PALA KOREJA: Rukometaši ubedljivi na startu Svetskog prvenstva

Orlovi uspešno startovali

Izabranici Veselina Vukovića startovali ubedljivom pobedom na Svetskom prvenstvu protiv neugodne azijske reprezentacije

SARAGOSA - Rukometaši Srbije savladali su u prvom kolu grupe C Svetskog prvenstva Južnu Koreju rezultatom 31:22 (13:9).

Najbolji strelac u našem timu bio je Momir Ilić koji je postigao sedam golova.

Naš tim sledeći meč igra protiv Belorusije u ponedeljak, 14. januara od 18 sati.

U grupi C nalaze se još Belorusija, Slovenija, Poljska i Saudijska Arabija.

1. POLUVREME

Prvih 15 minuta proteklo je u rezultatskoj neizvesnosti. Srbija je dobrom odbranom stigla do prednosti 3:1, ali su neugodni Korejci stigli do 3:3. U narednih desetak minuta igralo se gol za gol, a naši rivali su u dva navrata propustili šansu da povedu.Ipak, to se desilo sredinom prvog poluvremena. Srbija je golovima Ilića i Toskića povela sa 5:3, ali je Koreja odgovorila sa tri vezana pogotka i povela sa 6:5 u 15. minutu.To je bio maksimum Koreje u ovom periodu igre, pošto je Srbija skupila odbranu i rezultatom 5:1 u narednih deset minuta povela sa 10:7. Srbija je već tada mogla da poveća prednost i uđe mirnije u završnicu prvih 30 minuta, ali je nekoliko ishitrenih kontranapada propalo. Koreja se vratila u igru sa dva vezana pogotka, ali je finiš ipak pripao Srbiji. Tri vezana pogotka odvela su Srbiju na plus četiri na poluvremenu - 13:9.

2. POLUVREME

Nenadić je svojim prvencem doveo Srbiju prvi put do pet golova prednosti - 14:9 posle prvog napada "Orlova" u drugom poluvremenu.Pri rezultatu 15:10 golman Koreje dobio je udarac loptom u glavu pa je meč na nekoliko minuta bio prekinut. To je više pogodovalo Korejcima koji su sa dva pogotka smanjili na 15:12. Međutim, razigrao se tada Ilić, svojim sedmim pogotkom u 37. minutu doneo je svom timu prednost 18:12.U igru je ušao i Vulin, koji je sa nekoliko pogodaka, kao i Prodanović, doprineo da Srbija stigne do osam golova prednosti sredinom drugog poluvremena - 22:14. Istakao se u tim trenucima i golman Darko Stanić, koji je odbranio dva sedmerca u kratkom vremenskom periodu, a ukupno tri.Promena golmana nije donela koristi Srbiji. Gajić je zamenio Stanića, a Koreja je vezala tri pogotka i približila se na 22:17.

To je bilo sve od Koreje u ovom meču, pošto je u nastavku prednost Srbije rasla iz minuta u minut. Ilić, Prodanović, Vulin... rešetali su mrežu Korejaca i desetak minuta pre kraja meča po prvi put doveli Srbiju do deset golova prednosti - 28:18.

SRBIJA – KOREJA 31:22 (13:9)SARAGOSA - HALA: “PRINC FILIP“GLEDALACA: 2000Sudije: Ondogrecula i Badura (Slovačka)Isključenja: dva minuta / šest minutaSedmerci: 3(2) / 6(3)SRBIJA: Dragaš 1, Šešum 3, Vujin 5(1), Nikčević 3(1), Toskić 2, Stanić 11 odbrana i tri sedmerca (50%), Ilić M 7, Radivojević 1, Gajić jedna odbrana, Prodanović 4, Vučković 1, Mitrović, Stanković 1, Ilić N 2, Vučković, Mitrović, Stanković, Nenadić 1, MarsenićKOREJA: Jeong 3(2), Park K, Park J 2, Park C, Lim, Park Čanjung, Jun 1, Kang sedam odbrana, Jeong Han 1, Kim 1, Na, Li 1, Kim Dongčeol 3, Park, Eom 7(1), Oh 1.

Argentina šokirala Crnu Goru

Svetsko prvenstvo, 1. kolo

Grupa A

Nemačka - Brazil 33:23 (12:10)Argentina - Crna Gora 28:26 (13:12)Francuska - Tunis 30:27 (13:14)

Grupa B

Makedonija - Čile 30:28 (12:10)Island - Rusija 25:30 (13:14)Danska - Katar 41:27 (19:13)

Grupa C

Srbija - Južna Koreja 31:22 (13:9)Slovenija - Saudijska Arabija 32:22 (17:15)Poljska - Belorusija 24:22 (14:9)

Grupa D

Hrvatska - Australija 36:13 (17:4)Mađarska - Egipat 32:23 (17:9)Španija - Alžir 27:14 (14:5)

U nedelju se u okviru 2. kola u grupi A sastaju: Brazil - Argentina, Tunis - Nemačka i Crna Gora - Francuska, dok u grupi B igraju: Čile - Island, Katar - Makedonija i Rusija - Danska.