NASTAVLJEN NIZ: Partizan pregazio Metalac!

Crno-beli slavili u Valjevu

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Bertans sa 24 poena

VALJEVO - Košarkaši Partizana pobedili su u Valjevu ekipu Metalca rezultatom 88:62 (13:23, 24:6, 22:20, 29:13) u meču 12. kola Superlige Srbije.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Davis Bertans sa 24 poena, dok je Dragan Milosavljević dodao 12. Kod domaćih, najbolji su bili Slavko Vraneš i Stefan Živanović sa po 13 poena.Partizan je zadržao prvo mesto na tabeli sa 10 pobeda i dva poraza, dok je Metalac šesti sa tri trijumfa i devet neuspeha.Metalac je nakon prve četvrtine otišao sa deset poena prednosti, ali je ekipa Duška Vujoševića u drugom periodu u potpunosti zatvorila prilaze košu i tako svela domaću ekipa na svega šest poena u toj četvrtini. Partizan je u drugom poluvremenu samo povećavao prednost i zasluženo je stigao do ubedljive pobede.Crno-beli će u narednom kolu 22. maja gostovati ekipi Konstantina u Nišu, dok će Metalac ići na noge Crvenoj zvezdi.Vujošević: Okrećemo se novim obavezama"Zadovoljan sam pobedom i igrom u drugoj i četvrtoj četvrtini. Mislim da nismo na pravi način imali pristup utakmici u domenu onoga što smo želeli da sprovedemo od početka utakmice. Međutim, reakcija igrača je bila vrlo kvalitetna u drugoj četvrtini i praktično, taj drugi period igre smo napravili osetniju razliku, nedozvolivši ekipi Metalca da poentira iz igre do pred sam kraj druge deonice. Oni su u tom periodu dali dva poena iz igre, ukupno šest. Tako da je sa aspekta igre u odbrani taj period zaista bio na jednom izvanrednom nivou. Igrači i jedne i druge ekipe su u ne baš humanim uslovima za igru pokušali da pruže svoj maksimum. Mi smo mnogo kvalitetnija ekipa od ekipe Metalca i u svim segmentima igre smo to večeras i pokazali. Zadovoljan sam sa pobedom i okrećemo se obavezama koje nas čekaju u narednim mečevima do početka plej-ofa", istakao je trener aktuelnog šampiona Srbije Duško Vujošević.