BORBENI ZADAR NIJE USPEO DA NAPRAVI VEĆE ČUDO! Partizan nastavlja sa DOMINACIJOM, meč se "lomio" a onda je na scenu stupio Naneli!

aba liga

Nakon i više nego uspešne epizode u Evroligi, košarkaši Partizana vratili su se izazovima u regionalnom takmičenju. U okviru 26. kola ABA lige, izabranici Željka Obradovića pobedili su Zadar na gostovanju rezultatom 88:78.

Ušli su crno-beli kao apsolutni favoriti u ovaj meč, međutim, domaći tim nije želeo tek tako da se preda već je pokazao zube Parnom valjku.

Gosti su brzo došli do velike prednosti, koja je tek u trećoj četvrtini "istopljena". Crno-beli su tada srljali u napadu, koncentracija u odbrani nije bila na zavidnom nivou, pa su domaćini u jednom momentu spustili na -8.

U trenucima kada se meč lomio, do izražaja je došlo iskustvo koje poseduju košarkaši Partizana, pa su gosti ponovo prelomili na svoju korist i lako priveli meč kraju.

U tim momentima istakao se Naneli, koji je sa nekoliko vezanih trojki i definitvno rešio pitanje pobednika na večerašnjem susretu Zadra i Partizana.

U timu Partizana najefikasniji bio je Naneli sa 18 poena, Panter je postigao 15 poena, dok je Eksum završio meč sa 13 poena.

Na drugoj strani istakao se Dejvis sa 22 poena, a Božić i Drežnjak ubacili su po 13 poena.

Nakon ove pobede, Parni valjak se nalazi na prvom mestu na tabeli sa skorom 23:2, dok je Zadar sedmi sa skorom 11:15.

Uživo,

Zadar - Partizan: 74:84

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

39. minut - Drežnjak postiže trojku, crno-beli i dalje imaju dvocifrenu prednost

38. minut - I ponovo trojka u režiji Nanelija, neverovatno kako igra ovaj košarkaš u ovim trenucima 68:82

37. minut - Ponovo je Naneli pogodio veoma bitnu trojku za crno-bele 65:79 Dejvis na drugoj strani uzvraća istom merom 68:79

36. minut - Drežnjak je ostao sam na trojci i pogodio, ovo je četvrta trojka za domaći tim na večerašnjem meču 65:76

35. minut - Naneli je pogodio otvorenu trojku 62:76

34. minut - Trifunović je sjajno pogodio posle solo prodora 62:73

33. minut - Lakić pogađa pod faulom, a potom je uspešno realizovao i dodatno slobodno bacanje 60:68 Eksum pogađa trojku 60:71

32. minut - Ponovo laki poeni za domaću ekipu, Željko Obradović je nezadovoljan odbranom svog tima 57:66

31. minut - Eksum poentira na otvaranju poslednje deonice 55:66

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Trifunović je fauliran na šutu za tri poena. Pogodio je košarkaš 2/3 slobodna bacanja 55:64

29. minut - Spustio je Zadar ispod 10 razlike, a onda i Ramljak poentira 55:62

28. minut - Lakić je pogodio veoma bitnu trojku, domaćini se vraćaju u meč 51:62

27. minut - Ramljak stiže do lakih poena 48:52

26. minut - Vukčević je pogodio samo jedno jedno slobodno bacanje 45:62

25. minut - Kevin Panter pogađa treću trojku u ovoj deonici, sjajno igra kapiten Partizana na današnjem meču 43:61

23. minut - Uroš Trifunović je pogodio trojku, a onda je i Kevin pogodio za tri poena iz daleke udaljenost. Izabranici Željka Obradovića vezali su tri otvorene trojke za ogromnih 37:58

21. minut - Dejvis otvara treću četvrtinu poenima - 32:49.

