ZVEZDA LUPILA ŠAMAR PONOSU IZRAELA: Crveno-beli fantastičnom odbranom ugasili Makabi usred Tel Aviva!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Makabi u Tel Avivu u 2. kolu Evrolige rezultatom 75:63.(20:10, 15:17, 19:10, 21:24),

Zvezdu su do pobede vodili Nikola Kalinić sa 19 i Nejt Volters sa 17 poena, dok je Luka Mitrović upisao 12 poena i 11 skokova. Ognjen Dobrić je utakmicu završio sa osam poena, dok su Marko Simonović i Stefan Lazarević postigli po šest.

U redovima Makabija, koji je doživeo prvi poraz, najbolji je bio Skoti Vilbekin sa 18 poena, sve iz šuta za tri poena. Matijas Lesor je dodao 16, dok je Andjelo Kalojaro postigao devet poena.

Crveno-beli su sjajno počeli meč i poenima Kalinića, Voltersa i Davidovca ;su poveli sa 10:0, da bi Makabi svoje prve poene na utakmici postigao posle više od četiri minuta preko Nanelija.

Zvezda je igrala agresivno u odbrani do kraja prve deonice, jedino je Vilbekin pretio trojkama, pa je na prvi odmor otišla s dvocifrenom prednošću - 20:10.

Posle dve trojke Simonovića na startu druge četvrtine, Zvezda je stigla do tada maksimalnih plus 15 (28:13). Medjutim, Makabi je tu prednost, prednodjen Kalojarom, smanjio serijom 9:0 i stigao do 22:28.

Zvezda je na poluvreme otišla s vodjstvom 35:27, posle tri minuta igre u trećoj četvrtini ponovo je stigla do dvocifrene prenosti (44:32), da bi nakon dve vezane trojke Voltersa u finišu treće deonice i definitivno prelomila meč u Tel Avivu (54:37).

Izabranici Dejana Radonjića su u poslednjoj četvrtini stigli do maksimalnih plus 21 (67:46) i mirno su priveli meč kraju.

Košarkaši Crvene zvezde će u narednom kolu Evrolige dočekati Žalgiris, koji je novu sezonu počeo s dva poraza, dok će Makabi gostovati Milanu.

Crvena zvezda, Makabi

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - Mitrović siguran sa penala 56:70

38. minut- Serija Makabija posle namerne lične greške, pet vezanih poena, nova trojka Vilbekina 55:68

38. minut - Lepa akcija Makabija i zakucavanje Lesora 50:68

37. minut - Pogađa i Kalinić, koji je takođe odigrao maestralno, nova trojka, 46:67

36. minut - Fantastična partija Nejta Voltersa 46:64

35. minut - Nakon duge akcije, Dobrić uz istek sirene pogađa trojku, možda i prelomnu na meču 44:61

33. minut - Lesor pogađa oba bacanja 44:58

31. minut- Volters nastavlja gde je stao 37:56, uzvraća trojkom Vilbekin 40:56

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Volters trojka preko ruke, 37:51, pa potom još jedna 37: 54

29. minut- Izuzetno tvrd meč u Tel Avivu, Zvezda igra fantastičnu odbranu, pogađa Lazarević 37:48

27. minut - Minijatura Kalinića 37:46

25. minut - Makabi uz mnogo muka postiže poene, poentira Vilijams uz faul 35:44

24. minut - Mitrović poentira iz reketa uz faul, 32:42

23. minut - Naneli postiže trojku 32:37, Kalinić siguran sa penala 32:39

22. minut - Ivanović nakon prodora postiže prve poene za Zvezdu u nastavku 29:37

21. minut - Počelo je drugo poluvreme

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Bivši igrač Zvezde i debitant za Makabi Lesor pogađa nakon kontre, 27:35

18. minut - Fantastična akcija Zvezde, Kalinić za Lazarevića koji zakucava, 23:35

17. minut - Pogađa Volters, za plus 10, 22:32

15. minut- Kalinić prodaje loptu pri izvođenju, Makabi to koristi za 2+1, opet Kalojar 22:28

14. minut - Mini serija Makabija, šest vezanih poena Kalojara 19:28

13. minut - Simonović pogađa trojku, fantastična odbrana Zvezde, pa Ivanović iz kontre! 13:28

