OSTALA U IGRI: Ana zbrisala Bušar, sa Halepovom za polufinale

Masters u Sinagpuru

Ivanovićeva slavila 6:1 6:3

Srpska teniserka Ana Ivanović, savladala je u dva seta Kanađanku Eženi Bušan 6:1, 6:3 u drugom kolu Crvene grupe završnog Mastersa, koji se igra u Singapuru.

Ivanovićeva je tako zadržala šanse da se u poslednjem kolu, pobedom nad Rumunkom Simonom Halep, koja je savladala Serenu Vilijams 6:0, 6:2, domogne polufinala.

Ana je sjajno odigrala prvi set, u prvih pet gemova gotovo da nije grešila, te je taj deo igre lako dobila sa 6:1. U drugom setu Bušarova je uspela da pronađe ritam, igralo se izjednačeno, ali je Ivanovićeva u sedmom gemu oduzela servis rivalki. Malo problema bilo je u gemu, kojim je stečeni brejk trebalo da se potvrdi, ali je posle spasene brejk lopte, Ana ipak povela sa 5:3. U Narednom gemu Srpkinja je završila posao.

Ivanovićeva se do sada tri puta sastajala sa Kanađankom, ali je prva dva meča izgubila. Bušar je slavila 2013. u drugom kolu Vimbldona, i ove godine u četvrtfinalu Australijan Opena.