SRBIN IZGUBIO DOBIJENO! Laslo Đere eliminisan sa turnira posle maratona od Japanca Nišikorija!

rolan garos

Posle eliminacije Aleksandre Kurnić, svoje učešće na Rolan Garosu završio je i Laslo Đere koji je posle pet setova i skoro 4 i po sata drame poražen od Japanca Nišikorija rezultatom 2:3 (4:6, 7:6, 3:6, 6:4, 6:8).

Djere je ispustio veliku šansu jer je na startu petog seta imao dupli brejk i vođstvo 3:0.

Nišikori će u narednoj rundi igrati protiv Francuza Benjoe Pera, kome je Španac Pablo Karenjo Busta predao meč pri rezultatu 6:2, 4:6, 7:6 (7:1).

Rolan Garos se igra za ukupni nagradni fond od 42.661.000 evra.

U singl konkurenicji svoj meč za danas ostao je da odigra još Filip Krajinović koji će odmeriti snage sa Grkom Cicipasom po okončanju meča Nadal - Tim.

Plasman u narednu rundu takmičenja, ali u dubl konkurenicji, obezbedili su Tipsarević i Dušan Lajović koji su maksimalnim rezultatom, 7:5, 7:6(5), savladali Denisa Molhanova i Igora Zelenaja, u meču koji je trajao 104 minuta.

U borbi za četvrtfinale će se sastati sa timom koji pobedi u duelu Rohana Bopane i Marijusa Copila protiv Benžamena Bonzija i Antoana Oana.

ĐERE - NIŠIKORI 4:6, 7:6, 3:6, 6:4, 6:8

V SET

6:8 - Šteta! Najduži meč na turniru do sada pripada Japancu.

6:7 - Nova prednost za Japanca. Treći put Đere servira za opstanak. Ponovo je Laslo pod pritiskom.

6:6 - Idemo dalje. Dobrim servisom Đere se provukao.

5:6 - Delovalo je da Đere može do đusa, ali lošim horhendom Japancu poklanja gem. Sada ponovo Srbin servira za opstanak.

5:5 - I pored duple servis greške i đusa izvukao se Laslo i ponovo vratio egal. Pritisak je Srbin prebacio na Japanca.

4:5 - Neverovatno! Kako se sve brzo okrenulo. Sada Đere servira za ostanak na Rolan Garosu, a Japanac je na samo četiri poena od naredne runde. Podsetimo, Đere je imao 3:0 i dva brejka više u petom setu.

4:4 - Vraća Nišikori brejk i sada je sve kao na početku, samo što Japanac ima psihološku prednost.

4:3 - Lako do gema dolazi Nišikori. Laslo čuva snagu samo za svoj servis.

4:2 - Sa samo jednih izgubljenim poenom Đere dolazi do gema. Lak gem za Srbina i bez puno izgubljene energije što je veoma bitno.

3:2 - Dva gema za redom za Japanca. Dobrim bekhendom Nišikori ostaje u meču. Sada je pritisak prebačen na Đerea.

3:1 - Vraća Japanac jedan brejk. Ne predaje se lako žilavi Nišikori nikada!

3:0 - Ponovo Laslo pravi brejk i sve je bliži četvrtom kolu Rolan Garosa.

2:0 - Potvrdio je brejk Srbin. Imao je malo problema sa servisom,napravio je duplu grešku, ali izvukoa se kada je to bilo potrebno.

1:0 - Posle 8 minuta borbe Laslo pravi brejk na startu petog seta. Sada je do kraja meča dovoljno da smo sačuva svoj servis.

IV SET

6:4 - Gotov je četvrti set! Đere je bez izgubljenog poena osvojio gem, a as servisom završio set!

5:4 - Nije se previše Đere interesovao za ovaj gem, kao da je čuvao snagu za onaj u kome servira za set.

5:3 - Konačno lagan servis gem za Lasla.

4:3 - Šteta, propustio je Đere olako priliku za novi brejk. Na brejk loptu je reagovao loše.

4:2 - Izvukao se Laslo. Spasao je tri brejk šanse Nišikorija.

3:2 - Nišikori dobija jedan lagan gem.

3:1 - Konačno je Đere potvrdio brejk. Ali, kakav je ovo gem bio! Đere nije iskoristio četiri gem lopte, zatim je Nišikori propustio jednu brejk šansu, a onda Laslo uspeo sjajnim servisima da uzme gem.

2:1 - BREJK Đerea! Treći gem i treći brejk u četvrtom setu. Đere nije iskoristio dve vezane brejk lopte, ali jeste treću za novo vođstvo.

1:1 - BREJK Nišikorija! Nije izdržao Laslo, pre svega zbog slabijeg drugog servisa, što Japanac koristi da vrati brejk zaostatka.

1:0 - BREJK Đerea! Sjajan početak četvrtog seta za srpskog tenisera. Stigao je do dve vezane brejk prilike, a Nišikori mu je olakšao posao duplom servis greškom.

III SET

3:6 - Japanac je vršio jak pritisak na drugi servis Đerea, što mu je olakšalo posao da stigne do drugog seta za 35 minuta.

3:5 - Nišikori je neumoljiv na svoj servis.

3:4 - Izvukao se Đere iz opasne situacije, na 0:40 je uspeo da se vrati i osvoji gem na svoj servis.

