POSLE SPEKTAKULARNOG PREOKRETA DO KROVA SVETA: Rukometašice Norveške osvojile zlato na SP

BRAVO

Ženska rukometna reprezentacija Norveške osvojila je večeras Svetsko prvenstvo pošto je u finalu u Granoljersu pobedila Francusku sa 29:22 (12:16).

Olimpijske šampionke Francuskinje imale su u prvom poluvremenu šest golova prednosti, 16:10, a Norvežanke su do kraja tog dela igre uspele da postignu dva pogotka i smanje zaostatak.

U drugom poluvremenu Norveška je potpuno preokrenula, dopustila je protivničkom timu da postigne samo šest golova i osvojila je titulu.

Norvešku su predvodile Heni Rejstad sa šest golova i Nora Mork, Stine Bredal i Kari Dale Bratset sa po pet pogodaka.

U ekipi Francuske najefikasnija je bila Alison Pino sa četiri gola, a Pauleta Fopa postigla je tri.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Danske, pobedom protiv domačina Španije 35:28.

Reprezentacija Srbije zauzela je 12. mesto na takmičenju.