DEJAN RADONJIĆ SRUŠIO CRVENU ZVEZDU: Crveno-beli izgubili dobijenu utakmicu u Pioniru

Teška noć za crveno-bele

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su drugi poraz u Evroligi.

Crveno-beli su u Pioniru poraženi od Panatinaikosa rezultatom 75:77 (24:18, 14:24, 18:15, 18:18).

Bio je to prvi trijumf Dejana Radonjića, bivšeg Zvezdinog trenera, a sada stratega ekipe iz Atine.

Bentil je bio najefikasniji sa 17 poena, Martin je dodao 12. U ekipi iz Atine Grigonis je postigao 17, a Gudaitis 12.

Crvena zvezda u trećem kolu gostuje Baskoniji, a Panatinaikos putuje u Berlin na megdan Albi.

Gotovo tokom cele utakmice gledali smo rezultatsku klackalicu. Zvezda je u finišu stekla respektabilnih pet poena prednosti na manje od dva minuta pre kraja - 73:68.

Međutim, niz grešaka crveno-belih koštao ih je trijumfa. Panatinaikos je napravio seriju 7:0 i na kraju u uzbudljivoj završnici slavio.

CRVENA ZVEZDA - PANATINAIKOS 75:77 (24:18, 14:24, 18:15, 18:18)

4. ČETVRTINA

40. minut - Ponitka krade loptu i pogađa 21.3 sekund pre kraja - 73:75.

Bentil je fauliran 6.9 sekundi pre kraja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 74:75. Njegovih 18 poena, a tajm-aut za Radonjića.

Zvezda pravi faul na Liju 4.1 sekund pre kraja. Pogađa prvi put, takođe i drugi put - 74:77.

Panatinaikos pravi faul na 1.8 sekund pre kraja na Dobriću. Prvi put siguran, promašio je drugo - 75:77. To je krajnji rezultat

39. minut - Vilijams je fauliran u kontri na 1:27 pre kraja. Pogodio je oba za izjednačenje, njegovih osam poena - 73:73.

38. minut - Gudaitis lagano poentira, njegovih 9 poena - 71:68. Bentil je siguran sa penala, njegovih 17 poena - 73:68. Gudaitis pogađa uz prekršaj. Siguran je za 73:71. Njegovih 12 poena.

37. minut - Martin uz faul pogađa - 70:66. Njegovih 11 poena. Evo ga i 12. - 71:66.

36. minut - Neverovatna trojka Grigonisa, uz zvuk sirene, praktično sa zemlje, njegova treća trojka - 68:66.

34. minut - Sjajna odbrana Zvezde, Dobrić u kontri zakucava - 68:63. Tajm-aut za Radonjića. Zvezda u seriji 7:0.

33. minut - Martin pogađa pod faulom. Zezda vodi - 64:63. Petrušev pogađa - 66:63.

32. minut - Ponitka opet zakucavanja - 61:63.

31. minut - Bokoridis dobija tehničku grešku, a Raduljica pogađa dva od tri bacanja - 58:57. Ponitka preokreće sa penala - 58:59. Stalna rezultatska klackalica. Ponitka krade loptu i zakucava - 58:61. Šest poena Mateuša Ponitke. Lazić trojkom donosi izjednačenje, njegova druga trojka - 61:61.

Crvena zvezda, Panatinaikos, Evroliga

3. ČETVRTINA

30. minut - Raduljica je na liniji slobodnih bacanja. Precizan je samo prvi put - 56:57.

29. minut - Gudaitis zakucavanjem vraća prednos Panatinaikosu - 54:56. Petrušev je fauliran, pogađa jedno od dva - 55:56. Gudaitis je polovičan - 55:57.

28. minut - Gudaitis je na liniji slobodnih bacanja, nije bio precizan prvi put, nije bio ni drugi put. Četiri uzastopna promašena bacanja gostujuće ekipe. Holand pogađa jedno od dva baanja - 54:52. Prvi poeni Ponitke na ovoj utakmici - 54:54.

27. minut - Grigonis upisuje 14. poen - 51:52. Bentil posle skoka u napadu postiže 15. poen - 53:52.

26. minut - Li polovičan za 48:50. Ben Bentil pogađa pod prekršajem. Njegovih 13 poena - 51:50.

25. minut - Grigonis pogađa svoju drugu trojku, njegovih 12 poena - 45:49. Vilijams oba puta promašuje bacanje. Adams pogađa pod faulom, njegova četiri poena. Precizan je - 48:49.

24. minut - Ivanović koristi rupu u reketu, njegovih sedam poena - 42:46. Bentil pogađa svoju drugu trojku - 45:46.

23. minut - Tehnička greška za Luku Mitrovića. Dosuđen mu je faul u napadu prethodno, a onda je usledila reakcija centra Zvezde.

22. minut - Mitrović kruniše zakucavanjem sjajnu akciju - 40:44. Vilijams preko ruke za 40:46.

21. minut - Papajanis zakucava za 38:44.

2. ČETVRTINA

19. minut - Grigonis pogađa trojku - 38:42.

18. minut - Martin postiže nove poene - 36:33. Papajanis pogađa za 36:35. Pogađa i dodatno bacanje za izjednačenje - 36:36. Martin ponovo, njegovih 6 poena - 38:36. Li postiže trojku - 38:39.

17. minut - Grigonis smanjuje sa penala na 34:31. Grigonis odmah koristi napad za 34:33.

16. minut - Pogađa Ivanović trojku - 34:29.

