrati danas, a zbog gripa nije igrao ni protiv Panatinaikosa, ali neće biti ni Bilija Berona, zbog iscrpljenosti.

U Himkiju ne mogu da se pohvale dobrim raspoloženjem, jer je sastav Rimasa Kurtinaitisa u crnoj seriji - izgubio je tri uzastopne utakmice u Evroligi.

Crveno-beli su u prvom delu sezone u Beogradu bili bolji od Himkija 90:78.