BURSA RASPLAKALA PREPUNU ARENU: Partizan u fantastičnoj atmosferi pred VATRENIM GROBARIMA nakon PRODUŽETKA eliminisan iz Evrokupa

EVROKUP

Košarkaši Partizana poraženi su od Burse u utakmici osmini finala Evrokupa rezultatom nakon produžetka rezultatom 95:103 (20:20, 18:17, 22:27, 24:20, 11:19)

Crno-beli su imali pobedu u svojim rukama u finišu meča, ali su svojim greškama dozvolili Bursi da se vrati i na kraju slavi posle dodatnih pet minuta.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Aleksa Avramović sa 23 poena, Matijas Lesor je dodao 20, Kevin Panter 13, dok je Jam Madar utakmicu završio sa 11 poena.

Bursu je do pobede u prepunoj Beogradskoj areni vodio Endru Endruz sa 23 poena, tri manje je ubacio Onuralp Bitim, dok je Džon Holand postigao 17 poena.

Turski tim će u četvrtfinalu igrati protiv Cedevita Olimpije, koja je u osmini finala slavila protiv Turk Telekoma.

Partizan je u prvom poluvremenu igrao dobro defanzivno, kontrolisao je skok, ali je imao problem u šutu i dozvoljavao Bursi lake poene. Tokom prvih 20 minuta se igralo izuzetno tvrdo, ekipe su se smenjivale u vodjstvu i na veliki odmor se otišlo rezultatom 38:37 za crno-bele.

00:25

Grobari pozdravili igrače posle poraza

Bursa je na početku treće deonice iskoristila prekršaje i promašaje Partizana i povela sa 51:42, što je do tada i bilo najveće vodjstvo neke ekipe.

Panter je sa dve vezane trojke vratio crno-bele u igru (53:51), ali je turski tim do kraja te četvrtine održavao prednost i kontrolisao igru pa je na poslednji odmor otišao sa plus četiri na svom kontu - 64:60.

Partizan je na početku poslednje četvrtine zaigrao agresivnije i posle trojke Avramovića i poena Madara iz kontranapada poveo sa 67:66, ali je Bursa na seriju crno-belih odgovorila sa dve vezane trojke za vodjstvo od 72:69.

Ledej je trojkom prvo izjednačio (72:72), a potom je zakucavanjem doneo plus pet Partizanu (79:74) na ulasku u poslednja dva minuta utakmice, ali crno-beli nisu uspeli to da sačuvaju do kraja.

Domaći košarkaši su sa nekoliko grešaka dozvolili Bursi da, posle trojke Holanda sedam sekundi pre kraja, stigne do izjednačenja (84:84), nakon čega Panter nije iskoristio poslednji napad pa se otišlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta Partizan je potpuno "pao", nije imao energije, a Bursa je tačku na ovaj meč stavila sa dve vezane trojke Endruza i Holanda.

1 / 11 Foto: Starsport

KRAJ MEČA:

Prvi produžetak:

45. minut - Endruz postiže moguće ključne poene na meču. 89:97

44. minut - Dve vezane trojke gostiju, 89:95

43. minut - Zakucavanje Lesora, 89:87

42.minut - Ledej pogađa za tri 87:86

41. minut - Dužinski pogađa za Bursu 84:86

Partizan

Četvrta četvrtina:

40. minut - Holand pogađa neverovatnu trojku za izjednačenje 84:84. Panter promašuju zadnji napad crno- belih, idemo u produžetke

40. minut - Nidam pogađa za tri 79:77, ali Avramović sa druge strane pogađa iz reketa 81:77

Partizan

39. minut - Lesor krade loptu i zakucava iz kontre 79:74, možda i ključni poeni na meču. Tajm-aut Alimpijević.

38. minut - Lesor silovito zakucava, euforija u Areni 77:74

37. minut - Fantastičan potez Madara, pogađa uz faul 75:72

37. minut - Zek Ledej pogađa za tri, novo izjednačenje 72:72

35. minut- Pogađa Lesor 69:66, uzvraća Nidam 69:69

Partizan

34. minut - Nakon serije promašaja na obe strane, pogađa Madar 67:66

32. minut - Trojka Avramovića, 65:66

31. minut - Pogađa Endruz 60:66, vraća Lesor zakucavanjem 62:66

Partizan

Treća četvrtina:

30. minut - Avramović na isteku treće četvrtine pogađa uz faul 60:64

28. minut - Lesor siguran sa penala, sa druge strane Holand takođe siguran 55:62

27. minut- Nakon tajm-auta Alimpijevića, mini serija Burse 51:57

26. minut - Panter pogađa novu nemoguću trojku 48:53, pa još jednu 51:53

Partizan

26. minut - Bursa odlično igra u odbrani, crno- beliteško pronalaze put do koša 45:53

25. minut - Endrus pogađa za maksimalnih +9 za Bursu 42:51

Partizan

24. minut - Pogađa Nidam 42:47, Obradović prinuđen da zatraži tajm -aut

22. minut - Panter pogađa za tri uz faul , 42:41

21. minut - Gosti su bolje počeli treću četvrtrtinu mini serija 4:0, 38:41

21. minut - Meč je nastavljen

Partizan

Druga četvrtina:

20. minut - Mur pogađa važnu trojku 38:37, za vođstvo crno-belih na poluvremenu.

18. minut - Krenuo je šut, Ledej pogađa za tri 35:34

17. minut -Trojka raspoloženog Avramovića, uzvraća Holand uz faul 32:32

16. minut - Holand pogađa za tri, uzvraća Avramović 29:27

Partizan

15. minut - Trifunović pogađa daleku trojku 27:24, euforija u Areni.

14. minuta - Nakon serije grešaka crno- belih Bursa stiže do izjednačenja 24:24

12. minut - Vukčević postiže prve poene u drugoj četvrtini, a posle i Madar nakon kontre 24:20

Partizan

Prva četvrtina:

10. minut - Pogađa Avramović uz faul 20:20

9. minut - Trojka Nidama, uzvraća Madar za dva, pa opet Nidam za tri 17:20

8. minut - Avramović prekida loše minute Partizana 15:14

- Partizan se muči u fazi napada, Bursa je dobro ušla u meč

- Utakmici prisustvuje i Aleksej Pokuševski u prisustvu predsednika Partizana Ostoje Mijailovića

Partizan

5. minut - Zakucavanje Balše Koprivice nakon ofanzivnog skoka,Partizan ih ima već pet. Potom Mur za tri poena 13:11

4. minut - Pogađa Zek Ledej iz reketa 6:6

3. minut - Bitim raspoložen kod gostiju, postigao je već dve trojke. U međuvremenu pogađa Dalas Mur 4:6

1. minut - Balaša Koprivica postiže prve poene na meču 2:0

1. minut - Utakmica je počela

01:12

Predstavljanje igrača Partizana

- Fantastična koreografija navijača Partizana i poruka

"Pre 30 godina u vihoru rata van svoga doma svima iz inata"