ERBER TVRD ORAH: Novak se namučio za osminu finala Pariza!

Francuz pružio jak otpor

Novak je posle velike borbe nadigrao Francuza Pjera Uga Erbera rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:3

PARIZ - Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Parizu.Đoković je u drugom kolu nadigrao 189. tenisera sveta Francuza Pjera Uga Erbera rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (3), 6:3. Meč je trajao 93 minuta.Francuz je pružio dostojan otpor srpskom teniseru. Erber je dobro ušao u meč, a Novak je u trećem gemu propustio nekoliko brejk šansi. Oba tenisera su potom osvajala gemove na svoje servise, ali je Francuz u 12. gemu na servis Đokovića imao dve set lopte. Novak je uspeo da se spase, a da potom u taj-brejku rezultatomm 7:3 stigne do prvog seta.Đoković je briljirao u drugom setu i došao do 5:0. Francuz je smanjio na 5:1, a onda je iskoristio opuštenost Novaka i osvojio još dva gema. Međutim, Đoković je iskoristio treću meč loptu i zasluženo je stigao do pobede.Srpski teniser igraće u osmini finala sa Amerikancem Džonom Iznerom.Masters u Parizu igra se za nagradni fond od 3.204.745 evra.TOK MEČA

6:3 - Đoković je konačno zaigrao na svom nivou, osvojio još jedan gem i zasluženo stigao do pobede.5:3 - Francuz je spasao dve meč lopte i osvojio treći gem u drugom setu5:2 - Novak se opustio i dozvolio rivalu da napravi brejk5:1 - Francuz dolazi do prvog gema u drugom setu5:0 - Đoković na korak od osvajanja meča4:0 - Francuz je nastavio da greši u drugom setu, a Novak stiže do još jednog brejka3:0 - Novak igra znatno bolje nego u prvom setu 2:0 - Đoković pravi brejk 1:0 - Novak osvaja gem na svoj servisII set7:6 (7:3) - Novak osvaja prvi set6:6 - Novak je uz dosta muke došao do taj-brejka, a morao je da spašava dve set lopte5:6 - Francuz sigurnim servisom dolazi od još jednog gema5:5 - Đoković se pomučio da osvoji još jedan gem4:5 - Na Erberu se ne vidi da igra tek treći meč u karijeri na ATP turnirima4:4 - Đoković dolazi do još jednog gema3:4 - Francuz igra meč života, leti po terenu i osvaja još jedan gem3:3 - Još jedan gem za srpskog tenisera2:3 - Francuz se ne predaje, osvaja još jedan gem2:2 - Novak osvaja drugi gem u meču1:2 - Đoković je imao nekoliko brejk lopti, ali je Erber dobio još jedan gem1:1 - Novak je siguran na svoj servis0:1 - Francuz sigurnim servisom osvaja prvi gem na mečuI setTOK MEČA