2:4 - Nišikori drži prednost

2:3 - Đere prekida nalet Japanca!

1:3 - Nišikori deluje jako samouvereno u ovim momentima, bez problema materijalizuje prednost brejka!

1:2 - BREJK! Nišikori prvi stiže do brejka u trećem setu.

1:1 - Teniseri sigurni u svojim servis gemovima na startu trećeg seta.

II set

7:6 - ĐERE OSVAJA SET! Srbin posle traj-brejka dolazi do izjednačenja.

6:6 - Taj brejk odlučuje o ishodu ovog seta! Velika borba u finišu!

4:5 - Posle 0:30 Nišikori osvaja gem i prekida seriju Lasla.

4:4 - Povratak Srbina! Đere je uspeo da potvrdi brejk, posle tri vezana gema stiže do izjednačenja.

3:4 - BREJK! Đere vraća izgubljeno u drugom setu! Srpski teniser konačno koristi priliku da oduzme servis Japancu. Četiri vezana poena osvojio je u ovom gemu!

1:3 - BREJK - Dva vezana gema osvaja Japanac i tako stiže do velike prednosti u drugom setu. Duplu servis grešku napravio je Đere na brejk loptu Nišikorija i tako je poklonio prednost japanskom teniseru.

1:1 - Uzvraća Đere, Srbin dolazi do izjednačenja.

0:1 - Nišikori siguran u uvodnom gemu drugog seta.

I set

4:6 - NIŠIKORI OSVAJA SET! Japanac oduzima servis Laslu i dolazi do prednosti. Jedna brejk šansa bila je dovoljna da Kej završi ovaj set.

4:5 - Siguran gem Nišikorija

4:4 - Velika borba u prvom setu. Đere dolazi do izjednačenja.

3:4 - Nišikori je u naletu. Japanac pravi preokret. Ekspresno osvaja svoj servis gem i ponovo dolazi do prednosti.

3:3 - BREJK! Nišikori odmah uzvraća. Japanac uspeva da vrati izgubljeno.

3:2 - BREJK! Đere oduzima servis Japancu! Sjajno je riternirao Laslo u ovom gemu, došao je do 40:0, prve dve prilike nije iskoristi, ali iz trećeg pokušaja Srbin pravi brejk i dolazi do prednosti.

2:2 - Imao je Nišikori prvu priliku za brejk, ali Srbin nije dopustio Japancu da mu oduzme servis. Nakon 40:0 za Lasla, Nišikori osvaja četiri vezana poena, međutim, Đere uspeva da prekine nalet Keja i dolazi do izjednačenja.

1:2 - Japanac odlično servira na startu prvog seta.

Laslo Đere igra meč trećeg kola Rolan Garosa protiv Japanca Keja Nišikorija.

29-godišnji Japanac, sedmi igrač planete, veliki je favorit protiv šest godina mlađeg srpskog tenisera.

Đere i Nišikori nikada nisu igrali jedan protiv drugog.

KRUNIĆ IZGUBILA DOBIJENO!

KRUNIĆ - CURENKO 1:2 (7:5, 5:7, 9:11)

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije danas uspela da se plasira u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske.

Krunićeva je poražena od 27. teniserke sveta, Lesje Curenko iz Ukrajine sa 2:1 u setovima (5:7, 7:5, 11:9), posle više od tri sata igre.

U meču koji je trajao dva dana, odnosno nastavljen danas zbog mraka pri rezultatu 7:5, 5:7, 6:6, a u kojem je napravljen čak 21 brejk, Krunić je ispustila veliku šansu u 14. i 16. gemu jer na svom servisu nije uspela da izbori trijumf.

Protivnica Lesji Curenko u narednoj rundi Rolan Garosa biće treća teniserka sveta Simona Halep iz Rumunije.

III set

9:11 - KRAJ! Nažalost, Aleksandra Krunić je doživela poraz u drugom kolu Rolan Garosa. Curenkova još jednom uspeva da oduzme servis srpskoj teniserki i dolazi do trijumfa.

9:10 - Još jednom Curenkova dolazi do prednosti. Krunić će servirati za ostanak u meču.

9:9 - Aleksandra konačno osvaja svoj servis gem! Novo izjednačenje!

8:9 - Curenkova osvaja svoj servis gem i dolazi do prednosti, sada je veliki pritisak na strani srpske teniserke.

8:8 - NEVEROVATNO! NOVI BREJK! Sada Ukrajinka oduzima servis našoj teniserki. Neviđena drama na ovom meču.

8:7 - NOVI BREJK SRPKINJE! Bez izgubljenog poena Aleksandra oduzima servis Curenkovoj.

7:7 - BREJK! Krunićeva ne uspeva da iskoristi brejk prednosti. Ukrajinka odmah uzvraća istom merom i dolazi do izjednačenja.

7:6 - BREJK! Aleksandra odmah oduzima servis Curenkovoj! U narednom gemu naša teniserka će servirati za pobedu!

Srpska teniserka nastavalja meč drugog kola na Rolan Garosu, koji je u četvrtak prekinut zbog mraka. Protivnica joj je Lesija Curenko iz Ukrajine.

Meč je prekinut pri rezultatu 1:1 (7:5, 5:7, 6:6) posle gotovo dva i po sata igre.