DUCI PREKINUO SERIJU PORAZA: Lajović pobedio Danijela i osvetio Đokovića

INDIJAN VELS

Srpski teniser Dušan Lajović pobedio je Japanca Taro Danijela 7:6, 6:4 u meču prvog kola Mastersa u Indijan Velsu.

Bila je to dvosatna iscrpljujuća borba u kojoj je Lajović ipak bio bolji i zasluženo trijumfovao.

Ovo je bila prva pobeda Dušana Lajovića još od 2. januara posle šest uzastopnih poraza.

Prvi set je trajao 71 minut, a Srbin je napravio preokret. Gubio je 3:5, Japanac je servirao za set, ali je Lajović uspeo da se izbori za taj-brejk koji je dobio rezultatom 8:6.

U drugom setu naš igrač je imao 4:2 i servis, Danijel je tada napravio ribrejk, pa se ponovo ušlo u neizvesnu završnicu. Ipak, Lajović je rivalu ponovo oduzeo servis za konačnih 6:4.

Lajović je na neki način "osvetio" Novaka Đokovića, koji je pre godinu dana u Indijan Velsu uspao upravo od Danijela.

Naredni protivnik Dušana Lajovića je Marin Čilić, od koga je izgubio oba dosadašnja meča, s tim da se nisu sastajali skoro tri godine.