(VIDEO) ŠOK ZA ŠPANCA: Nadal izgubio od 143. igrača sveta i propustio priliku da se vrati na prvo mesto na ATP listi

veliko iznenađenje

Rafael Nadal je poražen u osmini finala Mastersa u Montrealu od 143. na svetu, Kanađanina Denisa Šapovalova sa 2:1 u setovima.

Nadal je šokirao svoje navijače širom sveta porazom od Šapavalova jer je Kanađanin zaustavo Španca u povratku na prvo mesto ATP liste.

Za povratak na tron bilo mu je potrebno da barem stigne do polufinala Rodžers Kupa, ali u tome ga je zaustavila mlada nada Kanade.

Nakon prvog seta u kojem je Šapovalov osvojio tek četiri poena na Rafin servis izgledalo je da će to biti još jedna rutinska pobeda legendarnog Španca.

Međutim, domaći teniser je odlično otvorio drugi set i poveo sa 4:1, Nadal je uspeo da se vrati u meč i stigao do 4:4, ali je Šapovalov brejkom u desetom gemu odveo meč u odlučujući set.

A u trečem setu se igrao taj-brejk. Nadal je u tri gema imao šest brejk-lopti i nije nijednu iskoristio.

A post shared by atpworldtour (@atpworldtour) on

U taj-brejku je Španac imao vođstvo od 3-0, a onda je do kraja meča od sledećih osam poena osvojio samo jedan protiv Šapovlova.

Koliko je agresivno igrao Kanađanin potvrđuje da je meč završio sa čak 49 vinera, 31 više od Rafe.

Nadal će od ponedeljka na ATP listi ostati iza Britanca Endija Mareja, a mladi Kanađanin će se po prvi put naći među 100 najbolje rangiranih tenisera.