SJAJNI ITALIJAN POTVRDIO DA JE NAJBRŽI NA SVETU! Džejkobs u Beogradu nastavio dominaciju!

SP U BEOGRADU

Italijanski atletičar Marsel Džejkobs osvojio je zlatnu medalju u trci na 60 metara na Svetskom prvenstvu u dvorani u Beogradu.

Olimpijski šampion iz Tokija na 100 metara do zlata je stigao u vremenu od 6.41 sekunde. Džejkobs je bio za tri hiljaditinke sekunde brži od Amerikanca Kristijana Kolmana.

Na pobedničkom postolju se našao još jedan Amerikanac Marvin Brejsi sa vremenom od 6.44 sekunde.

U trci 60 metara prepone zlato je osvojila Francuskinja Sirena Samba Majela. Ona je sa državnim rekordom od 7.78 stigla do zlata.

Divajn Čarlton sa Baham bila je druga, takodje sa nacionalnim rekordom, koji od večeras iznosi 7.81. Treće mesto je pripalo Amerikanki Gabrijel Kaningem sa 7.87.