Budućnost prekinula Zvezdinu seriju

Posle 11 pobeda

Košarkaši Budućnosti su prekinuli seriju Zvezde od 11 uzastopnih pobeda

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Podgorici od ekipe Budućnosti rezultatom 72:63 (18:14, 20:12, 15:10, 19:27) u derbi meču 12. kola Jadranske lige.Podgoričani su zaustavili pobednički niz Crvene zvezde od 11 uzastopnih trijumfa u svim takmičenjima. Crvena zvezda ima trenutno sedam pobeda i pet poraza, koliko i ekipa Budućnosti. Budućnost je vodila tokom cele utakmice, dok crveno-beli što zbog umora, što zbog odlične igre rivala nikako nisu uspevali da dođu do ritma.

Tek u završnici, minut i po pre kraja meča, crveno-beli su prišli ne devet poena zaostatka, ali je bilo kasno da se izbegne poraz.

Najefikasniji u Budućnosti bio je Džerald Li sa 22 poena, dok je 14 poena ubacio Marko Popović. Igor Rakočević predvodio je crveno-bele sa 18 poena, a Boris Savović dodao je na to još 12 poena.

Budućnost - Crvena zvezda DIVA 72:63 (18:14, 20:12, 15:10, 19:27)

Budućnost: Mihailović 1, M. Popović 14, M. Milošević, S. Milošević 8 (5sk, 5as), Mugoša, Li 22, Vitkovac 4, Bunić 6, A. Popović 7 (7sk), Ivanović 8, Ivanov, Bost 2.

Crvena zvezda DIVA: Cvetković 2, Braun 2, Subotić 2, Rakočević 18 (4as), Mitrović, Lazić, Simonović 4, Savović 12 (10sk), Katić 9 (5sk), Radivojević 5, Nelson 7, Skot 2

Trener "crveno-belih" Vlada Vukoičić je istakao da tim nije ličio na sebe."Došli smo sa uverenjem i željom da odigramo dobro kao na prethodnim mečevima i da možemo do pobede. Nismo ličili na sebe, a velike zasluge za to ima i ekipa Budućnosti koja je igrala kvalitetno u odbrani i onemogućila da sprovedemo naše ideje. Zbog toga smo bili nervozni i dali mali broj poena. Budućnost zna da igra na rezultat. Bila je jako motivisana, pokazala veću volju, a to je prvi preduslov da se dobije meč", rekao je on.Rezultati današnjih utakmica 12. kola košarkaške Jadranske lige: Krka - Igokea 63:83 Radnički - Split 72:63 Budućnost - Crvena zvezda 72:63 Zadar - Solnok 72:54 Sutra: Cibona - Cedevita (17.00) Partizan - MZT Skoplje (19.00) U ponedeljak: Široki - Olimpija (20.30) Tabela: 1. Igokea 10/2 2. Partizan 8/3 3. Crvena zvezda 7/5 4. Budućnost 7/5 5. Radnički 7/5 6. Cedevita 7/4 7. MZT Skoplje 6/5 8. Olimpija 5/6 9. Krka 5/7 10. Split 5/7 11. Široki 4/7 12. Cibona 4/7 13. Zadar 4/8 14. Solnok 2/10

TOK UTAKMICEI četvrtinaUtakmica je počela. Ekipe se smenjuju u vođstvu, a trenutni rezultat je 6:6. Podgoričani posle perioda bolje igre dolaze u osmom minutu do vođstva od 15:12. Domaći su dobili prvih 10 minuta rezultatom 18:14.II četvrtinaDomaći košarkaši održavaju prednost od četiri do šest poena. Tri minuta pre kraja druge četvrtine, Podgoričani vode 26:20. Đetići u 17. minutu imaju najveću prednost na meču 30:20, a trener Zvezde traži tajm-aut. Budućnost održava prednost od 10 poena, 19. minut. Podgoričani sigurnom igrom prvih 20 minuta dobijaju rezultatom 38:26. Ovo je jedna od najlošijih igara crveno-belih u sezoni.III četvrtinaBudućnost je furiozno počela treću četvrtinu i u 25. minutu povela s 20 poena prednosti, 48:28. Gosti su uspeli da smanje vođstvo domaćih krajem treće četvrtine na 53:36.

IV četvrtinaBudućnost početkom poslednje četvrtine ponovo dolazi do prednosti od 20 poena (56:36). Đetići održavaju prednost od 17 do poena. Crveno-beli su dva minuta pre kraja meča smanjili prednost Budućnosti na 66:57. Međutim, domaći su sigurnom igrom zadržali dvocifrenu prednosti i zasluženo su stigli do pobede.