15. minut - Mitrović polovičan sa penala za 29:29. Adams za vođstvo Zvezde - 31:29.

14. minut - Ivanović je produžio korak i postigao prve svoje poene - 28:27. Papajanis za dva - 28:29.

13. minut - Vilijams sa slobodnih bacanja donosi izjednačenje - 24:24. Bentil postiže prve poene za Zvezdu u drugoj četvrtini - 26:24. Bokoridis pogađa drugu trojku Panatinaikosa - 26:27.

12. minut - Endrju Endrjus je definitivno najraspoloženiji kod gostiju. Njegov osmi poen - 24:22.

11. minut - Kalaidzakis dvojkom otvara drugu četvrtinu - 24:20.

1. ČETVRTINA

10. minut - Prvi poeni Martina - 22:16, najveća prednost Zvezde. Kalaidzakis smanjuje - 22:18. Dobrić sa penala zatvara četvrtinu - 24:18.

9. minut - Petrušev siguran sa linije penala - 20:16.

8. minut - Gudaitis sa linije slobodnih bacanja smanjuje na 18:16.

7. minut - Mitrović pod faulom pogađa za dva - 17:14.

6. minut - Endrjus pogađa trojku, serija gostiju 6:0 za 11:12. Dobrić vraća vođstvo Zvezdi - 13:12. Gudaitis se upisuje u strelce - 13:14. Mitrović zakucava - 15:14.

5. minut - Endrjus pogađa za dva pod faulom - 11:9.

4. minut - Bentil upisuje nove poene - 8:6. Lazić u kontri postiže treću trojku za Crvenu zvezdu - 11:6.

3. minut - Derik Vilijams postiže svoje prve poene - 3:4. Amerikanac je inače celu noć proveo na beogradskom aerodromu jer je poneo pogrešan pasoš. Holand postiže drugu trojku za Zvezdu - 6:4. Grigonis vraća egal dvojkom - 6:6.

2. minut - Papajanis je prvi košarkaš koji se upisao u listu strelaca na meču - 0:2. Bentil pogađa trojku, prvo vođstvo Crvene zvezde - 3:2.

Sjajna vest za navijače Crvene zvezde, na zagrevanju se pojavio Ognjen Dobrić.

Košarkaš Panatinaikosa Derik Vilijams proveo je noć na beogradskom aerodromu.

U pitanju je administrativni problem. Amerikanac je izgubio pasoš, pa ga je odjavio i izvadio novi. U međuvremenu je pronašao stari pasoš i sa njim krenuo u Beograd. Nije jasno kako je uspeo da izađe iz Grčke, ali je na aerodromu u Beogradu morao da sačeka da stigne njegov važeći pasoš iz Atine.

Dejan Radonjić

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju u četvrtak ekipu Panatinaikosa u evroligaškoj premijeri u Beogradu u takmičarskoj sezoni 2022-2023.

Meč se igra u hali "Aleksandar Nikolić" od 19 časova.

Obe ekipe su neslavno započele takmičenje u najelitnijem klupskom takmičenju. Crvena zvezda je poražena na gostovanju aktuelnom prvaku Efesu, dok je Panatinaikos izgubio na svom parketu od vicešampiona Reala.

Trener Vladimir Jovanović i dalje ima problema sa povredama igrača, a konačan sastav za Panatinaikos biće poznat neposredno pred početak meča.

"Ono što sigurno interesuje navijače, a i nas u stručnom štabu, jeste da li ćemo imati kog igrača više na raspolaganju. To ćemo znati na dan utakmice. Mislim da će bar jedan od ove trojice koji nisu igrali (Marković, Nedović, Dobrić) biti u mogućnosti da nam pomogne. Koji? Za to ćemo morati da sačekamo četvrtak ujutru. Što se tiče svega ostalog, mi se spremamo maksimalno, koliko smo imali vremena za oporavak, trening. Znamo Panatiniakos, šta igraju, znam da je to skup odličnih igrača i da oni, kao i mi, imaju problem sa povredama, ali da su napravljeni da prave dobre rezultate. U seriji su od dva poraza, ali to može da bude i jedna stvar koja može da im ide na ruku, u smislu motivacije i reakcije. Mi ćemo dati sve od sebe da odigramo dobru utakmicu, da odigramo sa velikom energijom i da pružimo svoj maksimum", rekao je Jovanović koji je dodao da puna hala predstavlja motiv više:

"Sigurno će nam biti motiv više, za celu ekipu, posebno mlađe igrače. Pozivam naše navijače da ispune Pionir i daju nam podršku koja je neophodna u ovakvoj situaciji", zaključio je prvi trener crveno-belih.

Utakmica u "Pioniru" će imati emotivnu notu jer je od letos klupu Panatinaikosa preuzeo Dejan Radonjić, dotadašnji trener Crvene zvezde.

O predstojećem duelu sa crveno-belima, sa kojima je u prošloj sezoni stigao do tri trofeja, crnogorski stručnjak govorio je za grčke medije.

"Uvek se dobro osećam kada se vratim u Beograd. Videću se sa prijateljima. Ali, u isto vreme moramo da budemo fokusirani na utakmicu da bismo pobedili. Moramo da budemo spremni za težak meč. Kao uvek, navijači će im ulivati energiju da odigraju dobru odbranu. Videli smo da su imali dobar meč protiv Efesa, a potom su pobedili u Jadranskoj ligi. Igraju sa mnogo energije i kontakta, pa moramo da budemo dobri na obe strane parketa. Odbrana je važna, ali moramo da budemo dobri i u napadu", rekao je Radonjić.