SFEROPULOSOVE TANTALOVE MUKE NA DEBIJU: Crvena zvezda JEDVA savladala FMP u Železniku pred DVOMEČ sa Partizanom u Areni!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP u Železniku rezultatom 72:83 u utakmici 4. kola ABA lige.

Ovaj meč bio je u centru pažnje zbog debija grčkog trenera Janisa Sferopulosa na klupi crveno-belih nakon okaza Dušku Ivanoviću posle poraza od Virtusa u Bolonji.

Grčki trener tako je zabeležio prvu pobedu u novom klubu.

Zvezda je zabeležila i četvrtu pobedu u ABA ligi i na deobi je prvog mesta sa skorom 4-0, kao i podgorička Budućnost.

Bez poraza je i Partizan koji dočekuje Megu u poslednjoj utakmici 4. kola.

FMP trenutno ima skor 1-3.

Crveno-beli su konstatno bili u vođstvu ali žilavi domaćin im nikako nije dozvoljavao da se odlepe, čak je i poveo početkom poslednje deonice.

Ipak Zvezda je u finišu pojačala ritam i teškom mukom zabeležila očekivanu pobedu.

Zvezdu je do pobede predvodio Miloš Teodosić sa 11 poena i 10 asistencija, a pratili su ga Dejan Davidovac, Šabaz Nejpir, Dalibor Ilić i Jago Dos Santos sa po 10 poena.

Kod FMP-a bolji od ostalih bili su Džordan Voker sa 17 i Aleksa Stepanović sa 15 poena.

Zvezdi predstoje dva večita derbija protiv Partizana,najpre u Evroligi u četvrtak, a potom i u ABA ligi narednog ponedeljka.

1 / 6 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Nejpir trojkom rešava sve dileme 69:80

39. minut - Pavićević pogađa posle lepe asistencije Vokera 69:77

38. minut - Teodosić sa penala donosi Zvezdi +7, 67:74

37.minut- Jago krade loptu i poentira 67:72.

36. minut - Važna trojka Jaga, 67:70, novi tajm-aut za FMP.

35. minut - Stefanović pogađa za novo izjednačenje 65:65. Potom Teodosić pogađa oba penala 65:67

34. minut - Jago polovičan sa penala, domaćin je u bonusu, 63:64

33. minut - Trojka Simovića, FMP vodi posle dugo vremena 63:62

32. minut - Sjajno zakucavanje Pavićevića preko Bolomboja 58:62

Zvezda

Treća ćetvrtina:

30. minut - Ilić u važnom momentu pogađa trojku, vraća Voker pa ponovo Ilić ali za dva 56:59. Jago za kraj treće četvrtine pogađa sa distance 56:61

28. minut - Subotić sa penala smanjuje na svega -4, 49:53

27. minut - Pogađa Ilić iz reketa nakon minuta odmora 42:53

26. minut - FMP pravi mini seriju 5:0, 42:51. Sferopulos seče tajm-autom.

24. minut - Siguran Nejpir 37:49. Stefanović ponovo traži tajm-aut.

22. minut - Dobar start Zvezde u nastavku Gedraitis za dva, a potom i Davidovac sa distance 33:45

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Mitrović pogađa nakon asistencije Nejpira, potom Pavićević na drugoj strani 33:39. Potom ponovo Teodosić asistira za Mitrovića 33:41 na poluvremenu.

18. minut - Hrabro se bori FMP protiv favorizovanog rivala, Stefanović siguran sa penala 29:35

16. minut - Pogađa Šabaz Nejpir, 25:33, tajm-aut Stefanović.

15. minut - Teodosić vrlo zapažen na ovom meču najpre pogađa od tablu, potom sjajna asistencija za Bolomboja koji je fauliran. Polovičan sa penala 25:32

14. minut - Hanga je vezao 4 poena, potom trojka Vokera, 23:28, tajm-aut Sferopulos.

12. minut - Mnogo nervoze na terenu u ovim momentima.

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut- Završena je prva četvrtina 16:21

8. minut - Teodosić postiže trojku 13:20

7. minut - Razigrao se FMP nakon tajm-auta, pogađa Pavićević 13:15

5. minut - Sjajan flouter Šabaza Nejpira 6:11

4. minut - Davidovac poentira nakon dubinske lopte Hange 6:9

3. minut - Vodi FMP, 6:5, potom lepa akcija Zvezde i poeni Gedraitisa 6:7

2. minut - Trojka Gedraitisa 2:5

1. minut - Davidovac postiže prve poene na meču 0:2

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

FMP: Votson, Subotić, Pavićević, Stepanović, Voker, Šaranović, Simović, Matović, Vuković, Ašćerić, Luk, Beson

Crvena zvezda: Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Gedraitis, Kuzmić, Dos Santos

Košarkaši Crvene zvezde gostuju FMP-u u Železniku u utakmici 4. kola ABA lige.

Ova j meč biće u centru pažnje zbog debija grčkog trenera Janisa Sferopulosa na klupi crveno-belih nakon okaza Dušku Ivanoviću posle poraza od Virtusa u Bolonji.

"Vrlo sam počastvovan što sam postao trener Crvene zvezde. Za mene je važno da budem deo porodice i ovom prilikom se zahvaljujem predsedniku Čoviću i menadžmentu koji su me doveli ovde. Uzbuđen sam što ću trenirati ovaj tim. Možemo da uspemo, da ostvarimo velike stvari, ali samo zajedno: menadžment, igrači, navijači koji su fantastični. Uzbuđen sam i nestrpljiv da krenu utakmice, da izgradimo tim, ali na terenu, tim svakako već imamo i da donesemo uspeh klubu", rekao je Sferopulos.

Zvezda je odlično počela sezonu u ABA ligi ima maksimalan skor 3-0, ali su tri uzastopna poraza u Evroligi koštale crnogorskog stručnjaka posla.

Sa druge strane FMP nakon tri odigrana skor ima skor 1-2.

FMP nije pobedio Zvezdu od maja 2011. godine i od tada su u seriji od čak 36 poraza od favorizovanog rivala

Utakmica se igra u dvorani u Železniku sa početkom u 18 časova.