NEPRIKOSNOVENI MAĐAR NASTAVIO DOMINACIJU: Aron Silađi osvojio prvo zlato na SP u mačevanju sabljom

MAČEVANJE

Reprezentativac Mađarske u mačevanju osvojio je danas zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Kairu, u disciplini mačevanje sabljom.

Trostruki uzastopni olimpijski šampion je u finalu pobedio Francuza Maksima Pijanfetija sa 15:14.

Bronzane medalje su osvojili Rumun Julijan Teodosiju i Gruzijac Sandro Bazadze.

Ovo je Silađiju bila prva zlatna medalja na svetskim prvenstvima u disciplini sablja.

Zlato je u ženskoj konkurenciji osvojila takmičarka iz Južne Koreje Son Se Ra, koja je u finalu pobedila Nemicu Aleksandru Ndolo sa 11:10.

Bronze su pripale Italijanki Roseli Fjamingo i takmičarki iz Hongkonga Vivian Kon.