PARTIZAN SRUŠIO CRVENU ZVEZDU U PAKLU ARENE: Crno-beli se vratili iz mrtvih i slavili u prvom večitom derbiju! Teodosić tragičar

5. kolo

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 33:21) u prvom ovosezonskom večitom derbiju.

Meč u Areni pred oko 20.000 navijača Partizana odigran je u okviru 5. kola Evrolige.

Tim Željka Obradovića sada ima učinak 2-3, a ekipa Janisa Sferopulosa 1-4.

Bila je ovo utakmica sa puno oscilacija na obe strane. Crno-beli su otvorili meč sa uraganskih 17-2, a Zvezda je uspela do poluvremena da stigne do egala - 42:42.

Potom je gost u trećoj četvrtini napravio 12 poena viška i dugo držao rezultatsku prednost. Kada se činilo da će gosti stići do pobede, razigrali su se Smailagić i Avramović, i vratili domaćina u meč.

U neizvesnoj završnici u 39. minutu Doužer i Avramović su pogodili bitne trojke, dok je na drugoj strani tragičar Miloš Teodosić koji je promašio tri slobodna bacanja u samom finišu meča.

Ekipu Partizana predvodili su Avramović sa 14 poena, Ledej sa 13 poena, Jaramaz sa 12 poena i Kaminski sa 11 poena.

U timu Crvene zvezde Bolomboj je postigao 16 poena, Nejpier 14, a po 11 Hanga i Dos Santos.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 33:21)

4. ČETVRTINA

40. minut - Jaramaz je fauliran na 49.2 sekunde pre kraja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 84:81. Teodosić je promašio za tri, potom i Avramović za tri. Teodosić je fauliran na 11.2 sekunde pre kraja. Pogodio je prvo, potom i drugo - 84:83. Tajm-aut za Partizan. Zvezda je odavno ispucala sva tri tajm-auta.

Fauliran je Ledej 10.8 sekundi pre kraja. Ledej pogađa prvo, odmah i drugo bacanje. Njegovih 11 poena - 86:83. Nejpier je fauliran od strane Avramovića na 5.8 sekundi pre kraja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 86:84.

Ledej je fauliran na 4.7 sekundi pre kraja. Pogađa prvo, potom i drugo - 88:84. Tobi za konačnih 88:86.

39. minut - Doužer iz ćoška pogađa trojku za vođstvo Partizana - 80:79. Teodosić je fauliran na 1:39 pre kraja. Teodosić je pogodio samo prvo - 80:80. Avramović pogađa trojku, svoju drugu - 83:80. Do kraja 1:16. Teodosić je fauliran u šutu za tri na 1:07 pre kraja. Promašio je prvo, promašio je i drugo, a pogodio treće - 83:81.

38. minut - Trojka Avramovića, njegova prva u meču - 73:77. Avramović krade loptu i poentira za 75:77. Partizan u naletu, tajm-aut za Crvenu zvezdu. Do kraja utakmice još 2:38. Bolomboj zakucava - 75:79. Avramović ponovo precizan - 77:79. Do kraja 2:16.

37. minut - Avramović probija odbranu Zvezde i poentira za 70:75. Bolomboj pecizan za dva - 70:77.

36. minut - Bolomboj je polovičan - 64:75. Smailagić potvrđuje šut Avramovića - 66:75. Doužer precizan sa poludistance za dva - 68:75. Njegovih šest poena i tajm-aut za Crvenu zvezdu. Do kraja utakmice nešto više od četiri minuta.

35. minut - Mitrović je fauliran u šutu. Pogodio je oba bacanja - 62:72. Smailagić smanjuje na 64:72. Teodosić pogađa za dva - 64:74.

34. minut - Spektakularno zakucavanje Bolomboja - 62:70. Partizan je ispunio bonus šest minuta pre kraja utakmice.

33. minut - Doužer precizan za 59:68. Panter pogađa trojku, njegova druga u meču - 62:68. Tajm-aut za Sferopulosa.

32. minut - Treća trojka Jaga Dos Santosa - 55:68. Smailagić beleži nove poene - 57:68.

31. minut - Doužer posle ofanzivnog skoka beleži svoje prve poene - 55:65.

3. ČETVRTINA

30. minut - Giedratis iz ugla posle ofanzivnog skoka pretvara u trojku - 53:65.

29. minut - Smailagić posle ofanzivnog skoka zakucava preko Tobija, koji pravi i faul - 52:60. Pogodio je i dodatno bacanje - 53:60. Njegova prva tri poena u meču. Giedraitis na pas Teodosića pogađa - 53:62.

27. minut - Jago precizan za tri, Zvezda ide na najveću prednost - 48:57. Sjajna asistencija Ledeja iza leđa, Kaminski poentira - 50:57. Dos Santos pogađa novu trojku, crveno-beli imaju prvi put dvocifrenu prednost - 50:60. Četvrta trojka crveno-belih u trećoj četvrtini.

26. minut - Mitrović koristi zicer - 48:54.

25. minut - Zvezda u seriji, Hanga u kontri pogađa za tri - 46:52. Obradović traži tajm-aut. Ledej pogađa - 48:52.

24. minut - Hanga pogađa u kontri - 46:49.

23. minut - Naneli je fauliran pri šutu. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 46:45. Njegovih sedam poena. Bolomboj je fauliran pri šutu. Pogodio je oba, njegovih devet poena - 46:47.

22. minut - Prva trojka Pantera - 45:45. Njegova druga evroligaška trojka ove sezone.

