NIŠTA OD ODBRANE ZLATA IZ LONDONA: Svetska šampionka zaustavila Milicu Mandić u četvrtfinalu OI

Srpkinja ostala bez odličja na OI u Riju

Rio 2016 -

Srpska takmičarka u tekvondou Milica Mandić nije uspela da se plasira u polufinale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru u kategoriji preko 67 kilograma.

Milica Mandić je u četvrtfinalu OI izgubila od aktuelne svetske šampionke Britanke Bjanke Volkden 5:0.

Britanka posle prve runde vodi 1:0, a ovaj poen je osvojen u poslednjim sekundama prve runde. U drugoj rundi nijedna od takmičarki nije uspela da osvoji neki poen, tako da Volkden, koja je aktuelna svetska šampionka, i dalje vodi 1:0.

Britanka je početkom treće runde osvojila još jedan poen i povela 2:0. Volkden je bila bolja u nastavku i na kraju je pobedila sa 5:0. Britanka je poražena u polufinalu OI od Kineskinje Ženg tako da Milica Mandić neće moći u repesažu da se bori za bronzu.

Mandićeva je u osmini finala pobedila Norvežanku Tinu Skar 8:2.Naša takmičarka brani zlato osvojeno u Londonu pre četiri godine.