JOKIĆEV DENVER JE NEUNIŠTIV Nagetsi se vratili iz minus 19 i izborili majstoricu protiv Klipersa! Srbin sjajan VIDEO

NBA plej-of

Košarkaši Denvera napravili su novo čudo u polufinalnoj seriji plej ofa NBA Zapada protiv Klipersa 111:98 i izborili majstoricu.

Do 3:3 u seriji Denver je došao posle fantastične igre u drugom poluvremenu, kada su nadoknadili minus od 19 poena, koliko je tim iz Los Anđelesa imao na početku treće četvrtine kada je Pol Džord ubacio trojku. To kao da je razljutilo Jokića i ekipu i Denver je već krajem trećeg kvartala imao nekoliko napada da preuzme vođstvo.

To se nije dogodilo, tada, već početkom poslednje deonice, kada je Krejg sa pet vezanijh poena preokrenuo rezultat i tok meča.

Nikola Jokić je ponovo bio neverovatan i meč je završio sa 34 poena (13/22), 14 skokova, sedam asistencija i uz blokadu i ukradenu loptu. Pratio ga je Džamal Marej sa 21 poenom i po pet skokova i asistencija, ali su nemerljiv doprinos odbranom dali i Geri Heris 16 i Pol Milsap sa 6 poena.

Na drugoj strani, Pol Džordž Džordž je ubacio 33 poena (9/21, pet ukradenih lopti), Kavaj Lenard je dodao 25 uz osam skokova i pet asistencija.

Ovo je bio peti meč u ovogodišnjem plej-ofu, uključujući i meč sa Jutom, da je Denver pobedio kada mu je pretila eliminacija.

Sedma utakmica će se igrati u noći izmežu utorka i srede.

Četvrta četvrtina

12. minut 111:98 - Gotovo je Denver je izborio sedmi meč! Četvrti put za dve sezone

10. minut 109:93 za Denver - Nagetsi ne staju, na pragu su sedmog meča. Heris se oriključio ostatku i sada vuče tim

9. minut 101:91 za Denver - Još jedan sjajan potez Nikole Jokića

7, minut 94:89 za Denver - Nagetsi nisu realizovali četiri napada, iako su imali tri skoka u napadu

4. minut 91:84 za Denver - Dve trojke Jokića

1. minut 82:79 za Denver - Krejg vezuje 5 poena

12. minut 79:77 za Kliperse - Odlično je Denver odigrao treću deonicu, Klipersi deset napada zaredom nisu pogodili ništa, pa je tim trenera Melouna dva puta imao napad za potpuni preokret, koji je za sada izostao

11. minut 72:77 za Kliperse - Posle 10 vezanih odbrana Denver je malo izgubio dah

9. minut 73:72 za Kliperse . Demver ide po vođstvo, ali je Heris napravio faul u napadu, Serija Denvera 18:0, Klipersi su dali samo četiri poena iz igre u ovom kvartalu

8. minut 68:73 za Kliperse - Marej se probudio, a Denver je na korak od potpunog povratka u meč

7 minut 63:73 - Denver sa linije slobodnih bacanja uspeva da materijalizuje dobranu

4. minut 55:68 za Kliperse - Jokić je inicirao seriju svog tima od šest poena, ubacio je dva i imao asistenciju

2. minut 49:68 za Kliperse - Na svu muku, povredio se i Džamal Marej, sve je teža situacija za tim Denvera

Treća četvrtina

12. minut 47:63 za Kliperse - Tim iz Los Anđelesa velikom serijom poena, pravi ogromnu prednost na poluvremenu.

11. minut 57:45 za Kliperse - Tehničku grešku dobio je Majkl Meloun, nakon što je burno reagovao jer sudije nisu svirale faul nad Jokićem, nakon povlačenja od strane Zubca.

10. minut 45:54 za Kliperse - Denver je uspeo da priđe na 42:45, uz neverovatnu trojku Jokića, ali su zatim imali nekoliko napada u kojima nisu uspevali ni da šutiraju na koš, što su Klipersi kaznili serijom 8:0

5. minut 45:37 za Kliperse - Jokić i dalje odmara a Porter ne može da zaustavi nijedan napad Klipersa

2. minut 40:33 za Kliperse - Jokić je na klupi

Druga četvrtina

12. minut -34:26 za Kliperse- Posle dobrog starta Denver je veći deo četvrtine u zaostatku. Jokić je vrlo raspoložen, pogaša i razigrava saigrače, ali odbrana nije na potrebnom nivou.

8. minut 20:12 za Kliperse - Pogodak Vilijamsa sa penala, pa onda trojka Markusa Morisa.

4. minut 9:8 za Klieperserta Denver je u zaostatku veći deo prve četvrtine. Jokić je vrlo raspoložen za igru, ali je neophod - Džordž i Lenard vezuju nekoliko poena, serija Klipersa 7:0

3. minut - 8:2 za Denver Odličan početak Nagetsa

Tok meča

Tim našeg Nikole Jokića još jednom ima imperativ pobede, jer klipersi vode sa 3:2 u seriji i nedostaje im jedan trijumf da se domognu finala protiv Lejkersa, koji su sa 4:1 u seriji eliminisali Hjuston.