(VIDEO) HAOS U SPLITU NA UTAKMICI HRVATSKA - SRBIJA: Orlovi izgoreli u paklu Spaladijum arene na startu Evropskog prvenstva

DEBAKL ORLOVA

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Hrvatske meč prvog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu - 22:32.

Meč je odigran u neprijateljskoj atmosferi. Počelo je zviždanjem srpskoj himni "Bože pravde", a nastavilo se konstantnim pritiscima sa tribina.

Domaći navijači su čak izviždali svog igrača jer ih je pozvao da ne vređaju Srbe?!

U paklu splitske "Spaladijum arene" domaćin šampionata bio je ubedljiv, a otpor "orlova" slomio je u finišu prvog poluvremena. Hrvati su u nastavku samo uvećavali prednost do maksimalnih "plus deset".

Izabranici Jovice Cvetkovića držali su priključak do 25. minuta, kada je posle pogotka Markovića na semaforu stajalo 10:9.

Međutim, onda su "orlovi" ušli u seriju grešaka, što su "kauboji" surovo kaznili i na poluvreme otišli sa vođstvom 14:9. To je bio početak kraja nadanja naših reprezentativaca da mogu da iznenade favorizovanog rivala.

Luka Stepančić i Manuel Štrlek bili su najefikasniji sa po šest golova, dok su Zlatko Horvat i Luka Cindrić dali po četiri.

U srpskoj reprezentaciji najbolji je bio Petar Nenadić, strelac šest golova, a istakao se i Nemanja Zelenović sa pet.

U prvom meču Grupe A Danska je iznenadila Švedsku 26:24.

U nedelju Srbija se sastaje sa Švedskom, a Hrvatska sa Danskom.

1 / 8 Foto: Beta

60. minut - 32:22 - Mihić iz penala.

58. minut - 31:22 - Karačić...

57. minut - 30:22 - I Mandalinić se upisuje u strelce.

57. minut - 29:22 - Duvnjak se povredio. Na prvi pogled deluje kao teška povreda.

56. minut - 29:22 - Marsenić pogađa iz kontre.

55. minut - 29:21 - Raste prednost domaćina - Mihić.

54. minut - 28:21 - Odbrana "orlova" je porozna, Horvat postiže još jedan gol.

53. minut - 27:21 - Još jedna majstorija Nenadića.

53. minut - 27:20 - Duvnjak još jednom...

52. minut - 26:20 - Radivojević sa krila daje gol na asistenciju Nenadića.

51. minut - 26:19 - Duvnjak pogađa, Hrvati rutinski održavaju prednost.

51. minut - 25:19 - Zelenoviću je priznat gol tek posle pregledavanja snimka. Lopta je ipak prešla gol-liniju.

50. minut - 25:18 - Ponovo Štrlek sa levog krila.

48. minut - 24:18 - Hrvatska krila baš muče "orlove", sada je gol pogodio Štrlek.

47. minut - 23:18 - Još jedan sedmerac i pogodak Ilića.

46. minut - 23:17 - "Orlovi" su se spetljali u kontri pa ih je kaznio Horvat.

45. minut - 22:17 - Još jedna majstorija Nenadića.

44. minut - 22:16 - Kopljar odmah vraća na "plus šest".

44. minut - 21:16 - Šešum, kao i Nenadić, na individualni kvalitet rešava situaciju i postiže gol.

43. minut - 21:15 - Marsenić je isključen, a Horvat ponovo precizan sa krilne pozicije.

42. minut - 20:15 - Šešum se izborio za najstrožu kaznu, koju je Nenadić realizovao.

40. minut - 20:14 - Prvo golman Cupara, pa Beljanski nisu uspeli da pogode prazan gol Hrvatske šutevima preko celog terena.

40. minut - 20:14 - Horvat sa krila...

39. minut - 19:14 - Posle isključenja Muse, Nenadić posle sjajne finte daje gol.

37. minut - 19:13 - Lepa akcija "orlova" i pogodak Ilića.

36. minut - 19:12 - Prednost Hrvata raste, posle gola Muse iznosi sedam.

35. minut - 18:12 - Stepančić, Zelenović, pa Karačić... Strelci su precizni na obe strane poslednjih minuta.

34. minut - 16:11 - Nenadić trese mrežu.

32. minut - 16:10 - Cindrić...

32. minut - 15:10 - Sedmerac i na drugoj strani - Ilić prekida seriju domaćina.

31. minut - 15:9 - Gde su stali na kraju prvog poluvremena, Hrvati su nastavili u drugom. Čupić je precizan iz sedmerca.

Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Grabar-Kitarović bodri svoju reprezentaciju.

Kraj prvog poluvremena!

30. minut - 14:9 - Serija Hrvata 4:0 u finišu prvog poluvremena! Stepančić daje gol u poslednjim trenucima. Na odmor idu sa velikih "plus pet".

29. minut - 13:9 - Marsenić je isključen što odmah koristi Cindrić za najveću prednost domaćina.

27. minut - 12:9 - Hrvati se za tren oka vraćaju na tri gola razlike. Još jedna greška naših igrača, još jedna kontra domaćina i pogodak Stipančića.

26. minut - 11:9 - Đorđić je blokiran, a Štrlek u kontri ponovo precizan.

25. minut - 10:9 - Marković vezuje dva gola! Ovaj postiže iz kontre.

23. minut - 10:8 - Nenadić se izborio za penal, koji je materijalizovao Marković.

21. minut - 10:7 - Posle tajm-auta Cvetkovića greška naših rukometaša, Štrlek iz kontre vraća svoju reprezentaciju na "plus tri".

20. minut - 9:7 - Štrlek vešto koristi prostor koji mu srpska odbrana ostavlja na levom krilu.

19. minut - 8:7 - Ponovo Zelenović!

19. minut - 8:6 - Hrvati daju gol sa igračem manje - Stepančić.

18. minut - 7:6 - Vori je isključen, a Zelenović trese mrežu!

16. minut - 7:5 - "Orlovi" se vraćaju na "minus dva" posle odlične akcije i egzekucije Beljanskog.

16. minut - 7:4 - Brzo se Hrvati vraćaju na "plus tri" - Stepančić.

15. minut - 6:4 - Nenadić realizuje penal.

13. minut - 6:3 - Srbija se odbranila sa igračem manje, ali je zatim primila još jedan gol od Cindrića.

10. minut - 5:3 - Ponovo gol Hrvata (Stepančić) i isključenje za srpskog rukometaša (Obradović).

10. minut - 4:3 - Sada se i Vujin upisuje u strelce.

8. minut - 4:2 - Domaćin koristi igrača više, poentira Štrlek sa krila.

7. minut - 3:2 - Gol Cindrića i isključenje Zelenovića...

7. minut - 2:2 - Još jedan gol naših iz daljine - Zelenović!

5. minut - 2:1 - Kapiten Šešum je prvi strelac za Srbiju na ovom šampionatu.

4. minut - 2:0 - Posle dve greške naših bekova, Hrvati postižu dva gola, sada je mrežu Cupare zatresao Vori.

3. minut - 1:0 - Čupić je prvi strelac na večerašnjoj utakmici. Gol je dao iz sedmerca.