NOVI ŠOK ZA MUTU: Sloboda trojkama srušila Radnički

Ponovo poraz Kragujevčana

Radnički je zabeležio četvrti poraz u Superligi

UŽICE - Košarkaši Slobode pobedili su u Užicu ekipu Radničkog rezultatom 72:70 (20:19, 16:13, 14:13, 22:25) u šestom kolu Superlige Srbije.Užičani su napravili još jedno iznenađenje, pošto su nadigrali favorizovani Radnički.Kragujevčani su vodili na samoj početku utakmice, a onda je Sloboda preuzela inicijativu i držala vođstvo. Gosti su u 38. minutu izjednačili na 62:62, a onda je Sloboda ponovo povela. Krstović je trojkom u 40. minutu doneo prednost Radničkom (67:66), ali je uzvratio Anđić. Novu trojku za Radnički pogodio je Marković, ali je Ljubojević trojkom u poslednjoj sekundi doneo pobedu Slobodi.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vasić sa 15 poena, dok su Anđić, Stevović i Obrenović dodali po 10. Kod gostiju, istakao se Sinovec sa 14 poena, dok su Ćapin i Krstović ubacili po 11."Drugi put nam se dešava da gubimo od autsajdera. Na 15 sekundi pre kraja meča tražio sam od igrača da prave faul nad nekim visokim, ali moji glumci me nisu poslušali. Ostajem na čelu svog tima sada kada je teško i kada sam mu potreban", rekao je posle meča trener Radničkog Miroslav Muta Nikolić.Metalac je u sredu pobedio Crvenu zvezdu 82:77, dok je Partizna bio bolji od Konstantina 76:64. U petak će igrati Vojvodina i Mega vizura.Tabela: Partizan 6/0, Vojvodina 4/1, Mega vizura 4/1, Crvena zvezda 3/3, Radnički 2/4, Sloboda 2/4, Metalac 1/5, Konstantin 1/5.