ORLOVI KARTAGINE SPUŠTENI NA ZEMLJU: Kenguri se branili i ODBRANILI prednost, ODLUKA pada protiv Danske (VIDEO)

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Fudbaleri Australije savladali su Tunis rezultatom 1:0 u meču drugog kola grupe D na Mundijalu u Kataru.

Australijanci su bolje otvorili utakmicu i većinu vremena imali terensku inicijativu.

Nadmoć Australije materijalizovao je Mičel Djuk, koji je u 23. minutu fantastično reagovao na centaršut Gudvina sa leve strane i glavom matirao golmana Damena.

Australija, Mičel Djuk

Do kraja poluvremena Tunis je imao dva zicera za izjednačenje. Prvo je izblokiran Drager u 41. minutu iz izgledne pozicije, a Msakni je bio neprecizan u trećem minutu nadoknade.

Tunis je krenuo ofanzivno u drugom poluvremenu, ali nisu Orlovi Kartagine uspevali da dođu do veće šanse.

Prvi šut u okvir gola uputio je Msakni u 72. minuti, ali siguran je bio Rajan. Pretili su Tunišani do kraja utakmice u više navrata, imao je šansu i Vahbi Kazri, ali golman Rajan je bio odličan danas.

Tunis

Australijanci su pretili iz kontranapada, ali ni oni nisu stvorili neku veću šansu.

Ovim porazom Tunis je na korak od ispadanja sa Mundijala, jer bi morali da pobede Francusku u poslednjem kolu kako bi imali šansu za prolaz, dok će Australija da igra odlučujući meč za prolaz dalje protiv Danske.

Grupa D, Tunis - Australija 0:1 (0:1)

Kraj utakmice.

90. + 3 minut - Sasi dobija žuti karton.

90. + 2 minut - Opsada gola Australije, gužva u šesnaestercu, ali brane se Kenguri.

90. + 1 minut - Igraće se šest minuta nadoknade. S obzirom na pređašnja iskustva sa ovog prvenstva, možda je moglo da bude i više.

88. minut - Šutira Vahbi Kazri levom nogom nakon centaršuta Kešride, ali brani Rajan i ovaj put. Morao je bolje napadač Monpeljea u ovoj situaciji.

87. minut - Smenjuju se napadi jednih i drugih u ovim trenucima. Pokušao je Sliti, napravio slalom kroz odbranu Australije, ali je izblokiran.

86. minut - Leki i Gudvin izlaze iz igre, a ulaze Bakus i Mabil.

84. munut - Šut Talbija sa velike udaljenosti brani Rajan bez većih problema.

82. minut - Korner za Tunis. Sve manje vremena za tim sa severa Afrike da bar izbegne poraz. Brani se Australija bez većih problema i ovaj put.

75. minut - Ulazi u igru Miloš Degenek umesto Karačića.

75. minut - Nova šansa za Tunis, ali Msakni nije mogao dobro da zahvati loptu glavom iz dobre šanse.

73. minut - Dvostruka izmena u Tunisu. Bron i Žebali izlaze iz igre, ušli su Kešrida i Kenisi.

72. minut - Msakni se našao u dobroj situaciji i šutirao, ali brani Rajan. Prvi šut u okvir gola Tunisa. U nastavku akcije pokušao je Msakni sa distance, ali lagano brani Rajan.

Tunis, Australija

71. minut - Šansa za Australiju. Centrirao je Mekklaren, ali Leki je malo zakasnio.

67. minut - Napokon ulazi u igru Vahbi Kazri, izlazi Laiduni. Igraće sada Tunis još ofanzivnije.

66. minut - Prilika za Tunis. Šutirao je Msakni sa ruba šesnaesterca, ali je izblokiran.

65. minut - Žuti karton dobija Ali Abdi.

64. minut - Dvostruka izmena u Australiji. Izlazi strelac jedinog gola Djuk, kao i Mekgri, a ulaze Hrustić i Meklaren.

59. minut - Driblao je Abdi po levoj strani, zatim centrirao, ali boksuje loptu golman Rajan.

56. minut - Prete i Australijanci. Prošao je Gudvin po levoj strani, poslao loptu u sredinu ali tu nije bilo nikoga od saigrača.

52. minut - Ofanzivno su krenuli Tunišani u drugom poluvremenu, za razliku od prvog. Tražili su sada penal u jednoj situaciji zbog mogućeg igranja rukom Lekija, ali od toga neće biti ništa.

47. minut - Korner za Tunis odmah na startu drugog dela utakmice, ali faul u napadu pravi Talbi.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Umesto povređenog Dregera, u igri je Sasi.

Prvo poluvreme

Kraj prvog poluvremena.

45. + 5 minut - Korner za Tunis. Verovatno poslednja šansa u prvom poluvremenu. Dobro reaguje Sutar još jednom.

