DAN KADA JE SRBIJA SLAVILA ŠTEFANEKA: Davor našoj zemlji posle 40 godina doneo OLIMPIJSKO ZLATO u rvanju! (FOTO)

NA DANAŠNJI DAN

Na današnji dan 2016. godine srpski rvač Davor Šfetanek popeo se na najviše olimpijsko postolje.

Srpski rvač Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru pošto je u finalu u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom pobedio Migrana Artjunjana iz Jermenije.

Rezultat finalne borbe bio je 1:1, a Štefanek je pobedio jer je poslednji osvojio poen.

Jermenski rvač je u prvoj rundi izbacio Štefaneka sa strunjače i poveo sa 1:0. Posle sudara glavama posle samo 12 sekundi druge runde, Jermenu je stradala arkada pa mu se ukazivala pomoć. Posle toga Štefanek je preuzeo inicijativu, osvojio je poen, a trijumfovao je pošto je poslednji osvojio poen. Jermenski tim je pet sekundi pre kraja tražio čelendž, ali su sudije potrvrdile pobedu srpskog rvača.

Zlato Davora Štefaneka bila je prva medalja za Srbiju u Riju.

Srpski rvač je na putu do finala pobedio Japanca Tomohiro Inouea 9:0 u osmini finala, aktuelnog svetskog šampiona Nemca Franka Šteblera 6:2 u četvrtfinalu i Gruzijca Šmagija Bolkvadzea 7:0 u polufinalu.

Štefanekovo zlato je prva medalja za naše rvanje posle 32 godine, odnosno prvo zlato posle 40 godina.