ĐOKOVIĆU NE PRIJA EGZIBICIJA: Novak poražen od Cicipasa u polufinalu turnira u Abu Dabiju

abu dabi

Srpski teniser Novak Đoković poražen je u egzibicionom meču od Stefanosa Cicipasa u polufinalu turnira u Abu Dabiju sa 1:2 (6:3, 6:7, 4:6)

Novak je dobio prvi set, a zatim je Grk preokrenuo meč u svoju korist.

Cicipas će u finalu igrati protiv pobednika duela Nadal - Hačanov.

Đoković nije uspeo da odbrani titulu na Mubadala teniskom šampionatu (MWTC) čiji će šampion zaraditi 250.000 dolara.

Srpski teniser je dominirao u uvodnim gemovima i lako poveo sa 5:1. Grk je uspeo da pripreti i smanji na 5:3, ali Novaka to nije puno poremetilo, pa je narednim servis-gemom stigao do prvog seta.

U drugom setu drugačija slika. Cicipas je poveo sa 5:1, a Novak stigao do 5:5. Usledio je taj-brejk u kome se Grk bolje snašao i izjednačio rezultat u setovima.

Cicipas je odmah na startu trećeg seta oduzeo servis Đokoviću, nakon čega je održavao prednost do konačnog trijumfa.

TREĆI SET:

4:6 - Gotov je meč, Grk je iskoristio prvu od tri vezane meč lopte.

4:5 - Đoković smanjuje bez većih problema.

3:5 - Cicipas drži prednost u odlučujućem setu.

2:4 - Posle velike borbe Cicipas osvaja gem, pretio je Novak da vrati brejk ali nije uspeo

0:2 - Ista priča kao u drugom setu Cicipas prvi pravi brejk i potvrđuje ga svojim servisom

DRUGI SET:

6:7 - Bolji je bio Cicipas u taj brejku koji je dobio rezultatom 7:4, ide se u treći set

6:6 - Lako stiže Nole do gema, igraće se taj brejk

5:5 - Dobrim servisima Novak izjednačava rezultata u setu

4:5 - Treći gem u nizu uzima Novak, u sledećem servira za poravnanje u drugom setu

3:5 - Materalizuje brejk Novak u sledećem gemu Cicipas servira za osvajanje drugog seta.

2:5 - Novak uzvraća istom merom u sledećem će servirati za ostanak u drugom setu

1:5 - Još jedan brejk pravi Cicipas na Novakov servis

1:4 - Siguran je bio Cicipas na svoj servis

1:3 - Đoković osvaja svoj prvi gem u drugom setu

0:3 - Cicipas materalizuje brejk

0:1 - Cicipas posle dosta muke dolazi do prvog gema u drugom setu!

PRVI SET:

6:3 - Novak dolazi do gema. Borio se Grk, ali uzaludno, Novak igra kao nikada!

5:3 - Cicipas dolazi do novog gema i overe brejka. Sada mu je potreban još jedan brejk kako bi ostao u setu! Deluje da se konačno Grk probudio!

5:2 - BREJK! Cicipas je ostao u seti brejkom. Ne predaje se Grk još uvek!

5:1 - BREJK! Ponovo je Đoković brejknuo lako Cicipasa i sad će Nole serivrati za set!

4:1 - Lako Novak dolazi do novog gema i sve je bliži osvajanju seta!

3:1 - Konačno Cicpas dolazi do prvog gema na meču!

3:0 - Lako je Novak overio brejk i sada sigurno korača ka prvom setu! Cicipas još nije uspeo da dođe do gema!

2:0 - BREJK! Iskoristio je Novak priliku koja mu se ukazala već na startu meča. Napravio je brejk i sada ima prednost koju mora samo da sačuva do kraja seta!

1:0 - Novak je spasao brejk loptu već na startu meča i uspeo posle dosta muke da sačuva servis!

Cicipas je meč sa Đokovićem, koji brani titulu, zakazao posle pobede protiv Rusa Andreja Rubljova 6:3, 6:4 u četvrfinalu turnira.

U drugom polufinalu sastaće se najbolji teniser sveta Španac Rafael Nadal i Rus Karen Kačanov.

Finale je na programu u subotu od 16 sati, a turnir se igra za nagradni fond od 250.000 američkih dolara.