SAMO MU DAJTE DA IGRA! Kakva transformacija Micića! Otkako je promenio tim statistika NE MOŽE DA SE POREDI sa onom iz Oklahome!

NBA

Srpski košarkaš, Vasilije Micić, dobio je ozbiljnu minutažu u pobedi Šarlota nad Portlandom rezultatom 93:80.

Otkako je napustio Oklahomu Micić ima znatno više prostora da pokaže šta ume, a to se odrazilo i na statistiku.

Protiv Trejlblejzersa je za 24 minuta u igru postigao 11 poena uz sedam asistencija, dva skoka i dve ukradene lopte.

Pogodio je sva četiri šuta za dva poena, dok je za tri poena po jednom pogodio i promašio.

Hornetsi su od prve četvrtine imali prednost, do poluvremena su je povećali, a u drugom poluvremenu su samo odradili posao do kraja.

Ovo je bila 15. pobeda za Šarlot koji ima i 42 poraza, dok je Portland ostao na 15 trijumfa i zabeležio 41. izgubljenu utakmicu.

Kada je reč o Miciću, poređenje "pre i posle" sve govori.

Za Oklahomu je ove sezone igrao na 30 utakmica, u proseku je na terenu provodio 12 minuta i beležio 3,3 poena, 2,5 asistencije i manje od jednog skoka po utakmici.

Za Šarlot je na pet utakmica u proseku igrao 21,8 minut i za to vreme je u proseku imao 9,4 poena, 5,8 asistencija i dva skoka po meču.