NE POMAŽE NI RADONJIĆ: Zvezda pukla od Metalca

Treći neuspeh

Košarkaši Metalca savladali Crvenu zvezde u Valjevu u meču 6. kola Superlige

Ne ide ni sa novim trenerom.

Košarkaši Crvene zvezde su u šestom kolu Superlige doživeli treći poraz, pošto ih je na debiju trećeg ovovsezonskog trenera Dejana Radonjića u Valjevu porazio Metalac 82:77 (16:18, 16:18, 24:18, 26:23)

Bila je to utakmica u kojoj su se timovi uglavnom smenjivali u vođstvu. Crvena zvezda je polovinom druge četvrtinre napravila seriju 8:0 i time stekla najveću prednost (36:29), koju je domaćin sredinom trećeg kvartala anulirao. Od tog trenutka Valjevci su se oslobodili i diktirali ritam na terenu, što pokazuje i podatak da su polovinom poslednje četvrtine vodili 69:58. Posle toga Metalac je povećavao prednost i rutinski priveo meč kraju.

U domaćem timu najbolji je bio Bojan Bakić sa 27 poena, a pratili su ga Vladimir Dašić sa 13 i Marko Dujković sa 12. U redovima Crvene zvezde istakli su se Rakočević sa 20 i Katić sa 16 poena, kao i Nelson, koji je posle pauze zbog povrede upisao 12 koševa.

Posle šest kola Metalac ima jednu pobedu, a Crvena zvezda isti skor pobeda i poraza po tri.

Tekstualni prenos

Metalac ima plus 10, pred poslednji minut

Valjevci povećavaju prednost, a Zvezdu u igri drži Demarkus Nelson.

Metalac igra dobru odbranu i kažnjava Zvezdine greške. Valjevci vode 62:56.

Četvrta četvrtina

Boljom igrom u trećoj četvrtini Metalac je preokrenuo i vodi 56:54

Metalac pravi preokret i dva minuta pre kraja četvrtine vodi 51:47. Zvezda slabo brani Bojana Bakića .

Nova mini serija Zvezde 42:38

Metalac igra bolje na startu trećeg perioda i uspeva da izjednači na 38:38

Treća četvrtina

Posle prvog poluvremena Zvezda vodi 36:32

Polovinom drugog kvartala Metalac je poveo 29:26, ali je tada Zvezda napravila seriju i preokrenula na 36:29. Povređeni plej Demarkus Nelson se posle povrede vratio među crveno vbele i za sada igra dobro.

Druga četvrtina

Prva deonica završena je rezultatom 18:16 za goste.

Nije dugo prošlo, a gosti su nošeni Katićem prešli u prvo vođstvo sa 16:13.

Domaćin je dobro krenuo protiv velikog favorite, poenima Vraneša i Đukanovića poveo je 11:5, ali se Zvezda trojkom Savovića i poenima Cvetkovića sa penala brzo vratila na samo koš zaostatka.

Prva četvrtina

U prvih pet kola oba tima su ostvarila manje od očekivanog, jer Crvena zvezda, koju prvi put sa klupe vodi Dejan Radonjić ima tri, a Metalac svih pet poraza.