MLADI VATERPOLISTI STALI U POLUFINALU: Srbija pala posle penala

Svetsko prvenstvo

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije izgubila je u polufinalu Svetskog prvenstva od Španije posle peteraca sa 9:8.

Srpski vaterpolisti će u meču za bronzanu medalju igrati protiv poraženog iz duela Mađarska - Rusija.

Španija je povela sa 2:0, ali je Srbija izjednačila golovima Manojlovića. U drugom periodu Drašović i Stojanović su obezbedili prednost od dva gola pred drugo poluvreme.

U trećoj četvrtini Španci su se revanširali sa dva pogotka i rezultatom 4:4 ušlo se u poslednjih osam minuta. Srbija je povela preko Toholja, ali je rival izjednačio, a do kraja više nije bilo golova.

Kod izvođenja peteraca posle tri serije Srbija je imala prednost od jednog gola pošto su efikasni bili Gvozdanović, Drašović i Jovanović.

Španci su do kraja prve serije pogodili oba šuta dok su neuspešni bili Bakić i Janković, pa je Španija u seriji pobedila 4:3 i plasirala se u finale.