Druga četvrina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - Madar je "namazano" došao do lopte, a potom Lesor brutalnim zakucavanjem uvećava prednost Parnog valjka 30:49

19. minut - Novi poene postiže Zadar u tranziciji 30:45 Lesor lako stiže do poena 30:47

17. minut - Ganec poentira nakon ofanzivnog skoka, a na drugoj strani Smailagić postiže trojku 26:45

16. minut - Naneli je pogodio trojku, crno-beli imaju +16 Četvrtu trojku za crno-bele postiže Papapetru 22:39

15. minut - Sjajan dribling telom, pa brutalno zakucavanje Eksuma 20:33

14. minut - Lesor 1/2 sa penala 17:31

13. minut - Domaći tim konačno postiže lake poene 17:30

12. minut - Strpljiv napad Partizana kruniše Lesor novim poenima 15:28 Eksum potom poentira u kontri 15:30

11. minut - Dante Eksum pogađa oba slobodna bacanja, crno-beli prvi put imaju dvocifrenu prednost 15:26

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Eksum je pogodio iz driblinga u isteku prve deonice 15:24

9. minut - Panter je uzeo težak šut sa poludistance, i pogodio. On na svom kontu ima 6 poena 14:22

8. minut - Nakon greške Pantera u napadu, košarkaši Zadra došli su do lakih poena u kontri 14:20

7. minut - Nakon dugog napada Parnog valjka, Ledej je pogodio sa poludistance 9:18 Dejvis pogađa pod faulom, a onda je pogodio slobodno bacanje 12:18

6. minut - Vraća trojku Trifunović 9:14

5. minut - Sjajno je Lesor nadmudrio čuvara i pogodio uz faul, potom je promašio slobodno bacanje 4:11 Dejvis je ostao sam na trojci, i pogodio 9:11

4. minut - Ponovo Lakić postiže lake poene u kontri 4:7 Prvi poeni za Lesora, beogradski tim vodi 4:9

3. minut - Lakić postiže prve poene za svoj tim na večerašnjoj utakmici 2:7

2. minut - Panter pogađa sa poludistance 0:4 Avramović pogađa trojku, crno-beli su napravili seriju 7:0

1. minut - Prve poene na meču postiže Ledej 0:2

Uoči meča:

Nakon sjajne epizode u Evroligi, gde su crno-beli obezbedili TOP 8 i takmičenje završili na šestoj poziciji sa 20 bodova, četa Željka Obradovića okreće se izazovima u ABA ligi.

Uoči duela sa ekipom Zadra, trener Partizana Željko Obradović dobro zna šta njegov tim danas mora da uradi kako bi upisao novu pobedu.

"Otprilike isto što smo pričali pred prvu utakmicu protiv Zadra. Oni su ostali verni svojim idejama kako žele da igraju i ja im zaista čestitam na tome. Od početka lige do sada nisu menjali ništa, igraju mnogo toga u tranziciji, imaju veliki broj šuteva za tri poena. Tačno je definisana igra u napadu, takođe i u odbrani i sve ono što smo pripremali za prvi meč, to je to. Moramo da zaustavimo njihovu igru u tranziciji i veliki broj šuteva za tri poena nakon kojih dolazi ofanzivni skok. Tako da mislim da nas očekuje veoma teška utakmica", poručio je Obradović.

Željko Obradović

Centar Parnog valjka Alen Smailagić ističe da umor ne sme njegove saigrače da spreči da daju 100% svojih mogućnosti.

"Očekivano je da ćemo biti umorni ali se očekuje da damo sve od sebe. Verujem da ćemo biti dovoljno koncentrisani, spremni i odgovorni da pobedimo u toj utakmici i da na pravi način kroz ove dve preostale utakmice privedemo ligaški deo sezone kraju", poručio je Smailagić.

Partizan se trenutno nalazi na liderskoj poziciji ABA lige sa skorom od 22 pobede i dva poraza, dok je Zadar sedmi na tabeli sa skorom (11-14).