TINEJDŽERKA SKINULA KRUNU ŠAMPIONKI MELBURNA: Koko Gauf u dva seta preslišala Naomi Osaku i plasirala se u 4. kolo AO

AUSTRALIJAN OPEN

Američka teniserka Koko Gauf ostvarila je plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije pošto je danas pobedila Japanku Naomi Osaku sa 2:0 (6:3, 6:4). Meč je trajao sat vremena i osam minuta.

Početak prvog seta doneo je izjednačenu igru obe teniserke i nerešen rezultat. Gauf je do brejka stigla tek u osmom gemu, što je bilo dovoljno da povede s 1:0.

Drugi set otvoren je po brejkom na obe strane, ali je Gauf to uspela da ponovi u sedmom gemu.

U nastavku meča bila je sigurna na svoj servis, a onda i iskoristia prvu meč loptu za pobedu nad braniocem titule na Australijan Openu.

U sledećem kolu mlada Amerikanka igraće protiv bolje iz duela izmedju Kineskinje Šuaj Džang i Amerikanke Sofie Kenin.