21. minut - Loš početak drugog poluvremena za Pantera, nova njegova greška. Nejpier na drugoj strani postiže trojku za prvo vođstvo Crvene zvezde - 42:45.

1 / 32 Foto: Nenad Kostić

Vodio je Partizan 17:2 u 3. minutu, ali su crveno-beli uspeli do poluvremena da stignu rivala i egal odu na odmor.

Partizan je u prvom poluvremenu imao procenat šuta 63:6 odsto za dva i 57.1 odsto za tri (4/7). Crno-beli su imali 15 skokova, od toga samo dva u fazi napada. Imali su i 10 asistencija, tri osvojene i osam izgubljenih lopti.

Crvena zvezda je u prvih 20 minuta šutirala 57.1 odsto za dva i 43.8 odsto za tri (7/16). Crveno-beli su imali 15 skokova (4 ofanzivna), imali su 11 asistencija, šest osvojenih i sedam izgubljenih lopti.

Jaramaz je najefikasniji u Partizanu sa 11 poena, Kaminski ima devet, Ledej sedam. Panter je pogodio sam jednu dvojku i ima dva poena.

U timu Zvezde Nejpier je sa 10 poena najefikasniji. Bolomboj ima sedam poena, a Hanga šest.

2. ČETVRTINA

20. minut - Nejpier pogađa svoju drugu trojku, 7/16 ima Zvezda za tri - 42:40. Nejpier ide do kraja i donosi izjednačenje - 42:42. Anđušić pogađa uz zvuk sirene za tri, ali ta trojka nije priznata jer je vreme isteklo.

19. minut - Četvrti ofanzivni skok Zvezde doneo joj je dva slobodna bacanja. Mitrović je precizan za 40:37. Njegova četiri poena. Novi poeni Jaramaza posle prodora, njegovih 11 poena - 42:37.

18. minut - Anđušić pogađa trojku - 38:33. Partizan je pogodio četiri trojke u nizu. Davidovac pogađa za dva - 38:35. Jaramaz beži odbrani Zvezde i polaže za 40:35.

17. minut - Naneli precizan za tri - 35:30. Treća u nizu crno-belih trojka. Giedraitis je uzvratio trojkom - 35:33.

16. minut - Bolomboj zakucava - 29:27. Jaramaz postiže trojku - 32:27. Bolomboj vraća trojku - 32:30.

15. minut - Nejpier sa linije penala smanjuje na 26:25. Lede pogađa trojku - 29:25.

14. minut - Mitrović u kontri smanjuje na 26:23. Tajm-aut za Obradovića.

13. minut - Nejpier preko ruke postiže trojku - 26:21. Crveno-beli šutiraju 4/11 za tri.

12. minut - Avramović probija do kraja i upisuje prve poene - 26:15. Tobi iz ugla preko ruke pogađa trojku - 26:18.

11. minut - Anđušić otvara drugu četvrtinu dvojkom - 24:13. Tobi se upisuje u listu strelaca posle asistencije Teodosića - 24:15.

1. ČETVRTINA

10. minut - Teodosić pogađa trojku u ranoj fazi napada - 20:13. Ledej uz zvuk sirene ubacuje dvojku za 22:13.

9. minut - Hanga je precizan - 20:8. Jago u prodoru poentira - 20:10.

8. minut - Hanga postiže prvu trojku za Zvezdu - 17:5. Obradović traži tajm-aut. Naneli pogađa za dva - 19:5. Hanga je fauliran u prodoru, ide na liniju bacanja. Pogađa prvo, ali ne i drugo - 19:6. Odmah je napravio faul na Naneliju, koji ide na drugu stranu na liniju penala. Promašuje Naneli prvo bacanje, to je treće promašeno bacanje Partizana. Precizan je u drugom - 20:6.

7. minut - Kaminski je fauliran pri šutu. Postiže svoj deveti, ali ne i deseti poen - 17:2.

6. minut - Kaminski u seriji, njegov osmi poen - 16:2.

5. minut - Kaminski upisuje svoj šesti poen - 12:2. Jaramaz posle solo-prodora beleži svoj novi koš - 14:2.

4. minut - Kaminski pogađa za dva pod faulom - 10:0. Promašio je dodatno bacanje. Bolomboj na asistenciju Teodosića postiže prve poene za Zvezdu - 10:2.

Trener fudbalera Partizana Igor Duljaj je u Areni

Igor Duljaj

3. minut - Nova kontra Partizana, Jaramaz pogađa - 8:0. Tajm-aut za Sferopulosa.

2. minut - Panter postiže prve poene na meču - 2:0. Partizan u kontri, Ledej zakucava - 4:0. Nova greška Zvezde u napadu, Kaminski je precizan - 6:0.

1. minut - Crvena zvezda je imala prvi napad na meču, ali bez pogotka. Ni Partizan nije iskoristio prvi svoj napad. Nejpier je fauliran pri šutu, promašio je oba bacanja.

Startne petorke

Partizan: Jaramaz, Panter, Naneli, Ledej, Kaminski.

Crvena zvezda: Nejpier, Giedraitis, Hanga, Davidovac, Bolomboj.

Obe ekipe su nekompletne, Partizan bez Ponjitke, Crvena zvezda bez Nedovića i Lazića.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Hala: Arena, Beograd

Sudije: Migel Anhel Perez, Gitis Vilijus, Rain Perandi

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski. Trener: Željko Obradović.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Simonović, Nejpier, Tobi, Bolomboj, Ilić, Giedraitis, Dos Santos. Trener: Janis Sferopulos.