11. minut - Zvezda nastavlja gde je stala, trojka Nikole Ivanovića 10:23, Vilbekin drži domaćina 13:23

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Nikola Kalinić od tablu 10:18, pa zakucavanje Mitrovića u narednom napadu 10:20

8. minut - Sjajna akcija crveno- belih, asistencija Davidovca za Dobrića 7:16, Vilbekin uzvraća novom trojkom 10:16

6. minut - Makabi se polako vrača trojka Skotija Vilbekina 7:12

5. minut- Volters iz kontre, pa Naneli prvi poeni za domaćina 2:10

4. minut - Pogađa i Davidovac iz teške situacije, Makabi nema rešenja u napadu, Sferopulos reaguje tajm-autom 0:8

3. minut - Odličan start Zvezde, Kalinić poentira sa bacanje, potom iz kontre, a onda i Volters nakon presečene lopte postiže poen 0:6

Zvezda je počela u petorci Volters, Lazarević, Davidovac, Kalinić i Kuzmić

1. minut - Utakmica je počela

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da njegov tim čeka težak meč pred punom dvoranom u Tel Avivu, kao i da moraju da kompenzuju trenutne slabosti, kako bi bili konkurentni u meču protiv Makabija.

"Čeka nas puna dvorana prema najavama, ta podrška je značajan impuls da za njih dolaze do zajedničkih pobeda. Atletski dobra ekipa koja dobro trči, moramo da kompenzujemo slabosti koje imamo u ovom trenutku kako bi bili konkurentni u ovoj utakmici", rekao je Radonjić, preneo je sajt kluba.

U prvom kolu Evrolige Zvezda je oslabljenja neigranjem povređenih igrača poražena na gostovanju kod Fenerbahčea (57:61), dok je Makabi na svom terenu pobedio Bajern (69:68).

Dejan Radonjić

Radonjić je dodao da Zvezdu čeka težak meč, da je Makabi predvođen plejmejkerom Skotijem Vilbekinom doveo "izuzetna pojačanja", i da izraelski tim ima veliko iskustvo.

Na utakmici drugog kola ABA lige Zvezdi su se priključili povređeni igrači Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac, ali će crveno-beli u Izraelu biti oslabljeni neigranjem Branka Lazića (počinje sa treninzima za sedam do 10 dana) i Erona Vajta, dok je Ostin Holins doživeo lakšu povredu u meču sa Fenerbahčeom, i nije igrao meč protiv Budućnosti.

"Situacija u kojoj se pripremamo za ovaj meč je slična kao pred meč sa Budućnosti. Holins putuje sa nama, ali su male šanse da nam pomogne, imamo još 24 sata ali te šanse nisu velike. Lazarević (Stefan) se ugruvao i dobro je prošao. Cirbes (Majk) je i dalje u izolaciji, Vajt je van, videćemo za nekoliko nedelja može li da trči što očekujemo da će se dogoditi, Lazić radi određene vežbe, i ako bude kako treba priključiće se ekipe, ostali igrači su dobro", rekao je trener crveno-belih.

Janis Sferopulos

Sa druge strane trenera domaćih Janisa Sferopulosa ne zavaravaju povrede crveno- belih i očekuje težak meč.

"Suočavamo se sa opasnim protivnikom. Crvena zvezda je do sada igrala jako dobru odbranu, neće biti lako. Ima iskusne i kvalitetne evroligaškog kalibra. Moramo da budemo koncentrisani i spremni protiv teškog rivala", rekao je Grk za klupski sajt.

Bivši trener Olimpijakosa analizirao je igru Zvezde.

"Igra im počinje uglavnom iz odbrane, a to znači da bi naš napad trebalo da funkcioniše na pravi način. Pripremili smo njihove slabe tačke, u odbrani i napadu. Želimo da budemo pametni".

Sferopulos očekuje pune tribine hale u Tel Avivu.

"Nadam se i očekuje krcatu dvoranu. Jasno je da su nam potrebni naši navijači, svaki. I tako da dođemo do druge pobede u Evroligi", zaključio je grčki stručnjak.

Meč se igra u Tel Avivu sa početkom u 20.05.