(VIDEO) UŠLI U FINALE: Pogledajte slavlje odbojkaša posle pobede nad Amerikancima

Još samo jedan korak

Srbija je slavila nakon pet setova i plasirala se u treće finale prstižnog takmičenja
1 / 8 Foto: FIVB

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije izborila je plasman u finale završnog turnira Svetske lige u Rio de Žaneiru savladavši u polufinalu selekciju SAD sa 3:2, po setovima - 25:23, 25:21, 25:27, 20:25, 15:12).

Izabranici selektora Nikole Grbića odigrali su još jedan maratonski meč. Posle podviga protiv Poljske, aktuelnog prvaka sveta, uspeli su da eliminišu i pobednika I grupe.

To je bio signal za veliku radost tima koji će pokušati da u trećem finalu prvi put dođe do trofeja Svetske lige.

Srbija će u borbi za trofej igrati protiv Francuske, koja je u pet setova savladala Poljsku. Finale je na programu u nedelju od 16.30 po srednjeevropskom vremenu.