45. + 3 minut - Još jedna dobra prilika za Tunis. Žebali je prošao po desnoj strani, dodao za Msaknija, a ovaj iz neposredne blizine šutira pored desne stative.

45. + 1 minut - Igraće se pet minuta nadoknade. Korner za Australiju, izbacuje loptu Žebali.

44. minut - Ponovo Djuk preti glavom nakon centaršuta Gudvina, ali ovaj put pravo u golmana Damena. U narednom napadu velika greška Laidunija koju ne koristi Karačić.

41. minut - Velika šansa za Tunis. Žebali je dodao loptu do Msaknija, on do Dregera, ali njegov šut je izblokiran. Morao je bolje Dreger u ovoj situaciji. Dobro je reagovao Sutar.

Tunis

39. minut - Ukazuje se pomoć Dregeru zbog udarca u glavu. Može se ponovo očekivati nešto duža nadoknada u prvom poluvremenu.

34. minut - Korner za Australiju nakon kojeg je šutirao Irvin, ali neprecizno.

26. minut - Žuti karton dobija Laiduni.

23. minut - GOOL, 1:0 za Australiju. Djuk postiže sjajan gol glavom. Prošao je Gudvin po levoj strani, uputio centaršut a Mičel Djuk se fenomenalno snašao u nezgodnoj poziciji i glavom matirao golmana Tunisa.

21. minut - Šutirao je Dreger sa distance, ali lopta odlazi visoko iznad gola. Oslobodio se malo Tunis početnog pritiska Australije.

19. minut - Sevnuo je kontranapad Tunisa, prošao je Žebali po desnoj strani, dodao za Msaknija u šesnaestercu, ali on nije uspeo da prihvati loptu.

16. minut - Tunišani su se za sada očigledno opredelili za napade iz kontri, ali oprezni su i Sokerosi.

12. minut - Australija je bolji rival na početku utakmice. Skoro sve vreme je lopta u nihovom posedu.

6. minut - Slobodan udarac za Australiju na dobroj poziciji za centaršut. Fauliran je Eron Moj. Odbranio se Tunis.

1. minut - Utakmica je počela.

1 / 8 Foto: AP

UOČI MEČA:

10:55 Timovi su izašli na teren. U toku je intoniranje himni.

10:30 Tunis blagi favorit

Prema kladionicama, veće šanse za pobedu u ovom duelu ima selekcija Tunisa, sa kvotom 2.35. Koeficijent na remi je 3.10, a na pobedu Australije 3.60.

Tunis

10:05 Utakmica se igra na stadionu Al Džanub u Al Vakri, kapaciteta 44.325 gledalaca. Pravdu će deliti sudija Danijel Zibert iz Nemačke.

10:00 Poznati su sastavi timova

SASTAVI

TUNIS (3-4-3): Damen - Talbi, Merija, Bron - Lajduni, Širi, Drager, Abdi - Msakni, Žebali, Sliti. Trener: Džalel Kadri.

AUSTRALIJA (4-3-3): Rajan - Rauls, Karičić, Behič, Sutar - Moj, Mekgri, Irvin - Leki, Djuk, Gudvin. Trener: Grem Arnold.

U selekciji Tunisa ponovo nema napadača Kazrija u prvoj postavi. Sa druge strane, Miloš Degenek takođe je ostao na klupi.

Reprezentacije Tunisa i Australije utakmicom drugog kola grupe D otvaraju sedmi dan Mundijala u Kataru.

Fudbaleri Tunisa u ovu utakmicu ulaze puni samopouzdanja, nakon remija bez golova u prvom meču protiv favorizovane Danske.

U ovoj utakmici Tunis ne samo da je osvojio veoma važan bod, već i pokazao da može da se igrački nosi sa jačim selekcijama. Pobedom nad Australijom, uz poraz Danske od Francuske, ekipa sa severa Afrike došla bi veoma blizu plasmana u osminu finala, što bi za njih predstavljao istorijski uspeh.

Danska, Tunis

Protiv Danske je na klupi ostala najveća zvezda Tunisa, fudbaler Monpeljea Vahbi Kazri, koji nije ni ulazio u igru. Pitanje je da li će selektor Kadri računati na sjajnog napadača u možda odlučujućoj utakmici za Orlove Kartagine.

Australija nakon ubedljivog poraza od Francuske mora ići na pobedu protiv Tunisa. Remi bi Sokerose ostavio u igri do kraja, ali zbog loše gol razlike našli bi se u veoma teškoj poziciji. Uz to bi morali da pobede Dansku u poslednjem kolu (verovatno ubedljivo), što nije nimalo lak zadatak.

Na utakmici protiv Francuske u igru je pred sam kraj ušao bivši štoper Crvene zvezde, Miloš Degenek, tako da će biti zanimljivo ispratiti da li će u ovom duelu dobiti šansu od starta.

Utakmica između Tunisa i Australije na programu je od 11h.